BİST

Dolar

Euro

Altın

Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
12.10.2019 08:51
S400 Alırsanız F-35 Savaş Uçağı Alamazsınız Dendi Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın, "Türkiye'nin 'sınırı aşan' bir hamlede bulunması durumunda ülke ekonomisini tamamen mahvedeceği" tehdidini ciddiye alanlara gülüp geçiyorum.

Halden anlayın biraz.

Donald Trump’ın Amerikan askerlerini Suriye’nin kuzeydoğusundan kısmen çekme kararından Kongre rahatsız. Karara hem Demokrat hem de Trump’ın partisi Cumhuriyetçilerden tepki geldi.

Adam tribünlere oynuyor görmüyor musunuz?

Türkiye’nin, yakın zamanda Suriye'nin kuzeyine uzun süredir planladığı operasyon için harekete geçmesi durumunda ABD Silahlı Kuvvetleri, bu operasyonu desteklemeyecek ya da bu operasyona dahil olmayacak.

Daha ne yapsın?

ABD Nötr Türkiye Nötrofil
Nötr; tarafsız, yansız demek.
Kimyada turnusol gibi bir ayraç karşısında ne asit ne alkali tepkisi göstermeyen, yansız.
Fizikte elektriğe karşı hiçbir tepkisi olmayan, yansız.
Turnusal gibi bir ayraç karşısında asit veya alkali tepkisi göstermeyen, yansız gibi anlamları da mevcut.
Nötr'ün tanımları, Türkiye'nin baskın operasyon kararlılığı karşısında ABD'nin Suriye’deki pozisyonuna tıpatıp uyuyor.
Pentagon/Amerikan Savunma Bakanlığı; Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine planladığı operasyonu hiçbir şekilde onaylamadığı ve Amerikan ordusunun da desteklemediğini belirtti.
Eğer doğru ise ABD ile sağlanan uzlaşmaya göre, operasyon ABD askerinin çekildiği derinliğe kadar sürdürülecek ve iki ordu karşı karşıya gelmeyecek.

ABD nötründe nötrü.

Gelelim Türkiye'nin Nötrofilliğine

Nötrofil, bağışıklık sisteminin önemli parçası olan beyaz kan hücrelerinin bir türü. Oluşumları Türklerin ‘Yaratılış ve Türeyiş’ destanına benziyor sanki.
Kemik iliğinde yapılırlar ve kan dolaşımına girerek, içerdikleri enzimler sayesinde bakteri ve mantarlarla savaşırlar.
Yahya Kemal'in Akıncılar şiirinin ilk beyitindeki "Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik / Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik" dizeleri gibi.
İşte bu beyaz kan hücreleri / beyaz hayaletler; bir enfeksiyonun varlığında mikropları öldürmek için bulundukları yere göç eden ilk hücrelerdir.
Türk Ordusunun gayri nizami savaş kabiliyeti ve Asimetrik savaş deneyimi medikal literatürdeki Nötrofille benzeşiyor.

Sel gitti kumu kaldı

Trump ABD askerlerini çekmesine çekti ama IŞİD’liler konusunda Ankara'nın kucağına pimi çekilmiş bomba bıraktı. Onlar öyle sanıyor.
Trump, Türkiye’nin uzun zamandır beklenen askeri operasyonuna üstü kapalı yeşil ışık yakarken, karşılığında Fırat’ın doğusundaki hapishanelerde tutulan IŞİD’liler ve onların sorumluluğu da Ankara’ya devredildi.
Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “ABD hükümeti, hapisteki pek çok IŞİD savaşçısının geldiği Fransa, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerine bunları geri almaları için baskı yaptı ancak onlar, esir IŞİD’lileri geri istemedi ve reddettiler.
Türkiye, artık bu bölgede ABD’nin “Halifeliği” yendiği andan itibaren, son iki yıl içinde yakalanmış tüm IŞİD savaşlarından sorumludur” ifadelerine yer verildi.
IŞİD’lilerin tutulduğu hapishaneler ve söz konusu savaşçıların eşleri ve çocuklarının tutulduğu kampların sorumluluğu bundan böyle Türkiye’de.
IŞİDli teröristlerin mensup oldukları Avrupalı ülkelerle Türkiye arasında yeni pazarlık konusu ortaya çıktı. Türkiye’nin elinde sadece göçmenler değil birde IŞİDli teröristler kozu var.
Trump Türklerin çetin pazarlıkçı olduğunu dostu Ahmet Ertegün’den biliyor. O nedenle Avrupalıların azı dişlerini bizim sökmemizi istiyor olmalı.
Türkler bu teröristleri, gönderildikleri ülkelere satar mı, asar mı, keser mi yoksa besler mi? Hep birlikte göreceğiz.
Amerikalı üfürükçülerin bölgedeki IŞİD militanlarının sayısının on binleri bulduğu yönündeki abartılı rakamlar, gerçeği yansıtmaktan çok uzak.
Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan da, "rakamlar abartılı" demişti.
Trump Erdoğan'a dostum Türkler müttefik dedi hayırdır İnşallah
Washington’da esip gürleyen ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Kasım’da davetlisi olarak Washington’a geleceğini söyledi.
Birçok insanın, Türkiye’nin ABD’nin büyük ticari bir partner olduğunu unuttuğunu ifade eden Trump, "-Türkiye F-35 savaş uçaklarının çelik gövdesini üretiyor. İdlib’te çok hayat kurtarmaya yardım etmemi sağladı” dedi.
Yıllarca hapis cezası alan Rahip Brunson’ın sağlıkla ülkesine dönmesi noktasında yardımcı olunduğunu kaydeden Trump, “-Türkiye, NATO’nun önemli bir üyesi. Erdoğan, 13 Kasım’da davetlim olarak Washington’a gelecek” dedi.
Şeytan ayrıntıda gizli sözü boşa değil. Trump’ın bu açıklamasında benim dikkatimi çeken iki husus var. İlki Türkiye’nin, NATO’nun önemli bir üyesi olduğu, diğeri de ABD’nin büyük ticari bir partneri ve Türkiye’nin F-35 savaş uçaklarının çelik gövdesini ürettiği bilgisi.
Hani Amerikalılar bizi F-35 projesinden çıkarmıştı? Eğer Türkiye kuru gürültüye pabuç bıraksaydı ne S400 alabilirdi ne de Suriye’nin kuzeydoğusuna başlatılan operasyon konusunda Amerikalılara diklenebilirdi?

F-35 Krizi Nasıl Başladı?

Ankara’nın Moskova’dan S-400 alımı, Washington’u nasıl zıvanadan çıkarmıştı, bir hatırlayın?
Küplere binen ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a mektup göndermiş, Türkiye’nin, 31 Temmuz’a kadar S-400 alması halinde, F-35 programının ‘tamamen iptal edileceğini’ bildirmişti.
Buna göre Türkiye’nin, ABD’ye eğitim için gönderdiği 42 F-35 savaş uçağı pilotu ve personelinin de, 31 Temmuz’a kadar ülkeden ayrılmaları isteniyordu.
Mektupta, Türkiye’nin 31 Temmuz’dan önce S-400 füze sistemlerini satın alması durumunda, söz konusu ‘ağır işleyen ve tartışmalı programın’ (F-35 savaş uçağı programı) ‘tamamen iptal edileceği’ de ifade edilmişti.
Sığır çobanlarının tahrik edici tavırları karşısında itidalini koruyan Milli Savunma Bakanlığı, F-35 programına ilişkin açıklamasında Türkiye'nin programdan çıkarıldığının netleşmediğini vurgulamış, "F-35'lerin güvenliği Türkiye için büyük önem taşıyor" denilmişti.
Ama aba altından sopa gösterenlere de onların anlayacağın dilde ‘biraz sıkar’ formatında, taraflı, adil olmayan bir karar, NATO'nun gücünü etkiler hatırlatması yapıldı.

Gelinen noktayı görüyorsunuz!

ABD Başkanı Trump çıkıp “-yav Suriye’den neden çıktığımızı sorgulamayı bırakın, ezbere konuşuyorsunuz, işler bildiğiniz gibi değil.
Türkiye NATO’dan müttefikimiz, Türkiye NATO’dan çıkarsa NATO çöker. Hem Türkler sadece domates biber patlıcan yetiştirmiyor. Adamlar F-35 uçaklarının çelik gövdesini üretiyor” demek zorunda kalmadı mı?
F-35 Projesi ile ilgili ilk karar 1992 yılında verildi 1994 yılında projeye başlandı
ABD’nin liderliğini yürüttüğü Müşterek Taarruz Uçağı Projesi’nin ortakları arasında; İngiltere, İtalya, Hollanda, Türkiye, Avustralya, Kanada, Danimarka ve Norveç bulunuyor.

ABD F-35 projesine katılabilecek müttefikleri, gizlilik derecesine uygunluk (security clearance) ve koalisyonlara katılma sicilini esas alarak belirledi.
• F-35'lerin geliştirilmesine 1992 yılında başlandı. Uçağın X-35 prototip modeli ilk kez 24 Ekim 2000’de havalandı.
• Türkiye, Lockheed Martin tarafından geliştirilen Müşterek Taarruz Programı kapsamındaki beşinci nesil savaş uçağı F-35 Lightning II JSF(Joint Strike Fighter) projesine 12 Temmuz 2002’de dahil oldu.

• F-35, dünyanın en pahalı ve en uzun süren askeri silah-teçhizat üretim projesi. Bu sebeple ABD Kongre'sinde büyük anlaşmazlıklar yaşandı.

• 2014 yılında projeye harcanan para 163 miyar Dolar olarak açıklandı. 2019 itibariyle teslimat tarihini 12 sene geçti.

• Türkiye'nin ilk F-35 teslimatını 2020 yılında alması bekleniyor.

• F-35'lerin geliştirilmesi için ABD dışında 3 seviye proje ortağı bulunuyor. Türkiye 3. seviye ortaklar arasında ve projenin geliştirilmesi için bugüne kadar 175 milyon Dolar ödeme yaptı.
F-35 Projesi Uçağın 19 Ayrı Noktasının Parça Üretimi Türkiye’de Gerçekleştiriliyor

Türkiye, F-35’e 800 parça üretiyor. Uçağın orta gövdesinde birçok parça TAI tarafından üretiliyor. ASELSAN ise F 35'lerin komünikasyon, navigasyon ve tespit (CNI) sistemine ait, Aviyonik Arayüz Kontrol (CAIC) modülünü hazırlıyor.

Gövde ve kanat parça üretimi Kale Aero tarafından, motor bölümündeki bazı parçaların üretimi ise Kale Pratt&Whitney tarafından üretiliyor.

Havelsan F 35'ler için mühendislik desteği sağlarken iniş takımları, fren sistemi ve yakıt pompası gibi parçalar Alp Havacılık tarafından üretiliyor. Ayesaş ise uçakların kokpit camlarının kart üretimini üstleniyor.

F-35'i Destekleyen 8 Türk Şirketi

* Alp Havacılık: 2004'ten beri programda. F-35 gövde yapısı ve montajları, iniş takımı bileşenleri ve titanyum entegre bıçak rotorlarını içeren 100'ün üzerinde F-35 motoru parçası yapıyor.

* Ayesaş: İki büyük F-35 bileşeni olan füze uzak arayüz ünitesi ve kokpit ekranı yapıyor.

* Fokker Elmo: (Hollandalıİzmir'de üretim yapıyor) F-35 Elektrik Kablolama ve Ara Bağlantı Sistemi'nin (EWIS) yüzde 40'ını üretiyor. Ayrıca tüm merkezi kesit kablolama sistemlerini TAI için üretiyor.

* Havelsan: 2005'ten beri F-35 eğitim sistemlerini destekliyor.

* Kale Havacılık (Aerospace): 2005'ten bu yana programda. Türk Havacılık ve Uzay Sanayi ile F-35 uçak yapı ve montajlarını üretiyor. Ayrıca, iniş takımı kilit tertibatının tamamında tek kaynak tedarikçisi. Kale, Pratt&Whitney ile İzmir'de F-35 motoru için üretim yapıyor.

* ROKETSAN ve TÜBİTAKSAGE: Güdümlü füze SOM-J'nin geliştirilmesi, entegrasyonu ve üretimini stratejik olarak yönetiyor.

* Turkish Aerospace Industries (TAI): Şirket şu anda her F-35 uçağına giren birçok donanımı tedarik ediyor. Northrup Grumman ile sigortaları üretiyor. İniş-kalkış sistemleri, uçağın en karmaşık bölümlerinden F-35A orta gövde parçalarını üretiyor. Kompozit kaplamalar, silah bölmesi kapıları ve fiber yerleştirme kompozit hava giriş kanallarını üretiyor.

Türkiye F-35'e üretim yaparak Milli Muharip Uçağı (MMU) için deneyim kazandı.

Entel dantellerin anlayamadığı bir şey var. Hani şu beyaz hayaletler var ya, işte onlar Trump’a çok önceden dokunmuşlardı. Trump dediğiniz adam, Ahmet Ertegün’ün dizi dibinde büyüdü. Gerisini varın siz anlayın!

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!