BİST

Dolar

Euro

Altın

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
28.05.2020 10:16
2000 yıllık tarihi ile Türk Silahlı Kuvvetleri dünyanın en eski ve en güçlü askeri gücü.

Eğitimli asker sayısı, farklı bölgelerde konuşlu askeri üsleri, NATO üyeliği, BM anlaşmaları çerçevesinde kriz bölgelerinde askeri birlikler bulundurması, herşeyden önemlisi Türk siyasi hayatında kesintiye uğrayan demokrasi rejimine yönelik atraksiyonları nedeniyle içeriden ve dışarıdan sürekli takip edilen bir kurum.

Ulusalcı/Avrasyacı kadroların fikirleri iktidarda kendileri hapiste

Bir musibet bin nasihatten evladır. TSK 15 yıldır derin vadilerden geçiriliyor.

Çağımızın Bilge Kağanı (politikacılardan herhangi biri değil), örsün üstünde Mete Han’ın yadigarı Türk Silahlı Kuvvetleri’ni dövüp duruyor.

Adeta çeliğe su verildiği söylenebilir.

Ulusalcı/Avrasyacı kadroların yaşadıkları tıpkı, 27 ay Mamak Askeri Cezaevinde yatan, MHP Erzurum Milletvekili Rıza Müftüoğlu'ndan duyduğum şu sözün anlattığı duruma benziyor.

12 Eylül 1980 darbesinden sonra hapse atılan MHPlilerin 12 Eylül rejiminin uygulamalarına atfen mahkemedeki savunmaları sırasında Agah Oktay Güner ayağa kalkar mahkeme heyetinden söz alarak der ki, "fikirlerimiz iktidarda biz hapisteyiz"

TSK bünyesinde Ulusalcı/Avrasyacı kadrolar tasfiye edildi ama NATO üyesi Türkiye daha bir Avrasya çizgisine getirildi.

Ulusalcı/Avrasyacı kadrolar tasfiye edildi ama NATO envanterinde yer almayan ve NATO üyesi diğer ülkelerin karşı çıkmasına rağmen, onları iplemeyen Türkiye, Rusya’dan S400 hava savunma sistemi satın aldı.

Ulusalcı/Avrasyacı kadrolar tasfiye edildi ama Rusya Akkuyu Nükleer Santrali yapım anlaşması imzalandı.

Ulusalcı/Avrasyacı kadrolar tasfiye edildi ama Rusya ile Türk Akımı anlaşması yapıldı.

Tüm bunlar Atlantikçi komuta kademesi ve bürokrasinin en tepe noktalarında yuvalanmış Fetöcü kadrolarının gözünün önünde yaşandı, ruhları bile duymadı.

Kadim Türk Derin Devlet Teşkilatı tereyağından kıl çeker gibi yaptı bu işleri. Marifet burada işte.

TSK'da Yeniden Yapılanma

15 Temmuz darbe girişimi sonrası, OHAL kapsamında 16 Ağustos 2016'da çıkarılan iki Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile Genelkurmay Başkanı’nın görev ve yetkileri yeniden düzenlendi.

Yeni düzenlemeyle mevcut orgeneral ve oramiraller arasından herhangi bir isim, Bakanlar Kurulu’nun teklifi ve Cumhurbaşkanı’nın onayıyla Genelkurmay Başkanı olabiliyor.

Daha önce 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu’nda yapılan değişiklik, ‘1324 sayılı Genelkurmay Başkanı’nın Görev ve Yetkilerine Ait Kanun'a da yansıtıldı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişi öncesinde 10 orgeneral, 23 korgeneral, 50 tümgeneral ve 115 tuğgeneral olmak üzere 198 general görevde bulunuyordu.

Geçtiğimiz yıl 2019 YAŞ kararlarında Orgeneral sayısı yarıya indi, hiçbir korgeneral terfi ettirilmedi, 15 Temmuz'dan sonra terfi ettirilen albaylar da emekli edildi.

2019 YAŞ kararlarının dikkat çeken bir yönü de TSK’daki orgeneral sayısının azalması. TSK’da geleneksel olarak 15 orgeneral ve amiral olurdu.

Nedense 2019'da korgenerallerden orgeneralliğe yükseltilen kimse olmadı. Orgeneraller arasında da emekli edilenler olunca, ordudaki orgeneral sayısı 7’ye düştü.

TSK'daki Orgeneraller kim?

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Or rütbesi taşıyanların sayısı iki elin parmaklarından daha az sayıda.

Ardahan doğumlu ama Bayburtlu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler haricinde Or rütbesinde beş Orgeneral bir Oramiral var, yani toplam 7 (yedi) Or mevcut.

Manisalı Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, İstanbul doğumlu Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Trabzon Oflu Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Ankara Kalecikli Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, 2. Ordu Komutanlığı görevinden alınarak Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı görevine atanan Bayburtlu Orgeneral İsmail Metin Temel ve son olarak Konya Ereğlili 1. Ordu Komutanı Musa Avsever TSK içinde bulunan toplam 7 Orgeneral arasında yer alıyor.

Olasılık Hesapları ve Standart Sapma

2020 Yüksek Askeri Şurası'nda iki yıldır Genelkurmay Başkanlığı görevinde bulunan Orgeneral Yaşar Güler' in emekli olması durumunda yeni Genelkurmay Başkanı bu altı isimden biri olabilir.

Ancak baskın erken seçim iddiaları eşliğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dere geçilirken at değiştirilmez diyerek Yaşar Güler'in görev süresini uzatılmasını istemesi söz konusu.

Çünkü Yaşar Güler'in de yerine atandığı Hulusi Akar gibi siyasi çevrelerle özellikle İktidar partisi ve genel başkanı ile arası sıcak.

Eskilerin dediği gibi bir ipte iki cambaz oynamaz. Dolayısı ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın bu konudaki görüş ve önerisinin bilinmezliği sürecin gizemini artıran bir faktör.

Türk Silahlı Kuvvetlerine yakın kaynaklardan, ordu içerisindeki farklı kliklerin Şura sürecine etki edebilmek için bizzat Cumhurbaşkanı nezdinde nüfuz mücadelesine giriştikleri haberleri geliyor.

Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk ve FETÖ davalarından bunalan Türk Silahlı Kuvvetlerinde başarılı isimlerin arka plana itilmesi, görev yerlerinin değiştirilmesi, hatta bazı tv yorumcularına göre tasfiye edilmesi, maalesef hayal kırıklığına yol açmış.

Onlara bakılırsa TSK fıtratına uygun yeni komuta kademesinin şekillendirilmesi neredeyse elzem, neredeyse zaruri. Ben bilmem, büyükler bilir.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın Annesi Vefat etti

Ümit Dündar Paşanın acısı büyük. Annesi Semiha Dündar, Bayramdan bir gün önce Ramazan'ın son Cumasında 22 Mayıs 2020'de vefat etti.

Manisa merkez Şehzadeler ilçesine bağlı Utku Mahallesi'ndeki evinde yaşlılığa bağlı nedenlerle vefat eden, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın annesi, Semiha Dündar'ın cenazesi, Yusuf
Sedat Altıntaş Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Kırtık Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze törenine Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile kardeşi Ufuk Dündar, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Dündar Ailesi ve sevenleri katıldı.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın başı sağolsun. Merhumenin ruhu şad mekanı cennet olsun, Allah gani gani rahmet eylesin!

Darbenin seyrini değiştiren Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar hakkında çok bilinmeyenler!

İtiraf etmeliyim, medyada kılı kırk yardım, deyim yerindeyse iğne ile kuyu kazmaya çalıştım ne var ki incir çekirdeğini dolduracak malumat bulamadım.

Bunu Paşa’nın medyadan uzak durması ile açıklamak mümkün.

Ümit Dündar Paşa, bir rivayete göre Manisa'lı Türkmen kökenli bir aileden. Bir başka rivayete göre dedeleri Balkan Muhaciri.

Saim ve Semiha Dündar çiftinin en büyük çocukları. 31 Aralık 1954 Cuma günü doğmuş.

Paşanın doğum tarihi, helikopter kazası süsü verilerek öldürülen ve faili meçhul cinayete kurban giden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile aynı.

Paşanın daha önceden doğduğu Nüfus kayıtlarına bu tarihte geçirildiği söylense de resmi kayıtlar esastır.

Manisa'da her kesimin gururla andığı Ümit Paşa, ailenin en büyük çocuğu. Üç kardeşler. Bir kız, bir de erkek kardeşi var. Erkek kardeşi Manisasporun eski futbolcularından, spor yazarı Ufuk Dündar.

Babası esnaf. Daha doğrusu Karaosmanoğulları tarafından 1825 -1830’larda yaptırıldığı söylenen Manisa merkez tarihi Yeni Han'da tuz alıp satmasıyla tanınan tüccar.

Yeni Han'ın güney, doğu ve batı cephelerine bitişik dükkanlar bulunuyor. Han doğu-batı doğrultusunda dikdörtgen planlı. Alt kat odaları avluya, üst kat odaları revaklara açılıyor. Günümüzde Yeni Han alışveriş ve kültür merkezi olarak kullanılmakta.

Yeni Han 2001'de restorasyona alınınca Tuzcu Saim Dündar, işini bırakır. Çocukları büyümüş, iş güç sahibi olmuşlardır. Sosyal Sigortalar Kurumundan 2001'de emekli olur.

2004'te uzun yıllar tuzculuk yaptığı Yeni Han'ın restore edilmiş halini göremeden vefat eder. Babası vefat ettiğinde tuğgeneral rütbesiyle Millî Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak ve NATO Altyapı Daire Başkanlığını yapmaktadır.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın yaşam öyküsünü tafsilatlı şekilde öğrenmek isteyenler, http://www.kkk.tsk.tr/Komutan/org-umit-dundar-ozgecmis.aspx adresini ziyaret edebilir.

Önemli Bulduğum Ayrıntılar

Ümit Dündar Yurtdışında NATO görevinde bulunmamış. Sadece Türkiye'de Millî Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak ve NATO Altyapı Daire Başkanlığı görevini üstlenmiş.

Londra askeri ateşeliğne genelde istihkamcılar atanıyor. Ümit Dündar da bu vazifesine bu temayül ve teamül kapsamında gönderilmiş.

İstihkam kökenli generaller çok nadir orgeneralliğe getiriliyor. Bu nedenle Ümit Dündar oldukça şanslı.

Bazı üst düzey askeri figürler gibi ağzını argo ve sövgüye bulaştırmayan ender komutanlardan.

Astlarına saygılı. Otoriter, disiplinli bir komutan. Medyaya malzeme olmak istemediği gibi malzeme de vermiyor. Aynı duyarlılık eşi ve çocukları içinde geçerli.

Kurban gibi dini ritüelleri yerine getirmede hassas. Atatürkçü ve Türk milliyetçisi. Aile değerlerine önem veriyor. Oğlu doğunca babasının ismini koymasından belli değil mi?

Kardeşi ve oğlu üzerinden kendisini hedef alan, 2010 tarihli bir haberde, Tümgeneral Ümit Dündar'ın oğlu Özgür Saim Dündar ile kardeşi Ufuk Dündar'ın askerliklerini İzmir'de yaptıkları bilgisi aktarılarak, olumsuz bir imaj yaratılmak istenmiş.******

Muhtemelen terfisinin engellemek isteyen Fetöcülerin bir kumpası gibi duruyor.

Ümit Dündar Paşa, Saadet Tülay Hanımefendi ile evli. İki çocukları var Saadet Tülay Dündar da tıpkı Kara Kuvvetleri Komutanı olan eşi gibi kamera önüne çıkmayı sevmiyor.

Saadet Tülay Dündar ile ilgili bulunabilen tek haber, Kore Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kim YONG WOO’nun eşi ile JOONGHEE ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit DÜNDAR’ın Eşi Bayan Saadet Tülay DÜNDAR ile beraberindeki heyetin Ankara Olgunlaşma Enstitüsünün ziyaret etmesi.

Ümit Dündar Paşa İngiliz Ekolünü yakından tanıyor

KKK Orgeneral Ümit Dündar ileri düzeyde İngilizce biliyor. 1991 yılında İngiltere Kraliyet Kara Kurmay Kolejinden (Royal Military Academy Sandhurst, RMAS) mezun.

Suudi Arabistan’dan 8 prens bu akademide eğitim görmüş. Halen iktidarda bulunan Ürdün Kralı, Umman Sultanı, Bahreyn Kralı, Kuveyt Emiri, Katar Emiri, Dubai Emiri ile Abu Dabi Emiri İngiliz Kraliyet Akademisinin rahle-i tedrisinden geçmiş.

İsmi geçen monarşilerde Sandhurst mezunu hanedan mensupları uzun bir liste oluşturur.

Ümit Dündar'ın 1995-1998 yılları arasında Londra Kara Askerî Ataşeliği'nde görev yapmasında, İngiltere Kraliyet Kara Kurmay Kolejinden mezun olmasının payı büyük olmalı.

Hem Paşa hem de Paşayı takip eden İngiliz İstihbaratı zorluk çekmemiştir.

Aklıma gelmişken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile ortak paydaları her ikisininde İngiltere’de bulunması.

Kızılderililer ne diyordu? 'Eğer bir nehirde iki balık kavga ediyorsa, bilin ki oradan az önce uzun bacaklı bir İngiliz geçmiştir'

Tek korkum umduğumuz dağlara kar yağmasın!

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!