BİST

Dolar

Euro

Altın

Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
13.04.2020 16:34
Cumhurbaşkanı bir süredir Ankara dışında. Neredeyse bir aydır İstanbul’da. Ankara’ya bir türlü gelmiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Katar Emiri tarafından hediye edilen ve değeri 500 milyon dolar civarında olan uçakta, İstanbul Havaalanında göreve hazır bekletiliyor.

Türkiye'yi başkent Ankara dururken İstanbuldan yönetmeyi tercih ediyor.

Televizyon ekranlarına yansıyan görüntülere bakıldığında Sözcü İbrahim Kalın ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun hep yanında. Tam bir SETA dayanışması.

Herhalde başkent Ankara, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a emanet.

“Ru be ru - yüz yüze" yapılan son Bakanlar Kurulu’nda askeri vesayet tartışmasının yaşandığı, kabineden bazı bakanların Olağanüstü Hal uygulaması için ısrar ettiği falan gündeme gelmişti.

Erdoğan'ın bu tür bir uygulamaya sıcak bakmadığı ortada. Biliyor ki Olağanüstü Hal ilanı askeri vesayet rejimini hortlatır.

Cumhurbaşkanlığı makamına kimin göz diktiği, ABD Silahlı Kuvvetleri’nin yan kuruluşu Rand Corporation tarafından hazırlanan “Erdoğan’ı devirmek için Türk Ordusu ile çalışılmalı" başlığı altında önerilmişti.

Cumhurbaşkanının İstanbulu mesken tutmasıyla birlikte sanki hükümette çok başlılık var gibi. Belki buna muhatapsızlıkta etkilenebilir. Ne gibi?

Suriye’de şehit düşen 32 askerin kayıp haberinin Cumhurbaşkanı veya Yardımcısı veya Milli Savunma Bakanı dururken Hatay Valisi tarafından açıklanması gibi.
Koronavirüs önlemleri çerçevesinde sokağa çıkma yasağının Sağlık Bakanından habersiz şekilde İçişleri Bakanlığının bir genelgesi olarak televizyon ekranlarından alt yazı ile duyurulması gibi.

Rand Coorparation bitti şimdi de Washington Yakın Doğu Araştırmaları Enstitüsü raporu gündemde

Geçtiğimiz aylarda, Rand Coorparation tarafından yayınlanan Türkiye analizinde, ABD’nin “demokratik muhalefetle” hareket edeceği yazılmıştı.

Türk Ordusunun kontrol altına alınması gerektiği vurgulanmış, Türkiye’nin her geçen gün Batı’dan koptuğu belirtilmişti.

Bu kopmanın engellenmesi için de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ABD için “anahtar muhatap” olduğu yazılmıştı.

Bu ne demektir?

Amerika’daki güç merkezleri, PENTAGON ve Türk Genelkurmay Başkanları arasındaki diyalogları derinleştirmek ve Türk Savunma Bakanı’nın artan önemini dikkate alarak ABD-Türkiye Yüksek Düzeyli Savunma Grubu'nu canlandırmak için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğinde hem fikirler.

Washington Enstitüsü'nün "The Outlook for Turkish Democracy:2023 and Beyond – Türk Demokrasisine Bakış: 2023 ve Ötesi” Raporu

Washington Yakın Doğu Araştırmaları Enstitüsü, The Outlook for Turkish Democracy:2023 and Beyond” – “Türk Demokrasisine Bakış: 2023 ve Ötesi” başlıklı bir değerlendirme yayınladı.****

Raporu hazırlayan Nicolas Danforth, Amerikalı Türkiye uzmanı, Washington merkezli muhafazakar bir düşünce kuruluşu olan Bipartisan Policy Center’ın analistlerinden.

Marshall Yardımı ekseninde Türk-Amerikan ilişkilerinin tarihini inceleyen Danforth, doktora tezini Georgetown Üniversitesi’nde tamamladı.

Beş yıl boyunca İstanbul’da yaşayan Danforth mükemmel Türkçe konuşuyor. Amerikalı diplomat (bazılarına göre tescilli CIA ajanı) Joseph Pennington ile evli Amberin Zaman'ın kankası.

Yazıları Atlantik, Foreign Affairs, Foreign Policy, New York Times ve Washington Post gibi gazetelerde yayınlanıyor.

Nick Danforth, Alman Marshall Fonu (GMF) Türkiye temsilciliğinin kıdemli araştırmacılarından. Türk medyasını iyi tanıyor.

GMF'nin Ankara ofisi, Türkiye'nin bölgede, Avrupa'da ve Atlantik ötesi ittifakta giderek daha kritik bir rol oynamaya başladığı 2005 yılında açıldı.

Ofis, bölgesel ve küresel bir ortamda Türkiye hakkında tarafsız bir analiz ve tartışma platformu oluşturmak için çalışıyor.

GMF'nin Türkiye'deki varlığı, Balkanlar, Karadeniz bölgesi ve Ortadoğu da dahil olmak üzere Avrupa'nın sınırları boyunca politika sorunlarının ele alınmasını amaçlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Alman Marshall Fonu (GMF), Marshall Planı ruhunda bölgesel, ulusal ve küresel sorunlar ve fırsatlar konusunda Atlantik ötesi işbirliğini güçlendirmek için bu ofisten faydalanıyor.

Washington Enstitüsü Neyin Kafasında?

Washington Yakın Doğu Araştırmaları Enstitüsü'nün yayınladığı, "The Outlook for Turkish Democracy:2023 and Beyond” raporu ile önceden yayınlanan Rand raporu birbirini bütünlüyor. Son yayınlanan, daha fazla ayrıntı, daha fazla Türk Potikasını, ekonomisini, medyasını etkileyen aktör isimleri içeriyor.

Berat Albayrak merkezli bir grup ile Süleyman Soylu ve Abdülhamit Gül’ün dâhil olduğu daha milliyetçi bir grup arasında tartışmaya dikkat çekilmiş. Bu tartışmanın her iki grubun da Erdoğan’a bağlı kalmasına yol açtığı da vurgulanmış.

Bazı gözlemcilere göre” halef olabileceklerden biri Berat Albayrak. Albayrak gibi bir figürün Erdoğan’ın yönetim ruhunu yansıtacağına ve onun yönetimini sürdüreceğine dikkat çekilen raporda bunun tepki çekebileceği yazılıyor.

Ardından Erdoğan’a yakın olan isimler etki dereceleri ve görev alanları gözönünde bulundurularak sınıflandırılmış.

Önce “Erdoğan’ın ailesi” tanıtılıyor. Berat ve Esra Albayrak, Serhat Albayrak, Bilal Erdoğan, Selçuk ve Sümeyye Bayraktar ve Ziya İlgen.

“Kabine üyeleri”nden Fuat Oktay, Süleyman Soylu, Mevlüt Çavuşoğlu, Abdülhamit Gül ve Ali Erbaş hakkında bilgiler veriyor.

“Saray danışmanları”: İbrahim Kalın, Fahrettin Altun, Mustafa Varank, Gülnur Aybet, İlnur Çevik ve Yiğit Bulut'u anlatıyor.

“Meclis ve Diğer Hükümet Figürleri”nde Devlet Bahçeli, Bülent Arınç, Binali Yıldırım ve Murat Uysal'dan söz ediyor.

Ordu ve Haber Almayı unutmuyor. Hulusi Akar, Hakan Fidan, Yaşar Güler, Cihat Yaycı ve Adnan Tanrıverdi'yi yazıyor.

“İş Ortakları”: Yıldırım Demirören / Demirören Grup, Doğan Grup, Erman Ilıcak / Rönesans Grup, Kalyon Grup. “Hükümet – Hazır Medya ve Sivil Toplum”: Pelikan Grup, SETA, İbrahim Karagül ve Abdülkadir Selvi.

Raporda Erdoğan’ın etrafındaki isimler 7 kategoride toplamış, bu isimlerle ilgili ayrıntılı bilgiler verilmiş.

Ardından Türkiye’deki Muhalefet de sıralanmış. Selahattin Demirtaş, Ekrem İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu, Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Abdullah Gül vs.

Raporu Türkiye’den Raporda İsmi Geçenler Yazdırmış Olabilir mi?

Şahsi kanaatim, bazı isimlerin rapora sokuşturulmasına bakarak, Türkiye’den sipariş verilerek yazdırıldığı şeklinde.

Sebeb?

İsimlerini gündemde tutmak isteyen ve kendilerinin ne kadar güçlü bir iktidar ortağı, güç ortağı olduklarını kamuoyuna göstermek.

Kendi isimleri üzerinden, içeride ve dışarıda, ülkenin gelecek siyasi yapısının kurgulanması pazarlığına kapı aralamak.

Yoksa kulis dedikodularından öte muhtevasında birşey yok.

Ekşioğlu mu Soylu mu?

Süleyman Soylu'nun Türkiye'de nüfusu 300.000' civarında tahmin edilen, Ekşioğlu ailesinden olduğu söyleniyor.

19. Yüzyılın sonunda Rize'den İstanbul ve çevresi başta olmak üzere Türkiye'nin tüm bölgelerine yayılan ailenin bir kısmı yurt dışında, büyük bir kolu İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ordu ve Rize'ye dağılmış durumda.

Türkiye'de çok sayıda inşaatlara imza atan ailenin önemli bir kısmı bu sektörde faaliyet gösterir. Binlerce üyesi olan Ekşioğlu Vakfı ise ülkenin birçok yerinde sosyal sorumluluk projelerine imza atar ve her yıl Rize Ovit yaylasında önemli sanatçıların sahne aldıkları festival düzenleyen vakıf, aile üyelerinin burada buluşmasına vesile olur.

Soylu Mehmet Ağar Ekolünden

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Tansu Çiller sonrası Doğru Yol Partisi Genel Başkanı olan Mehmet Ağar ile aynı siyasi çizgiden.

Süleyman Soylu, Demokrat Parti genel başkanlığını Mehmet Ağar’dan devralmıştı. Halef-selefin sanılanın aksine araları açık değildi.

Hatta Süleyman Soylu’yu Çalışma Bakanı olduktan sonra ilk tebrik edenlerden birinin Ağar olduğu, Ağar’ın Soylu’yu yeni makamında ziyaret ettiği yazılmıştı.

Soylu'nun İstifa süreci ve perde arkası

Sokağa çıkma yasağı kararının açıklanmasıyla cuma gecesi halkın, koronavirüs önlemlerini hiçe sayarak sokaklara dökülmesi, çok eleştirildi ve fatura kararın sahibi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya kesildi.

Ağır eleştirileri bahane eden Soylu; "... Hiçbir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın…

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum... Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık... Allah Milletimizi korusun…" temennisiyle istifa ettiğini kamuyu ile paylaştı.

Tıpkı Cuma gecesi geç saatlerde açıklanan sokağa çıkma yasağı gibi Soylu’nun istifa haberi de Pazar akşamı geç saatlerde televizyon ekranlarına düştü.

Süleyman Soylu'nun gönüllü müfrezeleri sosyal medyada İstifa kabul edilmesin paylaşımları yaptı

Sosyal medyada örgütlü Soylu sempatizanları, istifa haberinin ajanslara düşmesinden hemen sonra harekete geçerek, adeta meydan savaşı verdiler.

Sonuca bakarak başarılı oldukları söylenebilir. İstanbul'da nakli mekan eyleyen Cumhurbaşkanının istifayı geri çevirmesine bakıldığında, mahalle baskısını iyi kullandıkları anlaşılıyor.

Soylu'nun taban siyaseti ve halkla bütünleşme stratejisi, Washington Enstitüsünde sözü edilen Erdoğan ailesinin damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kendisine yönelik püskürtme eylemliliğini şimdilik savuşturdu.

Söylentilere göre Berat Albayrak yalnız değil.

Almanya Stuttgart doğumlu, 2014-2018 yılları arasında SETA İstanbul Genel Koordinatörlüğünde yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile birlikte hareket ediyorlar.

Lakin kaderin cilvesine bakın ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmediği haberini açıklamakta Fahrettin Altun'a kaldı.

Ne derece doğru bilmiyorum ama Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın Soylu’nun istifasının kabul edilmediğini dair açıklamadaki Soylu ile ilgili övgü dolu ifadeler, bizzat Soylu ve Danışmanları tarafından dikte ettirilmiş.

Kıskananlar çatlasın!

Altun' un da istifa veya görevden alınma haberi nasıl verilir, kim verir merak ediyormusunuz ?

Cumhurbaşkanı Soylu’nun istifasını kabul etseydi ne olurdu?

Soylu istifa etmekle kalmayacak, AK Parti tabanında terörle başarılı bir bakanın görevden ayrılmasına neden izin verildiği tartışmaya açılacaktı.

Bu ise AK Parti tabanındaki ayrışmayı hızlandıran bir etken olabilirdi.

Nitekim istifa girişiminin hazırlıklar neticesinde açıklandığı ortada.

İstifası kabul edilseydi. Pazarı Pazartesiye bağlayan gece, saat 24:00 sonrası 10 Nisan faciasının değişik bir versiyonunu görecektik! Soylunun İstifasına karşı çıkan kesim 24:00 dan sonra sokağa dökülecekti!

Rize'de bir vatandaş Süleyman Soylu'nun istifa haberini aldıktan sonra çatıya çıkarak intihar girişiminde bulunmasını nasıl okumalıyız?

Düşünsenize Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmemesini havaya silah sıkarak kutlamak isteyen bir grup vatandaş, Süleyman Soylu’nun emri ile göz altına alınıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun muhterem babası Hasan Soylu, genç yaşında (18) ilk sivil NATO örgütlenmelerinden olan Komünizmle Mücadele Derneği’nin İstanbulda başkanljğını yapmıştı! Ailede Sovyet karşıtlığı baskın.

Bazı şom ağızlılar ne diyor biliyormusunuz? Neymiş sokağa çıkma yasağı sonrasında oluşan tepkileri geçiştirmek için istifa parodisi oynanmış. Hadi oradan!

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı iradesi tecelli etmeden herhangi bir bakanın veya üstdüzey bürokratın istifasını kabullenmez.

Bugün görevde tutar, bir bakarsanız yarın görevden alıverir. Zaten süreç, Ulaştırma ve Altyapı eski Bakanı Cahit Turhan'ın görevden alınmasıyla başladı. Cin şişeden çıktı.

Ne demiş arifan; Kula bela gelmez Hak yazmadıkça, Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Ve dahi bende derimki ;

Hak, şerleri hayr eyler, Zannetmeki gayr eyler, Ârif ânı seyr eyler, Mevlâ görelim neyler, Neylerse, güzel eyler...

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!
 • İsotcuların istediği oldu Ahmet Eşref Fakıbaba AK Parti'den istifa etti İYİ Parti'ye geçiyor
 • Atlantik/ Avrasya mücadelesinde Fener Rum Patrikhanesi ve Ortodoksluğun Ukrayna savaşındaki rolü!