BİST

Dolar

Euro

Altın

Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
23.01.2021 14:53
Dünya Sağlık Örgütü'ne bakış açım malûm. Londra'nın peyki ve Kraliçenin çıkarlarına hizmet ettiği söyleniyor. Salgın ve bulaşı konusunda ön plana çıkması, kuruluş amacına uygun görülebilir. Ama küreselci iblislerin değirmenine su taşıması dikkatlerden kaçmıyor.
Birey olarak Çin, Rus, İngiliz, Alman veya ABD laboratuvarlarında üretilmiş koronavirüs aşılarının ülkemiz insanına enjekte edilmesine prensipte karşıyım.
Bu aşıların hiç birine güvenmiyorum ve sivil itaatsizlik şahsi tercihim.
Baştan beri Hıfzıssıhha Enstitüsünün kapatılmasını eleştirerek bu Pandemi sürecinde halkımızın ihtiyacı olan aşının Türk bilim insanları tarafından üretilmesi gerektiğini yazdım çizdim. Yine aynı yerdeyim, aynı fikirdeyim.
Bununla birlikte 1992, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu, 1997 yılından bu yana Mersin, Aydıncık ilçesinde Zirai ilaç bayisi ve sağlıklı ve organik sebze ve meyve üretimi üzerine çalışan, Mersin Gülnarlı, 'Biltek' lâkaplı, araştırmacı Ziraat Mühendisi Mehmet Bak'ın Keymen İlaç Şirketine dikkatimi çekmesi ile farkına vardığım bazı hususları sizlerle paylaşmak istedim.
Kim ne anlar bilemem? Çünkü Mevlana Celaleddin-i Rûmî “Sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anladığı kadardır.” der.

Osmaniye Cebel'den Dünya Aşı Sanayine

Anlatacağım yaşam öyküsünün kahramanı Keymen İlaç Şirketi kurucusu Dr. Mustafa Topal.
Her ne kadar oğlu ve Keymen Şirketinin CEO’su Dr. Orhan Mutlu Topal, ailenin Ankaralı olduğunu söylese de pek öyle sayılmaz. Ben babasının yalancısıyım.
Babası Dr. Mustafa Topal, 1932'de Osmaniye'ye bağlı Yarpuz, eski adıyla Cebel köyünde doğar. Aile Avşar, bazı rivayetlere göre Beğdilli Aşiretine bağlı Ulaş cematindendir.
Ulaşlılar; Alibekiroğlu, Kelmenoğlu, Karayiğitoğlu, Kaypakoğlu, Çendoğlu olmak üzere beş nahiyeye ayrılmış. Bunlardan Karayiğitoğulları, Yarpuz ile Bulanık (Bahçe) kazaları arasında meskun.
Bizzat Babasının verdiği bilgilerle hazırlanan "Halk sağlığına adanmış bir ömür Dr. Mustafa Topal" başlıklı kitap, Mutlu Topal'ı tekzip ediyor. Belki Dr. Mutlu'nun annesi Perihan Hanım Ankaralı olabilir. Ancak yine aynı kaynakta Dr. Mustafa Topal'ın ikinci eşi Eczacı Perihan Çetinkaya, 1948'de Aksaray da doğmuştur.
Kereste tüccarı babası Mustafa Çetinkaya, Aksaray'ın köklü ailelerindendir. Dedeleri Ihlara Vadisi ndeki bir köyden gelip Aksaray a yerleşmişlerdir. Babaanne yörenin ağalarından birinin kızıdır; Osmanlı geleneklerini yaşatan bir kadındır. Annesi Hatice Hanım, Mevlevi bir aileden gelmektedir. Yani Ankara’da bulunmuşluğu var ama Ankaralı değil.
Mustafa Topal, Antalya Lisesinde okur. İstanbul Tıp Fakültesini 1956 yılında bitirir. Uzunca bir süre Tıp Fakültesinden arkadaşı, Arap Alevilerin yoğun yaşadığı Adana Karşıyaka Mahallesinde doğmuş büyümüş hemşehrisi ve ressam Bedri Baykam'ın babası Suphi Baykam'ın genel başkanı olduğu Milli Türk Talebe Birliği'nin tıp kolu başkanlığı yapar.
Koruyucu sağlık hizmetlerine büyük önem veren Dr. Mustafa Topal, aynı zamanda uygun fiyata kaliteli aşı sağlayabilmek ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla, 1965 yılından itibaren çeşitli aşı firmalarının Türkiye temsilciliklerini alır. 50’li yılların sonunda aşı sıkıntısı yaşayan Türkiye’nin bu sorununa çare bulmak için araştırma yapmaya başlayan Dr. Mustafa Topal, Yugoslavya ve Rusya’da ucuz ve kaliteli aşılar olduğunu görüyor ve oradaki üreticilerle anlaşma yapıyor. Girdiği ihaleleri alarak aşı ve panzehir konumunda Sağlık Bakanlığı’nın en önemli tedarikçisi konumuna geliyor.
9 Kasım 1969 da Ankara Yenimahalle Karşıyaka semtinde Arzu Eczanesini açan Perihan Çetinkaya ile Karşıyaka Dispanseri Başhekimi Mustafa Topal'ın tanışması bu yılda olur. Evlenmeye karar verdiklerinde karşılarına maddi zorluk çıkar.

Sovyetlerin evlendirdiği adam

Mustafa Topal, bürokratik işler yüzünden, Rusya'dan gelen ihale komisyon bedelini bir türlü alamamaktadır, Düğünleri neredeyse tehlikeye girmek üzeredir. Yeni nişanlı çift, sorunu çözmesi için Merkez Bankası Genel Müdürüne giderler ama çözüm Sovyetlerden gelir.
Mustafa Topal, Sovyetler Birliği Büyükelçiliği'ne gider ve bu kez de onlara anlatır durumunu. Onlar yardımcı olurlar; bürokratik sorunlar çözülür. Düğünleri 20 Mayıs 1971 de Cihan Palas'ta yapılır.
Yugoslav Torlak firmasının genel müdürü Prof. Stoykoviç ile görüşen Topal çifti, Eczacı Perihan Hanıma bu şirketin Türkiye temsilciliğini alır.
Sonraki süreçte açılan ihalelere Perihan Hanım Yugoslavların, Mustafa Bey de Sovyetlerin temsilcisi olarak girmeye başlar.

Sovyet Ataşesi Keymen İlaç Şirketinin Kurulmasına önayak olur

Ancak Sosyalist ülkelerle ticari ilişkiler içinde olmaları, dolayısıyla ticari ataşelerle görüşmek için bu ülkelerin büyükelçiliklerine girip çıkmaları Milli İstihbarat Teşkilatı'nın ve Emniyet birimlerinin dikkatini çeker.
SSCB Ankara Büyükelçiliği'nin, bir kokteylinde Sovyet Ataşesi Tevfik Bedirof, Dr. Mustafa Topal'ı, Mevlana soyundan gelen işadamı ve 01. 11.1983'te vefat eden Süha Amil Çelebi Keymen ile tanıştırır. Keymen, Semazenbaşı anlamındadır. Âmil Çelebi'nin torunu, Tahir Âmil ve İsmet Keymen'in oğullarıdır.
Mariana Hanım ile evli Süha Keymen, fuarcılık, gümrük komisyonculuğu gibi işler yapan prestijli bir işadamıydı. Dr. Mustafa Topal ile Keymen Ecza Depoculuk ve Ticaret Limited Şirketini 1973 te kurarlar. Şirketin sermayesi bir milyon Türk lirasıdır.

Küresel aşı tedarikçisi Keymen

Türkiye’yi çocuk felci aşısıyla tanıştıran ve yarım asırdır Sağlık Bakanlığı’nın aşı ve serum tedarikçisi olan Keymen, Çin ve Hindistan’dan getirdiği hammaddelerden ilaç üretiyor. Keymen İlaç, Sağlık Bakanlığı’nın aşı ve serum tedarikçisi.
Mayıs 2012'de Keymen İlaç Genel Müdürü ve babası gibi doktor olan Mutlu Topal ile yapılan söyleşi bugüne ışık tutuyor. Onun dediğine göre babası Dr. Mustafa Topal, ilk zamanlar eski komünist ülkelerde temel sağlık hizmetlerinin ucuz etkili ve güvenilir olduğunu öğreniyor ve oradan aşı getirmeye başlıyor.
Uygun fiyatlı kaliteli aşılar Türkiye’ye giriş yapmaya başlıyor böylece. 1966 yılında ilk çocuk felci aşısını Türkiye’ye getiriyor. 1973 yılından beri faaliyetlerini sürdüren şirket, aşılar, serumlar, ilaçlar, ilaç hammaddeleri ile tıbbi cihazların ithalatı, yurt içi satışı ve dağıtımında bir numara.
Yurt dışından tetanoz aşısı, difteri-tetanoz aşısı, difteri-tetanoz-boğmaca karma aşısı, BCG aşısı, kızamık aşısı, kızamıkçık aşısı ile kızamık-kızamıkçık-kabakulak karma aşısı, hepatit B aşısı ve oral çocuk felci aşısı gibi aşılar ile yılan serumu ve kuduz serumu ithalatını gerçekleştirmeye başlayan Keymen İlaç, 2006 yılına gelindiğinde dünya çapında lisansörlerle ticari ilişkilerini güçlendirmeye başlıyor.
Hemen ertesi yıl jenerik ilaçlarda hızlı bir ivme yakalamak için 9 ilacın ruhsatı devralınırken bu ürünlerin katılışı ile ilk satış ekibi de oluşturuluyor. Ürünlerin yurt içi satış ve pazarlaması için firmanın halen İstanbul’da faaliyet gösteren birimi kuruluyor.
Faaliyetlerine 1973 yılında başlayan Keymen İlaç, kurumsal sayfasında toplum sağlığının korunması ve hastalıkların tedavisine yönelik ürünleriyle bireylerin yaşam kalitesinin arttırılmasına katkıda bulunmaya devam ettiğini belirtiyor.

Keymen İlaç Şirketinin Yabancı Ortakları

Serum Institute Of India:

Hindistan Pvt Serum Enstitüsü. Ltd. şu anda, Polio aşısının yanı sıra Difteri, Tetanoz, Boğmaca, Hib, BCG, r-Hepatit B, Kızamık, Kabakulak ve Dünya çapında üretilen ve satılan doz sayısına göre (1,5 milyardan fazla doz) dünyanın en büyük aşı üreticisidir.
Hindistan Serum Enstitüsü, 1966 yılında Dr. Cyrus Poonawalla tarafından ülkede kıtlığı bulunan ve yüksek fiyatlarla ithal edilen hayat kurtaran immüno-biyolojik ürünler üretmek amacıyla kurulmuştur.

Biofarma :

Evcim ailesi tarafından 1945'te Biofarma Laboratuvarı olarak kurulan şirket, 1976'da şirket ortaklarından Konyalı eczacı Mustafa Öncel Ailesine Satıldı. Firma 1998 yılında Anonim şirket haline dönüştü. Biofarma, Isanne S.a.r.l Lux. bünyesinde bulunuyordu. 2014'te Münir Şahin ve BETASAN gibi sağlık sektöründeki firmaları çatısı altında toplayan SBK Holding, Biofarma'yı satın aldı. SBK Holding sahibi kim mi? Sezgin Baran Korkmaz.

SINOVAC

Sınovac ilaç şirketi, 1993 yılında kurulmuş. CEO'su Bay Weidong Yin ve Tangshan Yian Biyoloji Mühendisliği Ltd. Çinli bilim adamları tarafından geliştirilen ilk inaktive edilmiş hepatit A aşısı. Şirket, geçtiğimiz yirmi yılda altı insan tarafından kullanılan aşı ve bir hayvan aşısı geliştirdi ve ticarileştirdi ve Ar-Ge hattını ilerletti.

Şirket, 2009 yılında dünyadaki ilk H1N1 aşısını geliştirme dahil, temel Ar-Ge yetkinliklerini örnekleyen birçok önemli gelişim kilometre taşına ulaştı. Üstelik, son teknoloji araştırma tesisleri, GMP sertifikalı, tam entegre platformunu genişletti.
Üretim tesisleri ve Çin'in her yerine ulaşan bir satış ekibi var. Şirket şu anda çocuklar arasında şiddetli el, ayak ve ağız hastalığına (HFMD) neden olan enterovirüs 71'e karşı yeni bir aşı geliştiriyor.
Kötü haber şu ki, bu Allahın Çinlileri Covit - 19 yani CoronaVac falan üretmemiş. Zaten şirketin kurumsal sayfasında böyle bir ilacın üretimine dair emmare yok. İnanmayan Seçilmiş Kaynakça'da verdiğim linkten bakabilir. Kelin ilacı olsa bir yerlerine sürecek ama maalesef bulsalarda sürseler.

Techinvention:

Sağlıkta eşitliği küresel ortama taşımak için çalışan tutkulu ve kararlı çalışanlardan oluşan bir ekib olduklarını söylüyorlar. Kurucusu Syed S. Ahmed. Küresel sağlık eşitliğini gerçeğe dönüştürme konusunda son derece tutkulu olduğu ve bu amacı hayata geçirmek için Techinvention'ı kurmuş. 2019'da Hindistan'da, Biyoteknolojide en etkili lider seçilmiş galiba.
Tüm projelerde 'Ticarileştirme Konsepti' yaklaşımı ile 2016 yılında Techinvention Lifecare'i şirketini kurmuş.
Techinvention'ın tasarımı, Ankara Hacettepe Üniversitesi'nde gerçekleşmiş. Techinvention ayrıca Türkiye'deki ilk aşının pilot ölçekte üretilmesi için kritik bir teknoloji sağlamış.
Hindistan deyince nedense benim aklıma Kurtuluş Savaşı sırasında İngiliz İstihbaratı tarafından Ankara’ya gönderilen, Taceddin Dergahında Mehmet Akif Ersoy ile bir müddet kalan ve İngiliz casusu olduğu bizzat Mehmet Akif tarafından deşifre edilen ve İstiklal Mahkemesinde yargılanıp, Samanpazarında idam edilen Mustafa Sagir geliyor.

Keymen İlaç Şirketinin Akredite Olduğu Ulusal ve Küresel Kuruluşlar
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu.
FDA U. S. FOOD & DRUS, European Medicines Agency

Keymen İlaç Şirketinin Ürünleri

Td-VAC (Adsorbe Difteri Tetanoz Aşısı)-Erişkin Tip Difteri Tetanoz Aşısı - Etkin Madde: Difteri ve Tetanoz Toksoidi - Form: Enjeksiyonluk Süspansiyon
H-VAC (Hepatit B Aşısı rDNA)- Erişkin Tip Hepatit B Aşısı (rDNA) 20mcg/1 ml - Etkin Madde: Saflaştırılmış Hepatit B Yüzey Antijeni-Form: Enjeksiyonluk Süspansiyon - Ticari Şekli: 1 doz/ampul-flakon - Pediyatrik Tip Hepatit B Aşısı (rDNA) 10mcg/0.5ml-Etkin Madde: Saflaştırılmış Hepatit B Yüzey Antijeni - Form: Enjeksiyonluk Süspansiyon
SII-BCG (BCG Aşısı)-Canlı Attenüe BCG Aşısı (Liyofilize) - Etkin Madde: BCG Aşısı (Bacillus Calmette Guerin Suşu) - Form: Enjeksiyonluk çözelti tozu ve çözücüsü
TRESIVAC (Kızamık Kızamıkçık Kabakulak Aşısı)- Canlı Attenüe Kızamık Kızamıkçık Kabakulak Aşısı (Liyofilize) - Etkin Madde: Kızamık, Kızamıkçık ve Kabakulak Virüsleri - Form: Enjeksiyonluk çözelti tozu ve çözücüsü
R-VAC (Kızamıkçık Aşısı)- Canlı Attenüe Kızamıkçık Aşısı (Liyofilize) - Etkin Madde: Kızamıkçık Virüsü - Form: Enjeksiyonluk çözelti tozu ve çözücüsü
T-VAC (Tetanoz Toksoidi) - Adsorbe Tetanoz Aşısı - Etkin Madde: Tetanoz Toksoidi - Form: Enjeksiyonluk Süspansiyon
Bivalan Oral Polio Aşısı - Bivalan Oral Polio Aşısı Tip 1 ve Tip 3 - Etkin Madde: Tip 1 ve Tip 3 poliomyelit virüsü (sabin) - Form: Oral Damla
Hepatit A Aşısı Erişkin Tip Hepatit A Aşısı (İnsan Diploid Hücresi), İnaktive - Etkin Madde: İnaktive HAV Antijeni (1 ml) - Form: Enjeksiyonluk Süspansiyon - Ticari Şekli: 1 doz/flakon – pfs - Pediyatrik Tip Hepatit A Aşısı (İnsan Diploid Hücresi), İnaktive - Etkin Madde: İnaktive HAV Antijeni (0.5 ml)-Form: Enjeksiyonluk Süspansiyon
Kuduz Aşısı - Kuduz Aşısı, İnaktive (Liyofilize) - Etkin Madde: Pürifiye Kuduz Antijeni - Form: Enjeksiyonluk çözelti tozu ve çözücüsü
Rotasil (Rota Aşısı) - Rotasil® Canlı Attenüe Rotavirüs Aşısı (Oral) - Etkin Madde: İnsan ve Sığır Rotavirüs Reassortantı - Form: Liyofilize Toz ve Çözücüsü - Rotasil Thermo® - Canlı Attenüe Rotavirüs Aşısı (Oral) - Etkin Madde: İnsan ve Sığır Rotavirüs Reassortantı - Form: Liyofilize Toz ve Çözücüsü
EV71 Aşısı - El-Ayak-Ağız Hastalığı Aşısı - Enterovirüs Tip 71 Aşısı (Vero Cell) İnaktive-Etkin Madde: İnaktive EV 71 Virüs Antijeni-Form: Enjeksiyonluk Süspansiyon
Kuduz mAb (rDNA) - Rekombinant Kuduz İnsan mAb - Etkin Madde: Kuduz İnsan Monoklonal Antikor (rDNA)-Form: Enjeksiyonluk Süspansiyon

Keymen İlaç Şirketinin Medeni Hali

1966'da Romanya'dan Dr.Anna Arslan'ın özel ilaçlarının ve S.S.C.B. 'den tıbbi alet ve cihazların ithalatı ve yurtiçinde satışı ile başlayan süreçte, Dr.Mustafa Topal'ın Doğu Avrupa ülkelerine yaptığı seyahatlerde halk sağlığına verilen önem ve halk sağlığına ilşkin ürünlerin çok ekonomik olması dikkatini çekmiştir.
Halk sağlığı alanındaki araştırmalar sonucu Institute of Immunology and Virology Torlak, Belgrat – Sırbistan, Institute of Immunology Inc, Zagreb – Hırvatistan ve V/O Medexport – Rusya bünyesinde ki enstitülerinin aşı ve serumlarının Türkiye'de satış çalışmaları başlamıştır. İlaç hammaddeleri ithalatı ve yurtiçi ilaç ve ilaç hammadeleri satışı amacıyla Ankara'da Keymen Ecza Depoculuk ve Ticaret Ltd. Şti. kurulmuştur. Kuruluşunu takiben Türkiye'de ki pekçok ilaç fabrikasının ilaç hammadesi ihtiyaçlarını S.S.C.B., Çin Halk Cumhuriyeti, Macaristan ve Yugoslavya'da ki kaynaklarından ithal ederek karşılayan şirket, beşeri ecza depoculuğu ile de geniş bir yurtiçi dağıtım kanalı oluşturmuştur.
1985 yılında beşeri ecza depoculuğu faaliyetlerine son veren şirket, İlaç sanayinde artan faaliyetlerinden dolayı adını 2006 yılında Keymen İlaç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olarak değiştirmiş ve sonrasında 2013 yılında A.Ş. olarak tescil edilmiştir.
2016 yılında Topal ailesinin Keymen İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de ki ortaklığı son bulmuştur. Çünkü Keymen İlaç şu anda tek ortaklı bir şirket. Ortağın (diğer gizli ortak veya ortaklar kim acaba?) adı Cantürk Alagöz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Keymen'i ele verdi

Çinli firma Sinovac’ın CoronaVac aşısının Keymen İlaç tarafından getirildiği ortaya çıkması ile Türk gazetecilerin Çin’den paylaştığı fotoğraflardan, ilaçların getirildiği kolilerin üzerinde “Keymen İlaç SAN ve TİC A.Ş.” yazdığı görüldü.
Konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Koca, "Aşı tedarik sürecinde tek muhatabımız, üretici firmadır. Devletimiz adına Devlet Malzeme Ofisimiz, Sinovac firması ile görüşmüş ve Türkiye’deki temsilcileri olan Keyman İlaç A.Ş. ile de lojistik süreci takip etmiştir.
Sinovac firmasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Keymen İlaç A.Ş. firmasıdır. Distribütörün yetki ve sorumluluğu Sinovac’ı temsil ve lojistik ile sınırlıdır. Bu, anlaşdığımız tüm aşılar için böyledir.” demişti demesine ama durum biraz farklı.

SINOVAC Çin Şirketi mi?

Bu konuda ciddi tereddüt var. Gelmişini geçmişini merak edenler için mazisi şaibeli.
Firma Çin firması deniyor ama Antiqua yasalarına göre kurulmuş. Yani vergi cenneti olarak bilinen kara para aklama ülkelerinden olan Antiqua'da kurulmuş. Oranın yasalarına göre şirket prosedürleri gerçekleştiriliyor.
2018'de şirketin idarecilerinin seçimi konusunda ciddi bir sorun olmuş. İlgili konu Karayipler mahkemesinde görülmüş. Yani Firmanın aslında Çin'li değil Karayip firması olduğunun kanıtı bunlar. Paravan Karayipler şirketi olan Sinovac'ın ortakları arasında JP Morgan ve Citibank var... Bu da mahkeme kayıtlarında ortaya çıkmış…

Size bir soru:

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sizce siyasi liderlere çağrı yaparak hepsinin olumlu cevap vermesini ve dahi Corona aşısı olmalarını sağlayabilecek güce sahip midir?
Birrrr, Çin Halk Cumhuriyeti resmi kayıtlarına göre CoronaVac aşı üretimi söz konusu değildir.
İkiii, Sinovac şirketi böyle bir aşı üretmemiş.
Üççç, muhtemelen aşı Türkiyede dünyanın en büyük aşı üreticisi ve tedarikçisi, Sınovac'ın çakma ortaklarından Türkiyeli Keymen İlaç Şirketi tarafından bulunmuş ve üretilmiş.
Dörttt, önce Türkiyede üretilen fazla Çin'e gönderilmiş, sonra Çin’den Türkiye'ye getirilmiş.
Beşşşş, bu kafa karışıklığın ne gerek vardı? Şahsen olup biteni tam anlamış değilim. Ama şeytana papucu ters giydiren Türk aklı galiba bununla yetinmeyip bir de şeytana don dikmiş!

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!