BİST

Dolar

Euro

Altın

Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
06.12.2019 12:22
Şubat 2020’deki HDP 4. Kongresi Öncesinde Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?

2020 yılı Meclis’te grubu bulunan AK Parti, CHP, HDP ve İYİ Parti için kongre yılı olacak. 4 parti de ilçe-il kongreleri ile teşkilatları, seçimli büyük kongrelerle merkezi yönetimlerini yenileyecek, liderler de güven tazeleyecek.

Kongrelerde seçilecek yeni yöneticiler partilerini 2023 yılından önce olması beklenen Meclis ve Cumhurbaşkanlığı seçimine götürecek kadrolarını oluşturmuş olacak.

HDP, 11 Şubat’ta yapılacak 4. Olağan Büyük Kongre’sine hazırlanıyor. 17 Haziran 2019’da ameliyat olan Eş Başkanlardan Pervin Buldan’ın ciddi sağlık sorunları yaşadığı gerekçesiyle bu kongrede aday olmayacağı sürpriz değil.

Daha öncede Buldan’ı taşıyan TBMM tahsisli makam aracı 9 Temmuz 2017’de Pazar günü Ankara Esat’ta taksi ile çarpışmış, kolu iki yerden kırılmış ve ameliyat olmuştu.

11 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen HDP 3.Olağan Kongresinde Eş Genel Başkan olarak seçilmesine kadar Ekonomi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren halen HDP eşbaşkanı Sezai Temelli ise şimdilik bir açıklama yapmamasına rağmen yeniden eş başkanlığa göz kırpıyor.

Ailesini bir tarafım Tekirdağ bir tarafım ŞanlıUrfa diye tanımlayan Temelli’nin İsmet İnönü’nün ablasının torunu olduğu gündeme getirilmiş ama bu iddia daha sonra yalanlanmıştı.

HDP 2018 3’üncü Olağan Kongresinde delegelerin 823 oyuyla partinin eş genel başkanlığına Pervin Buldan ve Sezai Temelli seçildiklerinde, parti tabanında ve Türkiye kamuoyunda oluşan demokratik siyasete cevap olacak nitelikte bir örgütlülük yaratacakları beklentisi maalesef gerçekleşemedi.

31 Mart yerel seçimlerinde HDP’nin yanlış Stratejisi

Genel seçimlerdeki kısmi başarısına rağmen HDP, Türkiye partisi olamadı ama marjinal aşırı sol grupların, eşcinsel örgütlerin kuşattığı kadük politik organizasyon kıvamında bırakıldı.

HDP mevcut yönetimi; Erdoğan karşıtlığı üzerinden parti oylarını Cumhuriyet Halk Partisi’ne peşkeş çekmek ithamından bir türlü kurtulamıyor.

Hatta reel politik bir seçim stratejisi geliştiremediklerinden 31 Mart yerel seçimlerinde kendisini Erdoğan’ın “sol”unda gösterme becerisi sergileyen Millet
İttifakı’na, HDP seçmen tabanını peşkeş çektikleri eleştirileri dillendirildi.

Partinin önünü tıkayan tek mevcut eşbaşkanlar değildi. HDP’nin hapisteki eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ında bu çorbada tuzu var.

Millet İttifakı’na oy vermeyi, Erdoğan önderliğindeki ittifaka karşı “faşizm karşıtı” bir seçmen tepkisi gören Demirtaş “... faşist bloğu sınırlamak ve geriletmek için oyunuzu stratejik bir amaç için kullanın... Hiçbir HDP’li arkadaşım, başka partileri veya partilileri asla düşman olarak görmemelidir. AKP ve MHP’yi geriletmek, kullanacağınız oyun etkili bir sonuç doğurmasına bağlıdır.” açıklamasını yapmıştı.

AK Parti-MHP bloğunu geriletme söylemi sadece marjinal sol partilerin değil CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’ne desteğin gerekçesi haline getirildi.

Mahkûm Selahattin Demirtaş Edirne’den Ankara’ya Eşbaşkan Dönmenin Hayalinde

4.Kongre yaklaştıkça Demirtaş kıpır kıpır. Selahattin Demirtaş; “-Ben boşuna mı içeride yatıyorum? Gundiler başkan da benim lider de benim” dese de bütün yapabildiği, şimdilik cezaevinde sazının tellerini tıngırdatmak!

Tek yapabildiği bu değilmiş meğer. Ne zaman anlaşıldı biliyor musunuz? Ta ki hastayım ben hastayım hastayım teranesine asılıncaya kadar!
Mahkumiyetten mağduriyet yaratma yetmemiş olmalı ki sağlıktan yararlanma yoluna gitti.

İddiaya göre 26 Kasım 2019 tarihinde bilinci kapanacak hale gelmesine, cezaevi doktorunun sevk kararı vermesine rağmen Demirtaş’ın sevki tam 7 gün boyunca yapılmamıştı.

Cezaevinde nefes darlığı nedeniyle bilinç kaybı yaşadığı belirtilen Demirtaş’ın yapılan başvurulara rağmen bir haftadır hastaneye sevk edilmediği duyurulmuştu.

Demirtaş’ın kız kardeşi ve avukatı Aygül Bilgi’nin, ağabeyinin bir hafta önce cezaevinde kısa süreli baygınlık geçirdiğini açıklamasının ardından Edirne’de bulunan
HDP Milletvekilleri Erol Katırcıoğlu ve Necdet İpekyüz, cezaevinde kendisiyle bir görüşme gerçekleştirdi.

Demirtaş hasta mı değil mi?

HDP milletvekilleri Erol Katırcıoğlu ve Necdet İpekyüz, cezaevinde HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la görüştü. İlk kafa karıştıran açıklama bu görüşme sonrası çıktı.

Eski eşbaşkanlarını hasta olduğu için ziyarete giden Katırcıoğlu, Demirtaş'ın iyi olduğunu söyledi.

Kafa karıştıran diğer açıklama HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın. Dediğine göre Selahattin Demirtaş yaşadığı sağlık problemini cezaevine giden partililerle paylaşmamış.

Şimdi bu ne demek oluyor? Demirtaş hasta mı değil mi? Yoksa koskoca Selo kolpadan mı hasta ?

Demirtaş’ın hasta olmadığı hem parti demeciyle hem doktor raporuyla tescilli.

Şu türkü sözünü duymuşsunuzdur "Hastane önünde incir ağacı / Doktor bulamadı bana ilacı" Demirtaş’ın yattığı hapishanenin veya götürüldüğü hastanenin önünde incir ağacı var mı yok mu bilmiyorum ama doktorların Demirtaş’da hastalık bulamadıkları bir gerçek.

Cezaevinde bulunan ve sağlık sorunları nedeniyle hastaneye sevk edilen HDP’nin önceki dönem eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, tetkiklerinin yapılmasının ardından yeniden cezaevine gönderildi.

Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden yapılan açıklamada da “02.12.2019 günü saat 17:20 civarında hastanemize getirilen “Selahattin Demirtaş” isimli hastanın şikayetleri doğrultusunda Kardiyoloji, Nöroloji, Gastroenteroloji ve Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalları ile konsülte edilmiş, yapılan laboratuvar ve görüntüleme tetkikleri sonrasında akut hayatı tehdit edici patoloji saptanmamıştır.

Belirtilen anabilim dallarının görüşleri doğrultusunda hasta poliklinik kontrol önerisiyle taburcu edilmiştir” denildi.

Demirtaş’ın HDP Eş başkanlığına Terör merkezi Kandilin gölgesi düşer

Kürt siyasi hareketi, Öcalan'ın feodalizm takıntısına rağmen feodal yapının dümen suyunda. Sendika ağaları gibi Parti ağaları var. Bunların farkı kandan beslenmeleri Drakulayı aratmıyorlar.

Eski aşiret reisleri PKK refansıyla vekil oldu, belediye başkanı oldu, Eşbaşkan oldu. Ankara’nın barlarında kumarhanelerinde kimlerin ayak izi var, Kürt emekçiler bilmez?

Selahattin Demirtaş'ın abisi Nurettin Demirtaş Kandili mesken tutmuş!

PKK’ya üye olmak suçundan geçmişte 11 yıl 6 ay hapis yatan Selahattin Demirtaş'ın abisi Nurettin Demirtaş, cezasını çektikten sonra DTP’ye genel başkan olmuştu.

O dönemde Nurettin Demirtaş almış olduğu “askerliğe elverişsiz raporu” ile gündeme gelmişti. Askerlikten muaf tutulan Nurettin Demirtaş 8 Kasım 2007'de DKP’nin Genel Başkanlığı’na seçilmişti.

Nurettin Demirtaş'ın askerlikten muafı ile ilgili raporun sahte olduğu mahkemece iddia edilip, hakkında tutuklama kararı çıkartıldı.

Almanya’ya yaptığı bir geziden sonra 17 Aralık 2007'de Türkiye’ye dönen Nurettin Demirtaş, gözaltına alındı ve tutuklandı.

Bir yıl hapis cezasına çarptırılan Nurettin Demirtaş, tahliye edilince askere alındı. Safranbolu ile Artova ilçelerinde askerliğini yapan Nurettin Demirtaş, DTP kapatılınca Erbil'e kaçtı.

Nurettin Demirtaş sonrasında ise Kandil'e çıkıp PKK'nın dağ kadrosuna dahil oldu. Hâlen PKK'nın "eğitim komitesi üyesi" olarak örgüt kadrosunda.

Demem o ki ; HDP yol ayrımında. Bu kongre HDP için turnikeden önceki son çıkış.

Önceki politik deneyimlerine bakarak HDP’nin kapatılmaması için söylemini değiştirmesi gerekiyor.

Oysa HDP’nin reelpolitik okumalarla dünya konjonktürünü, Ortadoğu denklemini ve Türkiye gerçeğini iyi okuyabilecek, Türk Milleti ile Kürt halkını birleştirecek, Suriye, Irak, İran Kürtlerini, Türkiye’ye eklemleyebilecek genel başkanını bulması gerekiyor.

Siyaseten Selonun selası verildi de haberi yok.

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!