BİST

Dolar

Euro

Altın

Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
17.07.2020 14:07
12 Temmuz 2020'de yayınladığım "Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel" yazım, neredeyse bir kaşık suda fırtına kopardı.
Süleyman Demirel'in Abdulaziz Bekkine ve Mehmet Zahit Kotku ile İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilik yıllarına uzanan hukuku olmasına rağmen, cennet ve cehennemi kendi tekelinde görenler, bu hakikatin ifşasını hazmedemedi.
Hatta bazıları şahsımı merhum Erbakan'a kişisel öfke duymakla itham etti.
Sözde tasavvuf terbiyesi almış tosuncukların bilmedikleri şey, Dergah, tekke ve zaviyelerin âyende ve revendeye/gelip geçen yolcuya hizmet vermesi için kuruldukları gerçeğidir.
Ayende ve revende kavramı vakıf ve tekke gibi yerlere gelen giden misafirler için kullanılırdı. Dergah, tekke ve zaviyelerde bulunmak için insan olmak yeterli.
Oysa Gümüşhanevi Dergahı günümüzdeki popüler ismiyle İskenderpaşa Cemaati ile merhabası olanlar sadece Erbakan Hoca ve çevresinde kümelenmiş yol arkadaşlarından ibaret değildi.
Kotku zamanında, Demirel’den Türkeş’e sağ kanat siyasetçileri tarafından da ziyaret edilmişti.

MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş’de Abdulaziz Bekkine Mehmet Zahit Kotku Prof. Dr. Esat Coşan’la görüşürdü
Merhum MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş, Harp hem Abdulaziz Bekkine hem Mehmet Zahit Kotku hem de Prof. Dr. Esat Coşan’la yakın ilişki içindeydi.
Tüm bunlar bir kenara Alparslan Türkeş resmi İskenderpaşalı çünkü nüfusa kayıt olduğu yer orası.
İstanbul/Fatih Nüfus İdaresinden aldığı 27 Ocak 1934 tarihli nüfus cüzdanında yer alan bilgilere göre Alparslan Türkeş 1 Temmuz 1917’de Kıbrıs’ta dünyaya gelmiş gözükmektedir.
Başbuğ’un doğum tarihi ile ilgili olarak ailedeki bilgi ve kendisinin esas aldığı tarih ise 25 Kasım 1917’dir. Babası Tuzlalı Ahmet Hamdi Bey, annesi ise Zehra Hanım’dır.
Rahmetli Türkeş çakma değil hakiki İskenderpaşalı
Türkeş Bey, ilk ve orta öğrenimini Kıbrıs’ta tamamladıktan sonra ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etmiş ve İstanbul ili, Fatih ilçesi, İskenderpaşa Mahallesi, Bali Paşa kütüğüne kaydolmuştur.
Hatta görev yaptığı camiden dolayı İskenderpaşa Cemaati Şeyhi olarak tanınan Mehmed Zâhid Kotku’nun İskenderpaşaya gelişi,
Alparslan Türkeş’ten çok sonradır. merhum 01.10.1958'de, Fatih İskenderpaşa Camii Şerifi’ne naklolmuş ve vefatına kadar da bu vazifede kalmıştır.

Alparslan Türkeş ve Kazanlı Şeyh Abdulaziz Bekkine
1936'da Kuleli Askerî Lisesi'nden mezun olan Alparslan Türkeş 1938'de Harp Okulu'nu bitirdiğinde İstanbul'da birçok ilmi sohbetlere katılmıştı.
27 Aralık 1936'da vefat eden İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un cenazesi Edirnekapı Mezarlığı'na gömüldüğünde Türkçü arkadaşları ile iştirak etmişti.
Arusi/Nakşi Şeyhi Küçük Hüseyin Efendinin öğrencilerinden Abdulaziz Bekkine ile tanışmışlardı. Fevzi Çakmak' ın da Şeyhi olan Küçük Hüseyin Efendi, Gülhane Askerî Ambarı Esvap eminliği yapmıştı.
1947'de 15 Türk subayıyla birlikte ABD Kara Harp Akademisi ve Piyade Okulunda iki yıl eğitim gören Alparslan Türkeş, gitmeden önce Abdulaziz Bekkine ile görüşür.
Kendisi ABD'de iken Gümüşhanevi Dergahının Şeyhi Abdullah Hasib Yardımcı'nın 15 Mayıs 1949'daki vefatını müteakiben, Abdulaziz Bekkine cemaatin ve tekke'nin başına geçip postnişin olur. Bekkine'nin vefat haberini de Amerika'da alır.

Mehmet Zahit Kotku ve Alparslan Türkeş
27 Mayıs 1960 darbesinin kudretli Albayı Alparslan Türkeş, 1965'te Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'ne (CKMP) girerek fiilen siyasi hayata atılmış ve aynı yıl partinin genel başkanı olmuştu.
İlk defa 1965 Türkiye genel seçimlerinde CKMP'nin Ankara milletvekili olarak meclise girer.
10 Ekim 1965 tarihinde yapılan genel seçimler öncesinde bizzat Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı, Samsun’dan milletvekili adayı göstermek istediğini söylemiş, hatta hocanın Şeyhi Mehmet Zahid Kotku'dan izin vermesi talebinde, Samsunlu Gümüşhanevi Dergahı müntesiplerinden Hacı Mustafa Bağışlayıcı aracılığı ile bulunulmuştu.
16.3.1951 tarihinde yayın hayatına başlayan ve haftalık olarak neşredilen “büyük cihâd gazetesi”nin sahibi, İslam Demokrat Partisi kurucuları arasında yer alan, Türkeş ile Hindistan dönüşü tanışan aslen Gümüşhaneli olan Hacı Mustafa Bağışlayıcı, yakın çevresindeki dostlarının Türkeş'le irtibatını sağlar.
Hacı Mustafa Bağışlayıcı ölünceye kadar ‘tepeden tırnağa beyaz giysileri ile’ Türkeş dönemi MHP kongrelerinin protokol tribününün vazgeçilmez bir konuğu idi.
1965’te Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi Genel Başkanı Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan’ı partisinden Samsun senatör adayı göstermek ister.
Ancak Erbakan’ın bağlı olduğu şeyhi Mehmet Zahid Kotku izin vermeyince son anda adaylık gerçekleşmez. Aslında bu Türkeş ve partisine tepki değil, Erbakan’ı Türk siyasetinden uzak tutmak içindir.
Kotku, kabuğuna sığmayan Erbakan'ı siyasetten uzak durmasını tavsiye edince, Erbakan CKMP listesinden adını sildirir.
Erbakan, CKMP’ye yalnız gitmez. Yanında yakın arkadaşı, Abdulaziz Bekkine'nin sohbetlerinden tanıdığı, Isparta Senirkentli Kemal Cabıoğlu’nu da götürür.
Kemal Uysal Cabıoğlu İktlsat Fakültesine devam ederken, Senirkentli Ziya Uygur'un desteği ile 14 Mayıs Genel Seçimlerinde DP'den milletvekili adayı olan ve seçilen Dr. Tahsin Tola'yı desteklemek gayesiyle 29 Mart 1950 tarihinde İstanbul'da Senirkent gazetesini neşretmiş, bu mevkutede Abdulaziz Bekkine'nin Cuma Hutbeleri, köşe yazısı gibi tab edilmişti.
Yıllar sonra Cabıoğlu Erbakanla birlikte daha sonra MHP adını alacak Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'ne gidişlerini şöyle anlatır: "-Vaktiyle beni Türkeş'in partisine Erbakan götürdü, kendi girmedi, beni orada bıraktı…’
Daha öğrencilik yıllarından itibaren ilgi duyduğu Gümüşhanevi Dergahı Cemaati ile ilişkisini sürdürmeğe özen gösteren Alparslan Türkeş'in, vefatına yakın günlerde M. Zahid Kotku’yu iki kez ziyaret edip helalleşerek gönlünü aldığı söylenir.
Ne kadar doğru olduğu tahkike muhtaç bir rivayette, MHP’nin efsane Başkanı Alparslan Türkeş vefat ettiğinde üzerinden çıkan ve M. Zahid Kotku'nun yazdığı iddia edilen "koruyucu muska’’ kefeni içerisinde, birlikte kabrine konmuştur.

Kotku sonrası Türkeş ve Esat Coşan
7 Temmuz 1992'de "içinde bulunduğu partinin siyasî anlayışıyla uyuşamadığı" gerekçesiyle beş milletvekili arkadaşı ile beraber 29 Ocak 1993'te MÇP'den ayrılan bir grup arkadaşı ile Büyük Birlik Partisi'ni (BBP) kuran ve partinin genel başkanı olan merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun, MÇP/MHP tabanında eski partisini gayri İslami çizgisi olduğunu ileri sürerek eleştirmesi MHP genel merkezinde rahatsızlığa yol açmıştı.
Bunun üzerine MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş, yanlış anlaşılmaların önüne geçmek, İslami cemaat ve gruplara işin aslını anlatılmasını sağlamak üzere, 1991-1997 arası MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Basın ve Propogandadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan, 1991-1995 arası 19. Dönem Milletvekili Rıza Müftüoğlu ile 28.05.2019'da vefat eden, 1993’teki MHP Kongresi’nde Yürütme Kurulu’nda yer alan Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Bayburtlu Naci Memiş'i görevlendirir.
Rıza Müftüoğlu ile Naci Memiş'in vazifeleri merhum Türkeş'in kanaat önderleri ile ilişkisinin amir memur ve mürit-mürşit ilişkisi olmadığını, Mümin ve muvahhid insanlarla istişare maksatlı olduğunu anlatmaktır.
Bu kapsamda görüşülen isimlerin başında o dönem İskenderpaşa müntesibi milyarder Korkut Özal’ın, dirsek temasında bulunduğu Muhsin Yazıcıoğlu'nu desteklediği var sayılan Prof Dr Mahmut Esat Coşan vardır.
Rıza Müftüoğlu’nun ifadesine göre, Esat Coşan’a tarikat ve cemaatlerin asli vazifelerinin devlet yönetimine, siyasete müdahale etmek olmadığı, kamil iman ve ahlak sahibi bireylerin yetiştirilmesi olduğu, siyasilerin ve devlet adamlarının da görevlerinin bu konuda din alimlerine zemin hazırlamak olduğu ifade edilir.
Esad Coşan bu görüşmeden çok memnun kalır ve kendisinin de Refah Partisinden Erbakanın biat istemesi üzerine ayrıldığını belirtir. Hatta kalkar Rıza Müftüoğlu ve Naci Memiş'in boyunlarına sarılır.
Mahmud Esat Coşan misafirlerine Türkeş'in, 1960'lı yılların ortalarından itibaren İskenderpaşa Cemaati'ne gidip geldiğini, Mehmet Zahit Kotku Hocaefendi'yle görüştüğünü, Erbakan Hoca'yla da o yıllardan gelen bir dostluğu olduğunu anlatır.
Ziyaretten memnuniyetini, Rıza Müftüoğlu' na, Naci Memiş'e ve MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş’e verilmek üzere yerli üretim Zülfikar marka pompalı tüfek hediye ederek gösterir.
1995 genel seçimleri öncesinde gerçekleşen bu görüşmede dostluk nişanesi olarak Esat Coşan’ın damadı Ali Yücel Uyarel'in MHP’den Milletvekili gösterilmesinde mutabık kalınır.

Evdeki hesap çarşıya uymaz
Bu görüşme sonrası 24 Aralık 1995 tarihinde yapılan 1995 Türkiye genel seçimlerinde İskenderpaşa Tarikatı Şeyhi Prof. Dr. Esat Coşan'ın damadı Prof. Dr. Ali Yücel Uyarel MHP listesinden aday gösterilmiş ancak Ali Yücel Uyarel, üniversitedeki görevinden istifa süresini geciktirdiği için kesinleşmiş listede yer alamamıştı.
Aslında sürecin arka planı biraz farklıdır. BBP Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 1991 seçimlerindeki ittifakın bir benzerini Refah Partisi ile yapmak istemiş ancak Alparslan Türkeş’in hatırını gözeten Erbakan bu ittifak teklifini geri çevirmişti.
RP ile ittifak planları suya düşen rahmetli Yazıcıoğlu soluğu kendisine arka çıkan Korkut Özal’ın yanında almış, yardımını talep etmişti.
Korkut Özal ve Esad Coşan'ın, Mesut Yılmaz’ı, ANAP ile BBP’nin seçim ittifakı yapmasına razı etmesi üzerine, Cemaat MHPye vereceği desteği ANAP/BBPne kanalize etti.
Prof. Dr. Ali Yücel Uyarel'in MHP’den aday olmamak için üniversitedeki görevinden istifa sürecini geciktirmesnin asıl nedeni sonradan anlaşılmıştı.

Türkeş zamanında gelmeyen destek Bahçeli döneminde geldi
12 Haziran 2011'de yapılan genel seçimler öncesinde MHP okyanus ötesi güçlerin operasyonu ile tanıştı.
Bazı parti yöneticilerinin seks kasetlerini medyaya servis eden FETÖ, MHP seçmen tabanını partisinden uzaklaştırıp AK Partiye yönlendirmeyi planlamıştı.
Tamda bu süreçte Avustralya’dan “İskenderpaşa Cemaati” adına cemaatin önderi Muharrem Nureddin Coşan’dan gelen 1 Haziran 2011 tarihli açıklama ortalığı allak bullak etti.
Bu açıklamada bugüne kadar görülmemiş bir açıklıkla cemaat müntesibleri seçimlerde MHP’li bozkurtları oylarıyla desteklemeğe davet ediliyordu.
Esat Coşan’ın yerine geçen oğlu Nureddin Coşan "Şimdi silkin, şimdi uyan, dengeleri boz. "Bozkurtlara" fırsat ver, yol ver, oy ver. Çeki düzen versin, destek olsun dostlara, fayda versin, tek yürek olsun iyiler." gibi ifadeleri içeren açıklaması ile MHP’nin zor gününde yanında yer aldı.
Dostlar kimin eli kimin cebinde belli değil! Tarikat mı ticaret mi siyaset mi belli değil?
Ama belli olan bir şey var.
Gümüşhanevi Dergahı günümüzdeki popüler ismiyle İskenderpaşa Cemaati Erbakanın tekelinde değilmiş!
Biz yine de erler demine destur alalım. Erenlerin sağı solu belli olmaz!

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!