BİST

1.910,41

%1,61

Dolar

13,7186

%0,40

Euro

15,5362

%0,18

Altın

786,5300

%0,95

Nereye?
27.06.2019 13:51
NEREYE BU GİDİŞ?

Söze nasıl başlayacağımı bilmiyorum ,hangi sözcükle başlayacağımı da neyi nasıl izah edeceğim, izah edeceklerimin yapılanlara ne mazeret olabileceğini nede meşruiyet kazandırabileceğini de…………………..

Suskun yüreklerin işgal edilmesi ne ile izah edilebilir. İzaha kalkışılırsa hangi mazeretleri meşru kabul edecek vicdanlar. bilemediğim izah edemediğim kabullenemediğimin aczi yeti ile soruyorum? bir izah yapabilecek var mı? …………………….

Sekülerizme köle olmuş beyinlerimizi ne zaman vicdanlarımızın kölesi yapacağız ne zaman zulümlere karşı vicdan ordusunun askeri olacağız ne zaman?………………………..

İnsanların değil insanlığın ölümune daha ne kadar seyirci kalacağız bu seyir bizi hiç mi harekete geçirmeyecek bu ölümler çemberi daraldıkça nefes alamaz olunca mı? o zaman güç yetirecek miyiz? ………….

Dağılmış ümmetin yüreğinde vahdet tohumları ne zaman yeşerecek ne zaman mazlumlara mustazaflara yapılan zulme dur diyecek bilinç ne zaman?………………….

Kölesi olduklarımız bizi nereye, nerelere götürüyor farkında mıyız …..hangi birini sayalım yada kime göre sayalım hepimizin kendi idrakine sunduğumuz bu soruya vicdanımızda mutlaka cevapları vardır o halde nereye bu gidiş ?
……………….NEREYE ?

Sosyolog Necdet Topcu