BİST

Dolar

Euro

Altın

Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
04.05.2020 11:23
Türkiye koronavirüs salgının başlangıcında Çin'e tıbbi malzeme gönderen ilk ülkelerden. Daha sonra pandemi sürecinde Türkiye'den yardım talebinde bulunan 116 ülkeden 44'üne yardım gönderilmişti. Resmi kayıtlara göre bu ülkeler arasında Kuzey Kore var mı yok mu bilmiyorum.

Birçok ülkede en yaygın yardım türü erzak dağıtımı olarak öne çıkıyor. Maske, biyolojik tehlike tulumu, tek kullanımlık koruyucu kıyafet, önlük, koruyucu gözlük, eldiven, antiseptik ve COVID-19 test kiti gibi ürünler de yine en çok dağıtılan ürünler arasında.

Endonezya’da cami temizliği ve ilaçlama, Yemen’de sağlık çalışanlarına eğitim, Sudan’da 3D yazıcısının bağışı, Romanya’da sağlık ocağı yenilenmesi ve Gazze’de hastane hibe edilmesi gibi örnekler de, Türkiye’nin COVID-19 kapsamında yaptığı tıbbi ürün ve hizmet yardımları dahilinde.

Türkiye ve Kuzey Kore'nin diplomatik temas var mı?

Kamuoyunda en az bilinen konulardan biri de Türkiye ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore) ile sınırlı temas. Her iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin temelini, 15 Ocak 2001 tarihinde Pekin’de imzalanan Mutabakat Zaptı oluşturuyor.

Türkiye ve Kuzey Kore’deki gerekli hukuki sürecin tamamlanmasını takiben, 27 Haziran 2001'de iki tarafça eşzamanlı olarak yapılan ortak açıklamada, iki ülkenin 15 Ocak 2001 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Büyükelçi düzeyinde diplomatik ilişki kurdukları duyurulmuştu.

Bu kapsamda Türkiye’nin Seul Büyükelçiliği Kuzey Kore’ye, Kuzey Kore’nin Sofya Büyükelçiliği de Türkiye'ye akreditedir.

Hamili olduğu pasaportun türüne bakılmaksızın tüm Türk vatandaşlarının K. Kore’ye gitmek için uygun vizeyi temin etmesi gerekli. Önüne gelen Kuzey Kore'ye girip çıkamaz .

Bununla birlikte Türkler Çin üzerinden Kuzey Kore ile temas sağlıyor. Kuzey Kore üzerinde uygulanan BM yaptırımları, tekstil ve hazırgiyim ürünlerinin ihracatını kapsamadığından, Türkiye'deki bazı markaların, Çinli tekstil ve hazırgiyim firmalarına imal ettirdiği tekstil ürünleri, Kuzey Koreli firmalara ait olabiliyor.

Tabiki Çinli firmalar tarafından Kuzey Kore’de ürettirilen malların “Made in China” olarak etiketlenmesi sözkonusu.

Tekstil ve hazırgiyim ihracatı, Kuzey Kore’nin kömür ve maden ihracatından sonra ikinci büyük ihracat kalemi. Kuzey Kore’den 2016 yılında toplam 2,8 milyar dolar ihracat yapılırken, bu rakamın 752 milyon dolarını tekstil ve hazırgiyim ürünlerinin oluşturuyor.

Çinli fabrikalar genelde Kuzey Kore’ye tekstil ve hammaddeleri veya ara ürün gönderiyor buna karşın Kuzey Koreli fabrikalar bu ürünlerden elde edilen hazırgiyim ürünlerini Çin’e geri ihraç ederek, sistemi işletiyor .

Çelik Çekirdeğin sahaya sürdüğü Beyaz Hayaletler Kim Jong-un Sarayında

Türkiye birkaç yıl önce TİKA aracılığı ile Kuzey Kore'ye seralar için pirinç ve teknik ekipman sağlamıştı.

Türkiye'nin Güney Kore büyükelçisi Ersin Erçin, 2018 mayıs ayında Çin üzerinden trenle Kuzey Kore'ye geçerek Kuzey Kore Yüksek Halk Meclisi başkanı ve ülkenin 'De Facto başkanı' olarak da bilinen, 4 Şubat 1928 Mançurya doğumlu Kim Yong-nam ile görüşmüştü.

Kim Yong-nam bu görüşmeden bir yıl sonra 2019'da bu görevinden emekli oldu. Türk devleti ile Kuzey Kore bağlantısını kuran isim, Mançurya doğumlu bu Türk. Zaten o olmasa Kim Jong-un'u ülkesinde bir kaşık suda boğarlar.

Görüşme sonrası Türkiye'nin Seul büyükelçisi Ersin Erçin, Kuzey Kore'nin Ankara'da bir elçilik açma ve Türkiye'den insani yardım alma konusunda talepte bulunduğunu açıklamış, Türkiye'nin ABD'nin Kuzey Kore yaptırımları devam ettiği sürece hiçbir şey yapamayacağını söylemişti.

Oysa ABD yaptırımları öncesinde Türkler çoktan Kuzey Kore'de at koşturmaya başlamışlardı.

İki yıl önce, ABD’nin Kuzey Kore'ye yönelik yaptırım listesinde iki Türk vatandaşı ile bir de Türk şirketi yer aldığında bütün dünya şok olmuştu.

Öyle ya Kuzey Kore nere Ankara neresiydi? Şaşıranların bilmediği Dünya Türkleri Birliği'nin bu gücüydü.

2018'de ABD Hazine Bakanlığının Kuzey Kore'ye koyduğui ambargoya uymadığı için, ABD'nin yaptırım uygulayacağı kişi ve şirketler listesinde, Erhan Çulha ile Hüseyin Şahin adlı iki Türk vatandaşının ve bir Türk şirketi de bulunuyordu.

Yaptırım listesindeki Türkiye merkezli şirket ise SIA FALCON INTERNATİONAL GROUP. Bu grubun bünyesindeki şirketler de listede tek tek sayıldı. ABD Hazine Bakanlığı'nın listesinde, SIA FALCON bünyesinde yer alan şirketler şöyle;– Murat İnşaat Dış Ticaret ve Savunma Sanayi Limited Şirketi– SIa Falkon İnternational Tarım ve Hayvancılık Limited Şirketi.

SIA Falcon International isimli savunma sanayisi şirketinin, Kuzey Kore'ye karşı uygulanan yaptırım rejimini delerek bu ülkeye silah ihraç ettiği gerekçesiyle listeye dâhil edilmişti.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin'a göre "SIA Falcon International ve (şirket) adına faaliyet gösteren bireyler, Birleşmiş Milletler'in Kuzey Kore'ye karşı uzun zamandır uyguladığı silah ve lüks tüketim eşyalarına getirilen yaptırımları açık bir şekilde ihlal etme girişiminde bulunmuşlardır. "

Şirketin CEO'su Hüseyin Şahin ve Genel Müdür Erhan Çulha da yaptırım listesine eklenen bireyler arasında yer aldı. Şirketin Letonya'da da bir ofisi bulunuyor.

ABD Hazine Bakanlığı, ek olarak Kuzey Kore'nin Moğolistan Büyükelçiliğindeki Ticaret Müşaviri Ri Son Un'un da, Pyongyang yönetimine silah satışı konusunda Türkiye'de SIA Falcon International yöneticileriyle görüştüğü gerekçesiyle yaptırım listesine alındığını ilan etti.

Yaptırımlar uyarınca SIA Falcon International şirketi ile 61 yaşındaki Şahin ve 63 yaşındaki Çulha bundan sonra ABD'li bireyler ve şirketlerle iş yapamayacak, ABD'de menkul ya da gayrimenkul sahibi olamayacak.

SIA Falcon International'in internet sitesine göre, şirket savunma sanayisi dışında enerji, tarım ve gıda alanlarında faaliyet gösteriyor. Yine siteye göre, şirketin tedarik ettiği ürünler "Türkiye'nin yanı sıra beş kıtada 30'dan fazla dost ve müttefik ülkenin silahlı kuvvetleri ve güvenlik güçleri tarafından aktif olarak kullanılıyor".

SIA Falcon International'in internet sitesine göre, şirket savunma sanayisi dışında enerji, tarım ve gıda alanlarında faaliyet gösteriyor. Şirketin tedarik ettiği ürünler "Türkiye'nin yanı sıra beş kıtada 30'dan fazla dost ve müttefik ülkenin silahlı kuvvetleri ve güvenlik güçleri tarafından aktif olarak kullanılıyor".

Kuzey Kore'nin Moğolistan Büyükelçiliğindeki Ticaret Müşaviri Ri Son Un Kimdir?

Ri Je-son 16 Temmuz 2009 tarihinde ve 30 Temmuz 2014 tarihinde “DPRK'nın nükleerle ilgili, kitle imha ile ilgili ve balistik füze ile ilgili diğer silahlar da dahil olmak üzere gerekli malzemeyi tedarik eden kişi olarak biliniyor.

Kuzey Kore'nin 'De Facto başkanı' olarak da bilinen, Mançurya Türkü Kim Yong-nam'ın ekibinden. Ri Je-Son 1938 doğumlu.Emekli bir ordu albayı olan Ri, son 15 yıl sayısız müzakerelerde yer aldı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un İyileştiğini Trump Bir Türkün sosyal medya hesabından duyurdu

Çin, son günlerde sağlığı tartışma konusu olan Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un için, doktorların oluşan bir ekibi Kuzey Kore'ye gönderdiğini falan açıkladı ama ben inandırıcı bulmadım çünkü kelin ilacı olsa başına sürer.

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore liderinin sağlığının yerinde olmadığı yönündeki haberler ayyuka çıkmıştı.

Füze adam Kim'in, 15 Nisan'da Kuzey Kore'nin kurucu lideri, büyükbabası Kim Il-sung'un doğum günü kutlaması dahil önemli etkinliklere katılmaması, sağlığı hakkında spekülasyonlara neden olmuştu.

Hatta İngiliz yarı sömürgesi Hong Kong Uydu Televizyonu, Kim'in öldüğünü duyurmuş, bu haber ise herhangi bir yetkili tarafından doğrulanmamıştı.

ABD Başkanı Trump’ın Kuzey Kore lideri ile samimi pozlarını hatırlayın. İki lideri Türkler buluşturdu. Amaç ABD savaş makinesinin Çine yönelik askeri operasyonunda Kuzey Kore'nin hedef alınmasını engellemek. Bilen bilir.

ABD Başkanı Trump, Kim Jong-un'un un sağlığına ilişkin, "Bu konuda bir fikrim var ama size şu an söyleyemem. Onun iyi olmasını diliyorum. Çok da uzak olmayan bir gelecekte, Kim'den bir haber alabiliriz." ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamadan daha sonra sürpriz şekilde Kuzey Kore liderinin sağ ve selamette olduğunu dünya kamuoyu Trump'ın Twitter hesabından öğrendi. Trump mesajında "Onun geri döndüğünü ve iyi olduğunu görmekten memnunum." diyordu.

Bir Türk Dünyaya Bedeldir gelde inanma

Trump'ın yorum yaptığı, Kim Jong-un'un ülkenin başkenti Pyongyang'da, bir Türk firmasının inşa ettiği ve teknik ekipmanını temin ettiği, fosfatlı gübre fabrikasının açılışına katıldığını gösteren fotoğrafların bir Türk tarafından paylaşılmış olması ise dikkati çekti.

Biraz daha açayım, Malezya'da yaşayan ve Uluslararası İslam Üniversitesinde (International Islamic University) okuyan Türk öğrenci Lokman Karadağ, Kuzey Kore liderinin gübre fabrikasının açılış törenine katılış görüntülerini paylaştı.

Gübre fabrikasının işletme binası Türk müteahhitlerinin imzasını taşıyordu hatta açılış töreni dahi Türkler tarafından hazırlanmıştı. İşte koskoca ABD Başkanı Trump, CIA ajanlarının elde edemediği görüntüleri kendi hesabından servis eden Lokman Karadağ'ın mesajını yorumladı ve "Onun geri döndüğünü ve iyi olduğunu görmekten memnunum." notunu düştü.

Kuzey Kore'deki yatırım ve tedarik zincirinin halkasını oluşturan Türk Firması devreye sokuldu. Büyükbabası Kim Il-sung'un doğum günü kutlaması dahil önemli etkinliklere katılamayacak kadar ileri derecede sağlık sorunları yaşayan Kuzey Kore liderinin imdadına Türk Doktorları yetişti.

Gerekli müdahale ve tedaviyi yaptılar. Kuzey Kore lideri 12 Nisan'da kardiyovasküler bir operasyon geçirdi. Türk Doktorları, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un, ülkenin başkenti Pyongyang'da gübre fabrikasının açılış törenine sapasağlam katılmasını sağladılar.

"Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz" diyen Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın demekkki bir bildiği varmış.

Başsağlığı: corona virüs günlerinde acı haberler gelmeye devam ediyor. Önce Kara Kuvvetleri Komutanlarından Aytaç Yalman Paşa, ardından BTP Genel Başkanı Haydar Baş ve Vatan Partisi yöneticilerinden ve Aydınlık gazetesi yazarı emekli Amiral Soner Polat’ın cenaze namazında yaptığı dillere destan konuşması ile yerli ve milli olmayan odakları rahatsız eden, ilahiyatçı, yazar, program yapımcısı ve sunucusu Ömer Döngeloğlu'nu kaybettik. Fedakar sağlık personeli başta olmak üzere vefat edenlerin, ruhları şad mekanları cennet Hızır yoldaşları, Türk Milletinin başı sağolsun, Allah rahmet eylesin!

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!