BİST

Dolar

Euro

Altın

Kim Bu Paşa
19.05.2020 12:38
Kim bu Paşa?

Bir önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gazeteci Fehmi Koru ve 28 Şubat sürecinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı halen Recep Tayyip Erdoğan'ın Beştepe Külliyesinde danışmanlığını yapan Şükrü Karatepe’nin yakın arkadaşı.

Kayseri doğumlu ama Babası İbrahim Akar Balıkesir Manyaslı

İbrahim Akar, Balıkesir il merkezine 97 km, Manyas ilçe merkezine 7 km uzaklıktaki Kubaş (köyü) Mahallesi'nden.

Ancak bu köye Manyas'ın Çataltepe Mahallesi'nden gelmişler. Çataltepe ile ilgili tarama sırasında iki önemli habere rastladım. Birincisi yıllar önce kocasının öldürülmesini itiraf eden kadının haberi.

İkincisi Genelkurmay Başkanlığına atanan Hulusi Akar’ın dedesinin bu köyden komşu köye göç ettiği bilgisi. Başka birşey de yok.

Hulusi Akar'ın dedesi Ali Akar ve büyükannesi Emine Akar çiftinin İki kız, dört erkek çocuğu dünyaya gelmiş. Ali Akar ve Emine Akar'ın mezarı Kubaş köyünde.

Sevan Nişanyan Kubaş Köyünün 20. yy başında Rum Ortodoks yerleşimi olduğunu, Rumların 1914 Nisanında Balya'ya sürgün edildiğini ve mevcut köy halkının Manav olduğunu, Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın baba tarafından aslen bu köyden olduğu bilgisini veriyor.

1940'lı yıllarda vatani görevini yapmak için Kayseri'ye gitmiş ve orada evlenmiştir. Merkez Melikgazi ilçesi Eğribucak Mahallesine yerleşir.

Ali oğlu İbrahim Akar, İkinci Dünya savaşının sürdüğü yıllarda Kayseri de askerliğini yapmış ve Kayseri’de yerleşerek Nimet Maraşlıoğlu ile evlenir. İbrahim Akar ve Nimet Akar Kayseri asri mezarlıkta medfun.*

Kubaş Köyünün anlamı ve efsanesi

Kuba : Gurur, kibir. Yapışkan, killi toprak. İncir ağacı tomurcuğu. Kuş ve kümes hayvanlarının tüyden tepeliği.

Kubaşık : Ortaklaşarak, yardımlaşarak iş yapma, imece demek.**

Bazı kişilere göre Kubaş ismi aslında Kuğu Baş (kuğubaşı) olarak başlamış, bu isim kullanıla kullanıla Kubaş olmuştur. Kuğubaş denilmesinin nedeni de kar yağdığında bembeyaz bir dağın üzerinde kuğubaşı gibi görünmesinden dolayıdır.

Bir başka rivayet ise bu yerleşimin kış aylarında göç eden kuğulara mekan olmasıdır. Bu yerleşim, adını halk arasında kullanılan Kubaşmak (ortaklaşmak) fiilinden gelen ortaklar anlamına Kubaş tabirinden almıştır.

Köy halkının Kubaş boyu mensupları olması nedeniyle bu adı taşıdığı da söylenilmektedir. Çünkü hakikaten bu adla yaşamış bir Türk boyu, bir Türkmen veya Yörük obası mevcuttur.

Bu nedenle bu yerleşimin Kubaş ismini kendisini kuran bu boy mensupları dolayısıyla aldığını rahatlıkla ve kesinlikle söyleyebiliriz. Bu Oğuz Boyu dediğimiz kitle aslında Bozkoyunlulara tabi bir oymaktır.

Hulusi Akar’ın dayısının oğlu Ülkücü Şehit

Nimet Akar 'ın kardeşi Rıza Maraşlıoğlu, 12 Eylül öncesi öldürülen, Kayserinin ilk ülkücü şehidi Mustafa Maraşlıoğlu' nun babası.

Mustafa Maraşlıoğlu, 12 Eylül 1980 öncesi 26 Nisan 1977'de Sümer Lisesi 2. Sınıf öğrencisi iken, İstasyon Caddesi’nde sağ-sol çatışması sırasında sol örgüt mensupları tarafından öldürülen ülkücü bir genç!

Rıza Maraşoğlunun oğlu ve Ülkücü Şehit Mustafa Maraşoğlunun abisi İlhan Maraşlıoğlu, 2015'te ülkücü Şehitlerin aileleriyle MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'yi ziyaret etmişti.

Atatürk Düşmanı Devrimci İslamcı Şairi ziyaret etmişti
'Ne mutlu müslümanım’ sloganı ve Mustafa Kemal için ‘Ben Firavun karşıtıyım’ sözleriyle bilinen Nuri Pakdil'i, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, 29 Ocak 2017’de evinde ziyaret etmişti.

Atatürk düşmanı Yunan hayranı sözde İngiliz demokrasisini yere ğöge sığdıramayan Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş gibi, bu ikilinin onura ettikleri bu adam yani Nuri Pakdil; utanmadan sıkılmadan ‘Cumhuriyet okulları’nda okuyanlarının çoğunun din düşmanı ve emperyalist işbirlikçisi olduğunu söyleyebilmişti. *****

Ailesi

1952 doğumlu olan Hulusi Akar'ın eşinin ismi Şule Akar. Şule Akar, diyetisyen. Çiftin iki çocukları var. Hulusi Akar'ın oğlu Selim Akar uluslararası ilişkiler-ekonomi temeline dayalı Amerika-İngiltere ekseninde eğitimini devam ettiriyor. Belki de bitirmiştir. Bir ara yurtdışında bir bankada çalışmış.

Akar çiftinin kızı da Hacettepe Tıp Fakültesi mezunu, Kadın-doğum doktoru. ******

Medyada günlerce konuşulan Şule Akar'ın başörtülü dua fotoğrafı Beştepe'deki 30 Ağustos resepsiyonundan yansımıştı.

2017 yılındaki Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen törene katılan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın eşi Şule Akar, Kuran-ı Kerim tilaveti ve ardından edilen dua boyunca başını şalla örtmüştü.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın terfi sürecinin, Kenan Evren Paşa’nın Genelkurmay Başkanı olmasıyla benzeştiğini biliyor muydunuz?

Önce Kenan Paşa’nın hikâyesini anlatayım. Dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Namık Kemal Ersun darbe hazırlığı içerisinde olduğu gerekçesiyle Milliyetçi Cephe hükümeti Başbakanı Süleyman Demirel’in isteğiyle emekliye sevk edildi.

Ersun’un yerine geçecek yeni isim için Demirel, Ali Fethi Esener’i, Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk ise Adnan Ersöz’ü destekledi. İnatlaşma, sürünce her iki paşa da emekli oldu.

En kıdemli ‘orgeneral’ olan Kenan Evren’e emeklilik beklentisine girdiği günlerde Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın yolu açıldı.

Semih Sancar’ın emekliye ayrılmasıyla birlikte de Genelkurmay Başkanı oldu. 12 Eylül 1980 askeri darbesini yaptı.

Hulusi Akar’ın da benzer hikâyesi var

Subay Sicil Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle, orgenerallerin kıta hizmeti yapma zorunluluğu kalkması Akar'ın önünü açtı.

Önceki düzenlemeye göre; general ve amiral rütbelerinin her birinde (tuğgeneral, tümgeneral, korgeneral ve orgeneral) en az 10 ay süreyle kıta hizmeti yapılması gerekiyordu.

Düzenlemeyle, 2011’deki Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının toplu istifası üzerine ordu komutanlığı yapmaksızın Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na gelen Hulusi Akar’ın, Genelkurmay Başkanlığı’nın önündeki “mevzuat engeli” de kaldırıldı.

2011 yılında Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanlarının toplu olarak istifa etmesi üzerine, Orgeneral Hulusi Akar’ın Kara Kuvvetleri Komutanlığı iki yıl erkene çekilmişti.

Genelkurmay İkinci Başkanlığı görevinden ordu komutanlığı yapmaksızın Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na gelen Akar’ın ataması, diğer orgenerallerden daha kıdemli olması nedeniyle gerçekleşmişti.

Sonrası malûm.

Hızını almayan muarız münekkitler Hulusi Akar’ın, Kara Kuvvetleri Komutanı olarak Washington’a gittiğinde Pentangon’un “Liyakat Lejyonu” madalyasını almasını dillerine doladılar.

Pentagon’un bu madalyanın Akar’a verilme gerekçesini NATO’ya sağladığı “sıra dışı katkılar” olarak açıkladığını yazdılar.

Ama tek eleştirdikleri ayrıntı bu değildi.

Akar’a madalyasını ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Raymond Odierno takmıştı.

Madalyayı takan bu isim Türkiye ve TSK açısından dikkat çekiciydi.

Çünkü Türkiye kamuoyunda ve Silahlı Kuvvetlerde tepkilere neden olan 4 Temmuz 2003 tarihinde Süleymaniye’de Türk askerinin başına çuval geçiren Albay Bill Mayville’in komutanıydı.

Hatta Yılmaz Özdil dahi bu konuda kalem oynatmıştı. Yılmaz Özdil şimdilerde yıkılan yazlığının kiremitlerini saymakla meşgul.

Akar; İtalya’daki Müttefik Kuvvetler Güney Bölge Komutanlığı Karargâhında İstihbarat Subaylığı görevlerinde bulundu.

Ey İslamcılar dilinizden düşürmediğiniz 28 Şubat çorbasında Hulusi Akar’ın tuzu var

Hulusi Akar’ın; 1994-1997 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı Özel Kalem müdürlüğü görevini, Genelkurmay Başkanlığı görevinde bulunan Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın emri altında yapması dikkat çekici.

Bu tarihler 28 Şubat post modern darbe sürecinin yaşandığı dönem olması itibarıyla önemli.

Akar’ın Genelkurmay Başkanı’nın özel kalem müdürlüğü yıllar, asker - siyasetçi ilişkilerinin en hararetli dönemlerindendi ve 28 Şubat post modern darbe ile sonuçlanmıştı.
Akar, Karargâhta komutanlarının mesaisine, dışarıda ise Genelkurmay Başkanı’nın sivil bürokratlar ve politikacılar ile yaşadıklarına tanıklık etti. Kendi ilişkiler ağını oluşturdu.

Yıldıray Oğur, “Dört saatlik istihbarat zaafının 40 yıllık hikâyesi” başlıklı yazısında, darbecilerin atama listesindeki isimle yazmıştı.

Hulusi Akar’ın Özel Kalem Müdürü Tuğgeneral Ramazan Güzel, Necdet Özel’in Özel Kalem Müdürü Tuğgeneral O.K., Işık Koşaner’in Özel Kalem Müdürü Tuğgeneral Semih Terzi, İlker Başbuğ’un Kara Kuvvetleri Komutanlığı zamanındaki Özel Kalem Müdürü Ş.T., Yaşar Büyükanıt’ın Özel Kalem Müdürü Tümgeneral Oğuz Serhat Habiboğlu, Hilmi Özkök’ün Özel Kalem Müdürü Tümgeneral T.S., Hüseyin Kıvrıkoğlu’nun Özel Kalem Müdürü Korgeneral Erdal Öztürk’ü “FETÖ’nün generalleri” olarak açıklamıştı.

Hatta yazıyı kaleme aldığı tarihte Genelkurmay Başkanı olan Hulusi Akar'ı ayıp olmasın diye "Eğer Özel Kalem Müdürü’nün ismini bilseydik belki 28 Şubat’ın Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı’ya kadar da uzatmak mümkün olacaktı bu kronolojiyi." gibi imalı bir değerlendirme yapmıştı

Can alıcı soruyu sona saklayalım;

Türkiye’de İslamcıların en nefret ettiği isimlerin başında gelen 28 Şubat’ın Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı’nın özel kalem müdürünün bir soru işareti olarak bırakılması mümkün mü?

Genelkurmay karargahına gelen FETÖcüleri karşılayan isim Hulusi Akar mıydı?

Aralarında o dönem Fetullah Gülen'in sağ kolu Nurettin Veren’in de olduğu dönemin Cemaat yöneticileri ve FETÖ okullarında okuyan öğrenciler 1995 yılında Genelkurmay Karargahı’na bir ziyaret gerçekleştirmişti.

FETÖcüleri Karargah’ta ağırlayan dönemin Genelkurmay Başkanı ise İsmail Hakkı Karadayı idi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından o geceye dair yaşadıkları en fazla merak edilen isimlerden olan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, o dönem İsmail Hakkı Karadayı'nın özel kalem müdürüydü.

Görüşmeyle ilgili OdaTv'ye bilgi aktaran Nurettin Veren, Karadayı'yla görüşmeye gittiklerini ve kendilerinin özel kalem müdürü tarafından karşılandıklarını söylemişti. ********

Seri Paşa mı?

1997-1998 yıllarında Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet Komutanlığı görevini de unutmayın. Hulusi Akar’ın hayatı ve mesleğiyle ilgili detaylar ise oldukça renkli.

TSK içinde lakabı ‘Seri Paşa’. TSK içinde detaylara takılmadan verdiği hızlı kararlarla ve ‘Sivil gibi düşünüp, asker gibi hareket etme’ prensibiyle de tanınıyor. Analitik bakışı yüksek birisi.

Belkide askeri Bürokraside en tepe noktaya gelmesinin sırrı bu prensipte gizli.

Genelkurmay Başkanı olmadan önce eski model bir BMW’si olan Akar’ın, resmi görevleri dışında resmi araç kullanmadığını diyetisyen eşinin de belediye otobüsü kullandığını yakın çevresi söylüyor.

Dediğim gibi yakın çevresi söylüyor yani kendine yakın olanlar.

Ergenekon Davasının rafa kaldırılması ve sanıkların beraat ettirilmesi sürecinin Hulusi Akar ile irtibatlandırıldığı iddiaları gündeme taşındığında gerekçe ileri sürenler, Balyoz ve Ergenekon gibi davalarda sessiz kalmayı tercih eden Hulusi Akar’ın, yargılanan askerlerin ailelerinin ihtiyaçlarıyla da yakından ilgilenmesiyle dikkatleri üzerine çektiğini belirtiyor.

Bir diğer ayrıntı da 2009-2011 arasında yani Balyoz davasının en önemli döneminde 3’üncü Kolordu Komutanlığında Hasdal Cezaevi’nin ona bağlı olması.

Hatta bazı çevreler Balyoz Davası sanıklarının suçlanmasında kendisini itham etmiş ve eleştiride hızını alamayanlar, kendisini ve çalışma ekibini; “Türkiye’nin çıkarının ABD ve NATO ile sıkı bağları sürdürmekte olduğunu kabul eden Atlantikçiler” nitelendirmesinde bulunmuştu.

Demek ki Avrasyacı değil!

Londra fotoğraflarından Pentagon fotoğraflarına

Eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül, mevcut MSB Hulusi Akar ve hem Gül’ün hem deTayyip Erdoğan’ın danışmanlığını üstlenen Şükrü Karatepe’nin gençlik yıllarında Londra’da çekilmiş resimleri bir ara Türkiye'nin gündemine oturmuştu.

Fehmi Koru’nun ilk paylaştığı fotoğrafta, Koru, Gül ve Karatepe Hyde Park’da görülüyordu. Bu fotoğrafı çekenin Akar olduğu iddia edilmişti.
Pentagon hesabına Akar ve Güler'in fotoğrafını koymak kime mesaj?

ABD Genelkurmay Başkanlığı, resmi Twitter hesabında kapak fotoğrafı olarak ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, Savunma Bakan Yardımcısı Patrick Shanahan ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'in 22 Şubat 2019’da gerçekleştirilen ziyarette çekilen toplu fotoğrafını kullanması dikkat çekmişti.

Bu fotoğraf sosyal medyada çok tartışıldı, çok yorumlandı.

ABD'nin bu fotoğraf ile hem Türkiye'deki mevcut siyasi iktidara ve Rusya'ya subliminal mesaj verdiği söylendi.

Bu ziyarette her iki ülkenin asker ve sivil yetkilileri, Suriye, terörle mücadele, Patriotlar ve iki ülke arasındaki işbirliğini görüştüler.

Daha da ilginci ABD Genel Kurmay Başkanlığı'nın Twitter hesabındaki kapak fotoğrafının değişmesinden hemen sonra, Pentagon'dan da tehditvari bir S-400 açıklaması gelmesi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü ABD’nin, Rusya'dan S-400 füze savunma sistemlerini satın almanın Washington ile Ankara arasındaki işbirliği için önemli sonuçları olacağı konusunda Türkiye’yi uyardı.

Düğün değil bayram değil MSB Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler neden top atışlarıyla karşılandı?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile geldiği ABD Savunma Bakanlığında (Pentagon) daha önce görülmedik şekilde askeri törenle ve top atışlarıyla karşılandı.

Bakan Akar da bu ilgiye karşılık "Türkiye olarak stratejik ortağımız ABD ile güçlü ve yakın ilişkilerimizi devam ettirmek istiyoruz" ifadeleri kullandı.

Hulusi Paşa, Pentagon'da neden çok tanınıyor?

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Akar'ın “Pentagon'da herkes tarafından tanınan bir isim" olduğunu belirtmesi size de ilginç gelmiyor mu?

Shanahan ne ima ediyor acaba?

Benim kafamı kurcalayan ne biliyor musunuz!..

Bu kadar övgünün arkasında ne var?

Boşuna dememişler “ağzında bal olan arının kuyruğunda iğne vardır” diye..

Daha da ilginci Akar'ın, "Ben de sadece Joe Dunford'u tanıyorum." karşılığını vermesi.

Ahbablar yani.

ABD ordusu ile Türk ordusu arasında farklı bir ilişki olduğunu Shanahan'dan öğreniyoruz.

Shanahan diyor ki "Bugün bu ilişki Suriye, Afganistan, Irak ve Kosova'da devam etmektedir."

Türkiye’nin rotasını Avrasya’dan, Atlantiğe mi çevirmek istiyorlar?

Erdoğan’ın, Davutoğlu'na müdahalesiyle gerçekleştirilen hükümet değişikliği,Türkiye’nin yeniden Avrasyacı bir yörüngeye yerleşmesi için elzemdi.

Türkiye’de yaşanan siyasi atraksiyonun temel belirleyici etkeni Türk dış politikasında bir makas ve eksen değişikliği ihtiyacının ortaya çıkmasıydı.

Ancak bu değişimin aktörlerinin uluslararası denge açısından Avrasyacı bir görüntü verme eğilimde oldukları söylenebilir.

Fakat bu noktada TSK’nın çizgisiyle denk düşüldüğü söylenebilir mi bilemiyorum.

Çünkü bazı çevreler, dönemin Genelkurmay Başkanını, Balyoz Davası sanıklarının suçlanmasında kendisini itham etmiş ve bazıları da hızını alamayarak kendisini ve çalışma ekibini; “Türkiye’nin çıkarının ABD ve NATO ile sıkı bağları sürdürmekte olduğunu kabul eden Atlantikçiler” nitelendirmesinde bulunmuştu.

Hatta Abdulkadir Selvi, "FETÖ'cüler tasfiye edildikten sonra NATO'cu generallerin darbe tehdidi var” duyumunu köşesinden paylaşmıştı.

Kim bu NATO’cu darbeci generaller?

Yeri gelmişken bilgi notu:

Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinde Mayıs 2016'da Dion Nissenbaum imzalı analizde ordunun gücünü, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, siyasi rakiplerini gözden düşürmesiyle” canlandırdığı yorumu yapılmıştı.

WSJ analizinde, “Konuya yakın isimlerin aktardığına göre, Türk ordusunun etkisini yeniden inşa etmesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda generallerin, Erdoğan’ı devirmeye çalışabileceği endişeleri de doğdu” denilmişti.

“Yeni jenerasyon Türk askeri yetkilileri yeniden inşaya doğru ilerlerken, Türkiye’nin IŞİD’le mücadelede yakın çalıştığı ABD ve NATO’yla da güçlü bağlar oluşturdu.” tespiti ABD’li bir yetkilinin, “Ordular arası ilişki, ABD hükümetinin Türkiye’yle geleneksel olarak sahip olduğu en güçlü ilişki.

Belki de şimdi, hiç olmadığı kadar güçlü” sözleriyle temellendiriliyor ve “ABD ordusu ve diplomatlar, Türkiye’nin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı ordunun etkisini arttırdığı için övüyor.

İngilizce konuşan Akar, askeri mevkidaşlarıyla yakın ilişkiler kurduğu NATO’da farklı görevlerde hizmet etti.” deniliyor.

Hulusi Paşa Amerika da Pentagon da iyi tanınıyor olmasına rağmen İngilizceyi öğrendiği Üsteğmen rütbesinde iken bulunduğu Londra da da benzer bir şöhrete sahip.

Ne de olsa en yakın arkadaşları Exeter kentinde bulunan Exeter Üniversitesi’nde, 1976-1978 yılları arasında eğitim almaya gitmişlerdi.

Sorular Sorular Sorular

Daha üç dört ay önce Amerikalı bir tink tank kuruluşu Rand Coorparation, Amerikalı yetkililere Türkiye'yi çantada keklik görmesi için Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile temasa geçilmesini tavsiye etmedi mi?

15 Temmuz hain darbe kalkışmasında Genelkurmay Başkanlık katında bulunanların çoğu Fetöcü çıkmadı mı?

Bizzat Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın yakın çalışma arkadaşlarının, birebir hizmetindeki personelin FETÖcü olduğu mahkeme kayıtlarına geçmedi mi?

Seri Paşa demekki o kadar da seri değilmiş!

Sahi son bir sorum var. Rusça bilen Generallerin terfisine kim neden takoz koyuyor?

Örnek mi?
Görevden alınan ve istifa eden Tümamiral Cihat Yaycı, İngilizce ve Rusça biliyor. 2012-2014 yılları arasında Moskova Silahlı Kuvvetler Ataşesi görevinde bulundu.

Örnek mi?
Kara Harp Okulu öğrencilik yıllarında Rusça öğrenmeye başlayan, kendi döneminde General seviyesinde olup da Rusça bilen tek komutan Saldıray Berk. Moskova Kara Ataşeliği yapmıştı.

Tamam Türkiye NATO üyesi ama bu kadarı da fazla.

Bunlar benim sorularımdı.

Birde Emekli Tuğamiral Türker Ertürk'ün Soruları var
2008–2010 yılları arasında Deniz Harp Okulu Komutanlığı yapmış, Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı icra edilen psikolojik savaşta komutanlarının bu süreci iyi yönetemediği ileri sürerek 9 Ağustos 2010 tarihinde görevinden istifa ederek ayrılan, 2010'da "TSK içinde Gülen cemaatine bağlı imamların bulunduğunu" ve "bu imamların dışarıya bilgi sızdırdığını" ifade eden Tuğamiral Türker Ertürk'ün Genelkurmay Başkanlığı döneminde Orgeneral Hulusi Akar’a soruları var:

1. Size niçin hukuk görünümlü operasyonlar ve itibarsızlaştırma saldırıları yapılmadı? Yoksa sizi oraya getirmek için muhtemel rakiplerinize karşı mıntıka temizliğimi yapıyorlardı?
2. Kontrollü darbe girişiminin neresindesiniz?
3. TSK’nın komuta birliği, gayri anayasal bir biçimde tahrip edilmiş durumda, bunu işgal döneminde bile yaşamadık, itirazınız yok mu?
4. TSK’nın moral ve motivasyonu yerlerde, dayanışma ruhu zayıflamış, bunun için hangi tedbirleri aldınız?
5. Askeri Liseleri niye kapattınız, buralarda okumadığınız için bir düşmanlığınız mı var?
6. Harp Okullarının, Harp Akademilerinin durumu ve bağlantı yapısı, dünyanın hiçbir yerinde eşi ve benzeri görülmeyecek şekilde, adeta garabet bir yapıya geçirildi. “Hayır, böyle olmaz” diyemiyor musunuz?
7. MSB Üniversitesi denen ucube yapının başına Süleymancı birisini getirdiler, “Hayır” diyemediniz mi?
8. GATA için yaşanan rezilliğe muhalefetiniz yok mu?
9. Siyasi mitinglerin enstrümanı olmayı içinize sindirebiliyor musunuz?
10. Ülkemiz koşar adım felakete sürükleniyor, farkında değil misiniz?

Söz ve bestesi Sezen Aksu'ya ait Hâkim Bey şarkısında unutulmaz bir dize var bizde o dizeye sığınalım ; Sussan olmuyor, susmasan olmaz!

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!