BİST

Dolar

Euro

Altın

Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
15.10.2020 12:32
Moskova; Avrasya İmparatorluğu için tercihini Ankara’dan yana yapalı, uluslararası ilişkiler uzmanları hep ters köşe.
Neden mi? Çünkü Azerbaycan ordusunun Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ’ı özgürleştirrne harekatının, Türkiye’den sonra en büyük destekçisi Rusya.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karabağ’daki tarafları, esir ve ölü takası amacıyla çatışmalara son vermeye çağırdı.
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) kapsamındaki yükümlülüklerinin Ermenistan'ın aksine resmi olarak tanınmayan Dağlık Karabağ için geçerli olmadığını belirtti. Kremlin’in bu açıklaması ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Haydut Devlet" nitelemesi birebir örtüşüyor.
Bekleyin göreceksiniz, Dağlık Karabağ tamamen Azerbaycan topraklarına katılacak.
Bana Rusçu iftirasını atan reelpolitikten habersiz gafillerin yüzünü alacağı şekli merak ediyorum. Yüzlerine tükürsen Allah'a şükür yağmur yağdı diyecek kadar yüzsüzlere başka ne denilebilir?

Sezgin Baran Korkmaz, Levon Termendzyan ve Mübariz Mansimov Gurbanoğlu ilişkisinin Azerbaycan ve Ermenistan Savaşı ile ilgisi var mı?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz ile 13 kişinin bütün şirketlerinin mal varlığına el konuldu.Sezgin Baran Korkmaz ve 13 kişinin tüm şirketlerinin mal varlığına el koydu.
Hakimlik kararında Sezgin Baran Korkmaz ile birlikte Jacop Ortell Kingston, İsaiah Kingston, Rachel Kingston, Sally Kingston, Lev Dermen, Doğa Dodan, Kamil Feridun Özkahraman, Alptekin Yılmaz, Mehmet Demir, Yakup Levent Korkut, Zeynel Eren, İzzet Bozkurt’un kara para aklama suçlaması nedeniyle mal varlıklarına el konulması karar verdi.
Sezgin Baran Korkmaz ile Kingston Kardeşleri tanıştıran ve işbirliği yapan Lev Dermen de; suçlu bulunarak mahkum olmuştu. Asıl adı Levon Termendzyan olan Dermen’in SBK'nın Türkiye'deki finansörü olduğu iddia edilmişti.
FETÖ terör örgütü üyeliği nedeniyle cezaevinde tutuklu bulunan iş insanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu'nun ABD'de tutuklu olan Ermeni ortağı Levon Termendzhyan 130 yıl ceza almıştı.
Mübariz Mansimov Gurbanoğlu ortağı olan Noil Energy Yönetim kurulu Başkanı Levon Termendzhyan ile Washakie Renewable Energy şirketlerinin sahibi Jacop ve Isaiah Kingston kardeşlerle birlikte, organize bir şekilde ABD Hazinesini sahte evraklarla hayali ihracat yaparak 1 milyar dolarlık bir meblağı, haksız bir şekilde vergi iadesi ve teşvik olarak aldığı tespit edilmişti.
Bu isimlerin Azerbaycan'daki darbe girişimine ilişkin söylentilere kaynaklık eden ilişkiler ağının mevcudiyeti düşündürücü değil mi?

Ermeniler Dağlık Karabağ kamburundan kurtuldu

Türkiye, Ermenistan’ın bağımsızlığını 16 Aralık 1991 tarihinde tanımış ve bağımsızlığını müteakip ciddi ekonomik problemler yaşayan bu ülkeye insani yardımda bulunmuş; Ermenistan’ın bölgesel kuruluşlar, uluslararası toplum ve Batılı kurumlarla bütünleşmesi yönünde çaba harcamıştır. Bu çerçevede Ermenistan, Türkiye tarafından Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü’ne (KEİ) kurucu üye olarak davet edilmiştir. Ancak, bugüne kadar Ermenistan’la diplomatik ilişki tesis edilmesi ve ikili ilişkilerin gelişmesi için uygun koşullar oluşmamıştır.Ermenistan’ın, 1993 yılında Azerbaycan’ın Kelbecer bölgesini işgal etmesi üzerine, ülkemizden Ermenistan’a doğrudan ticaret sona erdirilmiş; iki ülke arasındaki sınır kapatılarak kara/demiryolu ve havayolu bağlantıları kesilmiştir.
Ermenistan’la ilişkilerin normalleştirilmesi yönündeki irademiz çerçevesinde, İsviçre’nin arabuluculuğunda başlatılan süreç kesintiye uğradı.
Ermenistan'ın işgal altında bulundurduğu Azerbaycan topraklarını terk etmemesi iki ülkenin diplomatik ilişkiler kurmasını engellemektedir. Türkiye'nin Ermenistanla olan sınırlarını kapatması Ermenistan ekonomisini olumsuz yönde etkilemektedir. Ermenistan bu sınır trafiğinin yeniden açılmasını talep etmektedir. Fakat Türkiye, Ermenistan'ın işgal altında bulundurduğu Azerbaycan topraklarını terk etmediği sürece sınırı açmayacağını ilan etti.
Azerbaycan-Ermenistan ilişkilerinde ilerleme kaydedilmediği sürece, Türkiye-Ermenistan ilişkilerinde kaydedilecek bir ilerleme tek başına yeterli ve kalıcı olmayacağını, Ankara her fırsatta gündeme getirdi.
Şimdi Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ’ı özgürleştirrnesi, Ankara’nın Erivan'da Erivan'a karşı ileri sürdüğü siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinin önündeki engeli ortadan kaldıracak gözüküyor.

Ermenistan Türkiye Sınırındaki Gümrük Kapısı Açılacak

Türkiye-Ermenistan arasındaki Kars-Gümrü (Akyaka/Ahuryan) Sınır Kapısı, Ermenistan kuvvetleri ile Azerbaycan arasındaki savaşın yayılması ve Azerbaycan’ın Kelbecer eyaletinin işgal edilmesi üzerine 3 Nisan 1993 tarihinde kapatılmış ve Türkiye ile Ermenistan arasındaki doğrudan ticaret durdurulmuştu.
Ermenice “Ahuryan Kapısı” olarak bilinen “Doğu Kapı”, önce yük taşımacılığına ardından da 23 Temmuz 1993’te yolcu taşımacılığına tamamen kapatıldı.
Başta demiryolu olmak üzere karayolu ve diğer temel fiziki altyapı yatırımlarının tamamlayan Türkiye’nin İran, Nahcivan, Ermenistan ve Gürcistan'a açılan 7 sınır kapısı bulunuyor. Ermenistan'ın Erivan ile Gümrü kentlerine açılan Alican (Iğdır) ve Doğukapı (Kars) sınır kapıları 1993 yılında kapalı.
Ermenistan sınır kapısının Kars'a 70, Akyaka İlçesi'ne 13 kilometre uzaklıkta bulunan Kars-Gümrük sınır kapısının kapatılması, Ermenistan ekonomisini çok zor bırakmış, ülke ekonomisini iflas noktasına getirmişti.
Türkiye'den dolaylı olarak İran ve Gürcistan üzerinden Ermenistan'a 100 milyon dolardan fazla ihracat yapılıyor. Ermenistan’ın çıkış kapısı olarak rotasını tamamen Türkiye'ye çevirmesinden başka çaresi yok. Açık denizlere kapalı bir ülke olması nedeni ile bu durum ülkeyi çok ciddi darboğazlara sürüklüyor.

Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in tutuklanmasının Kars Sınır Kapısının açılacak olması ile ilgisi var mı?

Daha önce yazmıştım.
Başbakanlıkta Basın Müşaviriyim.
Yıl 2005 veya 2006. AK Parti kurucularından daha sonra Kütahya Milletvekili seçilen, Genç Erenler dergisinden tanıdığım Hüseyin Tuğcu ile dostluğumuz daha çok Alevi Bektaşi araştırmalarıyla temellendirilmiş veya sınırlandırılmış gibi.
Kütahyalı olması nedeniyle biraz daha kolay anlaşıyoruz.
Bir akşamüstü Kızılay’daki Başbakanlık binasından çıktık, Güven Park’taki başkente hiç de yakışmayan görüntü kirliliğinin ötesinde kentin dokusunu bozan dolmuş duraklarının karşısındaki simitçi kafede bir arkadaşıyla buluştuk.
Bana göre yaşı daha küçük, sakin, bilgili, entelektüel bir arkadaş izlenimini edindiğim Ayhan Bilgen’le tanışıyoruz. Yanlış hatırlamıyorsan Yankı dergisinin editörlüğünü üstlenmişti. MAZLUMDER Ankara Şube Başkanlığı ve genel yönetim kurulu üyeliği görevini yürütüyordu.
Sonra yıllarca görüşmedik.
Sanırım 4-5 yıl önceydi. Küçük oğlumu, hafta sonları Çankaya İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi bahçesinde bulunan futbol okuluna götürüyordum. Okulun bahçesinde Ayhan Bilgen’le karşılaştık.
O sıralar HDP Milletvekiliydi, o da çocuğunu aynı yerdeki basketbol okuluna getirmişti. Ayaküstü merhabalaştık. O kadar.
Sonra yolumuz sosyal medyada keşişti.

Ayhan Bilgen vatansever Türk vatandaşı...

Ayhan Bilgen, “Kürtçü” tanımlamaların ifade edemeyeceği bir isim. Çünkü ona “Kürtçü” diyenler fikri serüvenini bilmeden yafta vuruyor.
Aykut Edibali’nin liderliğini üstlendiğini Mücadele Birliği saflarında yetiştiğini kaç kişi biliyor?
Tıpkı Cemil Çiçek, Altan Tan gibi Ayhan Bilgen de ikinci kuşak Mücadele Birliği mensuplarından.
Mücadele Birliği’nin Pınar’dan sonra çıkardığı kültür edebiyat dergisi Çınar’ın uzun yıllar yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Ayrıca yine aynı harekete ait Bayrak Radyosu’nun Ankara temsilciliğinin yanı sıra radyoda programlar hazırladı sundu.
“Hamisi kimdi” derseniz, geçtiğimiz yıl vefat eden Mücadele Birliği’nin kabadayı abisi Yavuz Arslan Argun’du.

Yavuz Arslan Argun;

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, Barış ve Demokrasi Partisi eski eşbaşkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. dönem Diyarbakır ve 24. dönem Siirt milletvekili Gültan Kışanak’la arası iyi olduğu kadar, DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Seydi Fırat ve eski talebeleri Ayhan Bilgen ve Altan Tan ile dostluğunu sürdüren irtibatını koparmayan bir isimdi.
Argun, “Türkiye’nin Büyük Çatısı” platformu üyesiydi. Kürt sorununun uzlaşarak ve ikna yoluyla çözümünün, Kürtlerin dış güçlerin etkisinde kalmamalarının tek yolu görürdü.
Seydi Fırat, Gültan Kışanak gibi Kürt politikacılarla “Türkiye’nin Büyük Çatısı Platformu” aracılığı ile sağ mahallenin baskısına aldırış etmeden iletişim kurmaktan çekinmemişti.
Ayhan Bilgen Kars Belediye Başkanı olduktan sonra bir kaç kez ru be ru görüşmemiz oldu.
Şeytan taşlamaktan namaz kılmaya vakit bulamadığından yakınmıştı. Hem sözde Ülkücü hem de Kürtçü mafya ile uğraşmaktan yorgun düştüğü görülebiliyordu.
Demek istediğim, vatan haini falan değil. Belki politik tercihi ve duruşu kamuoyunda yanlış bir algıya sebebiyet vermiştir.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'teki Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'i gözaltına alınmasına ve sonrasında yerine kayyum atanmasına bir de bu perspektiften bakalım.

İngilizler Ukrayna'da deniz ve hava üssü kuruyor

Kıbrıs elimizden nasıl çıktı bir hatırlayalım. II Abdulhamid, Ruslara karşı yardım etmeleri şartı ile Kıbrısı İngilizlere vermişti.
4 Haziran 1878'de imzalanan 2 maddelik Kıbrıs Mukavelenamesine göre İngiltere'nin Rusya'ya karşı Osmanlı'ya yardımcı olması için Kıbrıs İngiltere'ye bırakılmıştı.
Geçici bir süre kalmak Kıbrıs'a gelen İngilizler, 150 yıldır Kıbrıstalar ve hiç gitmeye de niyetleri yok!

Bu örneği niye verdim?

Mart 2016'da Ukrayna ve Birleşik Krallık, 15 yıl süresi olan bir askeri anlaşma imzaladı. Söz konusu anlaşma, Rusya’ya karşı Avrupa Birliğinin ileri karakollluk görevini üstlenen Ukrayna’ya Birleşik Krallık’tan bir destek jesti olarak kamuoyuna yansıtıldı.
Bu anlaşma, İngiltere’nin Ukrayna’ya ilişkin sorumluluklarının artmasına ve Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin fiziksel hazırlığına yönelikti.
Bu anlaşmada, iki ülkenin ortak tatbikatları düzenlemesi ve İngilizlerin Ukraynalı askerlere, yeni askeri taktikler öğretmesi yer alıyordu.
Son bir kaç yıldır İngiliz ordusu Karadeniz’e yerleşme hazırlıkları yapıyor. Bu amaçla Karadenizde konuşlu Rus donanması ve Rus hava kuvvetleri ile adeta it dalaşına giriyor. Amaçları gövde gösterisi yapmak.
Nitekim geçtiğimiz günlerde Karadeniz hava sahasında ülke sınırlarına doğru yaklaşan, aralarında iki avcı uçağının da bulunduğu dört İngiliz askeri uçağına Su-27 jetiyle önleme yapıldı.
Rus avcı uçağının mürettebatı, hava hedeflerini İngiliz Hava Kuvvetleri’ne ait RC-135 stratejik keşif uçağı, 2 adet Typhoon avcı uçağı, KC-3 tanker uçağı olarak belirledi ve onlara Karadeniz hava sahasında refakat etti ve İngiliz uçaklarının sınırı ihlal etmelerine izin verilmedi. Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı Ulusal Savunma Yönetim Merkezi’4 Ekim'de İngiliz Donanmasına ait Dragon destroyerinin Karadeniz'e girdiğini duyurdu. Anlaşılan bu ihlaller bir süre daha devam edecek.
Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Dairesi Başkanı Orgeneral Sergey Rudskoy, yabancı gemilerin Karadeniz’e yaptıkları giriş sayısının yüksek kaldığını, kalış süresinin ise önceki yıla göre yüzde 33 oranında arttığını söylüyor.
gemilerin yaklaşık yüzde 40’ında uzun menzilli hassas silahlar var. Örneğin ABD donanmasına ait USS Franklin Roosevelt destroyeri 90’a kadar Tomahawk seyir füzesi taşıyor.

İngiltere Ukrayna’nın liman şehri Nikolayeviç'e çöreklendi

Sovyetler döneminin en stratejik coğrafyasında yer alan Karadenizde yarımada üzerinde kurulu 900 bin nüfuslu Nikolayeviç şehri Sovyetler Birliği döneminde en önemli ‘tersaneler kenti’ olarak biliniyor.
Sovyetler döneminde denizaltılar dahil bütün savaş ve ticaret gemileri, Amerika’yı bile tedirgin eden 12 uçak gemisinin inşa edildiği liman kenti olan Nikolayeviç, İngul Nehiri’nin Karadeniz ağzına yakın bir yerde kurulmuş ,doğal korunaklı bir tersaneler şehri.
Kiev ile Londra arasındaki son anlaşma kapsamında ‘tersaneler kenti’ Nikolayeviç İngiliz Kraliyet donanmasının üssü olacak.
Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy geçtiğimiz hafta Londra'ya uçtu. İngiltere'ye resmi ziyarette bulundu.
Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson tarafından Ukrayna ve İngiltere arasında, Brexit sonrasında İngiltere ile ticarette Ortaklık Anlaşmasının yerini alacak bir Siyasi İşbirliği, Serbest Ticaret ve Stratejik Ortaklık Anlaşması imzalandı.
Bu anlaşma kapsamında İngiltere Ukrayna’ya modern askeri teçhizat modelleri ve en son yüksek hassasiyetli silahlar tedarik edecek, ayrıca Ukrayna’da belirli askeri ürün türlerinin üretimini organize edecek ve Ukrayna Donanması için üs tesislerinin inşasına yardımcı olacak.
Ukrayna Savunma Bakanlığı ile Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı Savunma Bakanlığı arasında Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin Deniz Kuvvetlerinin savaş yeteneklerinin geliştirilmesi ve artırılması konusunda işbirliği de anlaşmanın içeriğinde mevcut.
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ile İngiltere Başbakanı Boris Johnson Rusya'nın "zararlı etkisine" karşı birlikte çalışmayı ele aldıklarını açıkladılar. Ayrıca iki ülke arasında Serbest Ticaret ve Stratejik Ortaklık Anlaşması imzalandı.
NATO güçleri Rusların burnunun dibine kadar sokuldu. Hani derler ya insanın sevmediği ot, insanın burnunun dibinde bitermiş. Aynen öyle.
Aklıma ne geliyor biliyor musunuz?
Moskova yönetimi kalkıp NATO üyesi Türk ordusunu Kırım 'a davet ederse ne olur?

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!