BİST

Dolar

Euro

Altın

Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
02.01.2020 11:30
Amerikalılar ve Ruslar Kanal İstanbul’u İstiyorsa Bu Proje İptal Edilmeli Sinan Aygün Rüşvet Vermeli mi?

Maskeli Beşler film serisini izleyenler bilir. Filmin kahramanları Tezcan, Bahattin, Murat, Zeki ve Kamil isimli beş yakın arkadaş, hiçbir aile tarafından evlat edinilmeyerek yetimhanede büyümüşlerdir.

Çocukluk yıllarında başlayan dostlukları günümüze kadar süren beşli, yıllar sonra başları dertten hiç kurtulmayan birbirinden beceriksiz beş hırsız olarak çıkar karşımıza.

Çok yakın arkadaşlarından birinin çocuğunun amansız bir hastalığa yakalandığını ve tedavi için çok paraya ihtiyaç olduğunu öğrenirler. Bunun üzerine bizim Maskeli Beşler gereken parayı bulmak üzere harekete geçerler.

Bu şimdiye kadar yapacakları en büyük soygun olacaktır ancak işler hiç de umulduğu gibi gitmez. Başları dertten kurtulmayan bu beşli, çeşitli yollarla hapishaneden kaçma deneylerinde bulunsa da; hapishaneden ancak genel afla çıkar.

Ankara’nın Maskeli Beşlisi Kim?

Başkent Ankara’da film senaryosu aratmayan maskelilerden kaç grup var, kimler var, bunlar kimlerle irtibatlı? bilse bilse MASAK Mali Suçları Araştırma Kurulu bilir.

Çünkü suç gelirlerinin aklanmasıyla mücadele ederek etkin bir ekonomi ve temiz bir toplum oluşmasına katkıda bulunmayı kendisine hedef olarak belirleyen “MASAK”, ne eksik ne fazla kelimenin tam anlamıyla “Mali İstihbarat Birimi” değil mi?

Herhalde finans sektöründe ve ekonomik sahada her türlü takip ve izlemeyi yapabilecek yasal ve teknik donanımı vardır.

Benim merak ettiğim MASAK, aylık ve yıllık dönemsel raporları bağlı bulunduğu Maliye Bakanlığı haricinde hangi yetkili kurumla paylaşıyor?

Raporların dağıtım networkunda, Cumhurbaşkanlığı İçişleri, Dışişleri, Milli Savunma Bakanlığı mutlaka yer alıyordur. Aynı şekilde bu raporlar TSK, MİT ve buna benzer kurumlara da gönderiliyor mudur?

Masat ne bilir misiniz?

Bıçak bilemekte kullanılan, çelikten yapılmış, çubuk biçiminde araç. Kasapların elinde mutlaka görmüşsünüzdür.

Bana kalırsa MASAK hazırladığı mali suçlar raporlarını ilgili kurumlara gönderdikçe bu raporlar mutlaka masat etkisi yapıyor.

Isparta’da yaygın kullanılan bir atasözü derki; “Hesapsız kasap ne bıçak bırakır ne masat”

Togo Mogo Yogo 25 Milyon Çoko


Cumhurbaşkanı Erdoğan yalaka gazetecilerin kuşatmasında. Erdoğan’ın yalaka gazetecilerden yaka silktiğini düşünüyorum.

Muhbir takımı yalakalıkta sınır tanımadıklarından, bürokrasiyi ve kamuoyunu, parti tabanını yanlış bilgilendirebiliyorlar.

Hatta Erdoğan’ı yanlış pozisyon almaya dahi zorladıkları söylenebilir. Hoş zaten kimse çıplak gerçeğin peşinde değil ya!

Şairin dediği gibi "Hayat ne garip /Hayat çok garip". Eski CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün, Eskişehir yolundaki "Togo Kuleleri" olarak adlandırılan inşaatının mühürlenmesinin ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve ekibinin kendisinden 25 milyon lira rüşvet istediğini iddia etti.

İddiaları reddeden ve "Parsel parsel Ankara'yı satanların hepsinden hesap soracağım" diyen Yavaş, Aygün hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sinan Aygün Rüşvet İddiasıyla Melih Gökçek’in Başını Yaktı

Sinan Aygün’ün rüşvet iddiası ile ilgili Yavaş’ın, "Bunun arkasında iki kişi var. Biri bu kararları alan belediye yönetimi ve başkanı, o da savcılığa bunların hesabını verecek yakında" ifadesi bu işin Melih Gökçek’e uzanacağının işareti.

Sakın "-adın ne? mülayim sert olsan ne yazar?" diye düşünmeyin. Yavaş’tan korkulur. Elindeki dosyalar ölüyü mezardan çıkartacak cinsten.

Diyor ki; "15 Temmuz başarılı olsaydı, en karlı bunlar olacaktı. Zaten birkaç konuda gittik ama Gökçek hakkında FETÖ'ye finans sağlamak konusunda savcılığa gideceğiz.

Gerçekten FETÖ'yle mücadele edilecekse, sadece yelpaze sallayanlarla, Bank Asya'ya para yatıranların değil, bu para babalarının, güç sahiplerinin, ben istediğim zaman istediğimi yaparım diyenlerin ortadan kalkması lazım. İşte o zaman tam olarak cumhurbaşkanının dediği gibi bir hesap sorma dönemi ortaya çıkacak. Yoksa bu benden denirse bu işlerin sonu gelmez"

Sinan Aygün’ü Öne Kim İteledi?

Ankara’daki iş dünyasında farklı isimlerin güç birliği ettikleri uzun süredir biliniyor. Sosyal medyada yıldırım hızıyla paylaşılan mesajlara bakılırsa İ.Melih Gökçek, Sinan Aygün, Rifat Hisarcıklıoğlu, Salih Bezci Ankara’nın imar planında etkili olan isimler ve bunlar arasında güç birliği tahmin edilenin ötesinde.

Muharrem İnce külliyeye giden CHPli tartışmasında kendi partisinden bazı milletvekillerini yat çetesi olarak nitelendirmişti. Bunlara ne der merak etmiyor musunuz?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve geldiği günden itibaren kendinden önceki başkanın dönemiyle ilgili "Bir dosya hazırlıyoruz, 150’ye yakın terör örgütüne finans sağladığı iddia edilen Gökçek dönemindeki imar artışlarının hepsini ortaya çıkarıyoruz. İlk önce imar artışına karar verenler olacak” demişti.*

Düşünsenize Melih Gökçek dönemindeki imar planlarına ilişkin belgeler ortaya saçılsa belki de töhmet altında bırakılacak isimler arasında Ankara’nın en saygın iş insanları yer alabilir.

Rant dedikoduları söylenti olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşür ve Mansur Yavaş çıplak uyarıcı hüviyetine bürünüverir.

İşte Sinan Aygün’ün “-Yavaş benden rüşvet istedi” iddiasının arka planında geçmişe sünger çekilmesini isteyen rantçı ekibin atraksiyonu var.

Mansur Yavaş’ın gözünü korkutarak aslında ne kadar güçlü oldukları göstermek istediler. Ama evdeki pazarlık çarşıya uymadı.

Çünkü Sinan Aygün, 25 yıllık Melih Gökçek döneminin, yetkili yasal yargı kurumunca mercek altına alınmasına farkında olmadan ön ayak oldu.

Gerisi çorap söküğü gibi gelir. Bu kavga mahkemede devam eder, cezaevinde biter.

İlgilisine not; Sinan Aygün’ün Mansur Yavaşı şikâyetinde Külliyenin dahli söz konusu değil. Klasik CEHAPE karşıtlığından prim yapmak isteyen yalaka gazeteci takımı boşuna uğraşmasın, bu işten onlara ekmek çıkmaz. MASAK raporlarına isimleri girerse masatlada çıkaramazlar.

AnkaPark Melih Gökçek’in “Çılgın Projesi”ydi Battı Gitti Kanalİstanbul’un Sonu AnkaPark’a Benzemesin!

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi üzerine kurulan ve ticari faaliyete geçebilmesi için yasal düzenleme yapılan Ankapark/Wonderland Eurasia, "Avrupa'nın en büyük tema parkı" olma iddiasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 20 Mart 2019'da açıldı.

Yaklaşık 25 bin kişiyi sığdırabilecek bir kapasitesi olduğu açıklanan Ankapark, ilk yıl yerli ve yabancı beş milyon turisti ağırlamayı hedefliyordu.

Ancak açılışının üzerinden henüz bir yıl geçmemişken, Ankapark'a ilginin az olması sebebiyle batmakta olan bir yatırım olduğu ve maliyetinin de kurulduğu dönemde açıklanandan fazla olduğu tartışılıyor.

Ankaparktan batıkparka

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dokuz ay önce açılışını yaptığı ve “Şehrimize çok ciddi katkıları olacak” dediği Ankapark batık park oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş gelir gelmez, Ankapark'ın batmakta olduğunu ve maliyetinin 750 milyon dolar olduğunu söyleyince ahali yok yav dedi.

Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi. Melih Gökçek döneminde yapımına başlanılan ve maliyeti 2 milyar lirayı bulan Ankapark'ın işletmesine alan şirket borçlarını ödeyemedi.

Alacaklı esnaflar haciz işlemi başlattı. Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediyesi kasasından 750 milyon Dolar harcadığı "Rüya projesi" Ankapark’ı işleten Ankapark Turizm Şirketi’nin hisselerine haciz şerhi kondu.

AnkaPark’ın net maliyeti 750 milyon dolar/4.3 milyar TL. Dünyanın parasını toprağa gömmüşler.

Ruslar Akdeniz’e İnmek Amerikalılar da Karadeniz’e çıkmak için istiyor!

Kanal İstanbul; Karadeniz ile Akdeniz arasında alternatifsiz bir geçit olan İstanbul Boğazı'ndaki gemi trafiğini rahatlatmak adına Karadeniz ile Marmara Denizi arasında yapay bir su yolu olma görevini alacak.

Projenin hayata geçirilmesi halinde, kanalla birlikte İstanbul Boğazı tanker trafiğine tümüyle kapanacak. İstanbul'da iki yeni yarımada, yeni bir de ada oluşacak.

Karadeniz’i Marmara’ya bağlayacak 45 km uzunluğunda, 150 m genişliğinde ve 25 m derinliğinde olacak, maliyetinin 75 milyar TL yani 10 milyar doların üzerinde olması beklenen Kanal İstanbul projesinin devletin mi iktidarın mı projesi olduğu meselesinde kafalar karışık.

Projeye karşı çıkanların ve projeyi doğru bulanların anlaşabildikleri tek nokta "Kanal İstanbul'un, Türkiye'nin milli güvenlik meselesi" olduğu.

Projeye neden ihtiyaç duyulduğuna gelince. Projeyi hazırlayanlar yıllar geçtikçe boğaz trafiğinin artmasıyla, yük gemilerinin geçiş güzergahları ve planlamaları için alternatif arayışların başlaması projenin tetikleyicisi olduğunu belirtiyor.

1936 yılında imzalanan Montrö Boğazlar Antlaşması sırasında yıllık 3 bin gemi boğazdan geçmektedir. Günümüzde ise boğazdan geçen deniz taşıtı sayısı yıllık 50 bin civarında.

Günlük balıkçı ve şehir hatları ile 2500 araç boğazı kullanıyor. Boğazdan geçiş yapan deniz taşıtları sayısının 2050'de 100 bine ulaşması tahmin ediliyor.

Montrö Sözleşmesi Sadece Amerikalıları mı İlgilendiriyor? Ruslar Montrö Sözleşmesine Çok mu Bağlı?

Türkiye, Atlantik ve Avrasya jeopolitik fay hatlarında sıkıştırılmış bir ülke. Türkiye’nin coğrafi konumunu merak edenler için söyleyeyim; tıpkı kıldan ince kılıçtan keskin Sırat Köprüsü gibi.

O nedenle Küresel ve bölgesel denge çok önemli. Tam bağımsız Türkiye’nin garantisi Montrö Sözleşmesidir.

2006 da ABD Kongresinde 1936 tarihli Montrö Sözleşmesi’nin günün şartlarına göre yeniden düzenlenmesi gerektiği gündeme getirilmişti.

ABD Türkiye Büyükelçisi Ross Wilson, Ankara’da 3 Mart 2006’da gazetecilere; "Montrö Antlaşması oldukça açık. Ve biz Karadeniz’in uluslararası sularda bulunmasından kaynaklanan haklarımızdan yararlanmak istiyoruz. Yani gerektiğinde gemilerimiz buraya girebilir” diyen bu hadsiz, Montrö Anlaşmasını Türk kamuoyunda tartışmıştı.

Montrö Sözleşmesi’nin değiştirilmesi ABD’nin jeopolitik çıkarlarına uygunluk gösteriyor çünkü Montrö Sözleşmesinin devre dışı kalmasıyla ABD Rusya’yı Karadeniz’de NATO üzerinden kuşatmasını tamamlayabilecek.

ABD donanmasının Akdeniz’de olduğu gibi Karadeniz’de rahat dolaşımının önü açılırsa Karadeniz’e kıyıdaş ülkelere getireceği tehditle birlikte ülkemiz açısından da son derece ciddi bir beka sorunu ortaya çıkmayacak mı?

Amerikalılar Kanalİstanbul’u karşı mı ?

Kanalİstanbul neredeyse 10 yıldır AK Parti iktidarının gündeminde, doğal olarak Amerikalılarında.

Mayıs 2013'te Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Kanal İstanbul projesiyle Amerikalı mühendislik şirketi MWH Global'in, ilgilendiği ve Türkiye’deki danışmanlarıyla Kanal İstanbul’un mühendislik detayları hakkında çalışmalar yürüttüğü ortaya çıkmıştı.

İlginç olan Panama Kanalı’nın yapımcısı ABD’li şirket, sanki Kanalİstanbul projesinin açıklanacağını hissetmiş gibi Türkiye ofisini bir yıl önce faaliyete geçirmiş.**

Rusların Karadeniz’de Batırdığı Esarengiz İstihbarat Gemisi!

Kamuoyunda Kanalİstanbul’un daha çok Amerikalıların işine yarayacağına söylensede projeyi asıl isteyen Ruslarsa ne olacak?

Boğazın Karadeniz girişinde bir Rus askeri istihbarat gemisi hesapta bir ticari gemiyle çarpışması sonucu batmıştı. Tamamen zırhlı olan gemi batarken normal cidarli ticari gemiye hiçbirşey olmamıştı.

Deniz istihbarat uzmanlarına göre muhtemelen Ruslar, ileride öngörülen güvenliklerine yönelik bir tehlikeye karşı uluslararası sayılabilecek bir noktada ve tamda boğazın Karadeniz girişinde askeri gemilerini bilerek batırdılar ve bir nevi bölgeye daimi bir nobetçi bıraktılar.

Nasıl mı?

2017'de Ruslar dünya deniz tarihine geçen bir kazaya imza attılar. Karadeniz’in Kilyos açıklarında Liman" isimli Rus bayraklı istihbarat savaş Rus gemisiyle, Togo bayraklı "Youzarsıf H." adlı 81 metre uzunluğundaki gemi ile canlı hayvan taşıyan bir yük gemisi çarpıştı.

Rus gemisi çarpışma sonrası batarken, 78 kişilik mürettebat kurtarıldı. Rus askeri gemisi çarpışma sonrası battı. Kaza, Kilyos'un yaklaşık 18 mil açığında meydana geldi.***

Liman isimli gemi, Sovyetler döneminde Polonya'da inşa edilip 1970'de çalıştırılmaya başlamıştı. Gemide, yüzeydeki gemileri ve denizaltıların yerini belirlemek için bir radar istasyonu ve bir akustik dedektörü gibi keşif donanımları yer alıyor. Rus donanmasında görev yapan Liman 1990’dan 2010’a kadar Akdeniz'de önemli görevlerde bulundu. Liman Yugoslavya'ya yapılan NATO askeri operasyonları da Adriyatik Denizi'nden yakından izledi. ****

Rus yetkililer Türk kurtarma gemilerinin batan Liman Rus savaş ve İstihbarat gemisine müdahale etmesini istemediler. Türk makamları batan Liman istihbarat gemisinin uluslararası sularda olduğu için Rus hükümetinin batığın araştırma ve çıkarmaya hakkı olduğunu, bir yardım talebinde bulunulmadığını ifade etmişti.

Sonraki günlerde Rusya Deniz Kuvvetleri'nin en önemli araştırma ve kurtarma gemisi Seliger ve yeni nesil kurtarma gemisi 60 metre uzunluğundaki SB-739 gönderildi.

Rus denizcilik kaynakları, gemilerde bulunan 16 gemici ile 9 uzman araştırma görevlisinden oluşan ekiplerin Rus istihbarat gemisi Liman'daki hassas cihazların çıkarılması için çalışacaklarını belirtmişti. Ancak ne olduysa geminin tamamı çıkarılmadı.*****

Eyy İdareciler Amerikalılar için Rusları, Ruslar için Amerikalıları kızdırmayın

Rusya Yüksek Ekonomi Okulu Çevre Ekonomisi ve Çevre Politikası Enstitüsü Başkanı Aleksandr Bagin, “projenin çevresel sonuçlar açısından dengeli olacağını düşünüyorum.” diyor.

Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Yakındoğu ve Ortadoğu Merkezi Başkanı Vladimir Fitin, yeni kanalın İstanbul Boğazı’nı yoğunluktan kurtaracağını ve böylelikle daha geniş kapsamlı trafik sağlayacağını düşünüyor. Fitin'e göre , “Bu durumda ticaret hacmi elbette artacak, bu Rusya’yla olan ticareti de ilgilendiriyor. Bu arada enerji kaynaklarının transitinin yapılacağı ek boru hatlarının döşenmesi kanala alternatif olabilir.”

Rusya’da Yeni Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanı Yuriy Mavaşev, Kanal İstanbul projesinin Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni delebileceği yönündeki tartışmalara “Montrö sadece İstanbul Boğazı’nı değil, Çanakkale Boğazı’nı, Marmara Denizi’ni ve Karadeniz’in tamamındaki ticari ve askeri gemilerin statüsünü belirliyor. Dolayısıyla projenin Montrö’yü delebileceği iddiaları doğru değil” diyerek katıldı.

Bana kalırsa Rant söylentilerinin tam merkezindeki Kanalİstanbul, Devlet değil müteahhit projesi. Tıpkı Melih Gökçek'in batıkpark projesi gibi.

Kanal İstanbul’un açılması ile bölge ülkelerinin ve özellikle de Türkiye’nin güvenlik sigortası Montrö Sözleşmesi etkisizleştirilmiş olacaktır. Baksanıza bu projeyi Ruslar Akdeniz’e inmek, Amerikalılarda Karadeniz’e çıkmak için istiyor.

Ey Devlet Ricali milleti daha fazla germeyin, inceldiği yerden kopar.

* https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mansur-yavas-gokcek-donemi-icin-imar-dosyasi-hazirliyoruz-261682h.html
**
https://www.arkitera.com/haber/kanal-istanbul-projesine-amerikali-bir-sirket-talip-oldu/
***
https://www.ntv.com.tr/turkiye/karadenizde-yuk-gemisiyle-carpisan-rus-gemisi-batti,Jbnlxb9NQU6oZ_gzlSiG0Q

****
http://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-karadenizde-rus-savas-gemisi-ile-kargo-gemisi-carpisti-78-personel-2440185
*****
https://www.birgun.net/haber/rus-ozel-ekipleri-batan-geminin-enkazinda-157783

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!