BİST

Dolar

Euro

Altın

İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
16.11.2020 13:25
Baştan beri Atlantikçi nüfuz ajanlarının tezlerine karşı çıkarak Ankara Bakü Moskova üçgeninde sağlanan mutabakat kapsamında Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ askeri operasyonunu gerçekleştirdiğini belirttim.
Putin, Bağımsız Devletler Topluluğu üyesi Ermenistan'ın ABD ile Fransa'yı arkasına alarak bölgede Batı yanlısı kontrol bölgesi oluşturma planlarını Azerbaycan ordusu ile boşa çıkardı.
İran’ın yüksek perdeden itirazına izin vermedi. İran Ermeni dostlarına bu süreçte istediği şekilde yardım fırsatı bulamadı. Onlar adına gerçekten üzücü bir durum.
Ayrıca Türkiye’nin Kafkasya üzerinden OrtaAsya'ya açılan kapısı Nahcivan'ı Azerbaycana bağlayan Laçin koridoru Rus Ordusunun kontrolüne geçti. Ne yazıkki bu da Türkiye adına iyi bir haber değil.
Böylelikle Turgut Özal'ın dilinden düşürmediği Adriyatikten Çin Seddine ulaşım projesi Rusların inisiyatifine bırakıldı. Balkanlardan başlayan Anadolu, Kafkasya, Hazar ve OrtaAsya'ya açılan kapıyı Rus ordusu kontrol ediyor.
Rusya Federasyonu kısa süreli iki aylık bir müşterek operasyonun ardından Kafkaslar’da etki alanını genişletti ve perçinledi.
Hatta bu pozisyonunu Ermenistan yönetiminin çok güvendiği AGİT Minsk Grubuna ve ABD'ye ve dahi Ermeni hamisi kesilen Fransa’ya rağmen, Türkiye’yi yanına alarak yaptı.
Ne garip değil mi?
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğine karşı kurulan NATO müttefiki Türkiye, NATO'nun çevrelemesinden rahatsız Moskova yönetiminin yol arkadaşı.
İnsanın dünyanın çivisi çıkmış diyesi geliyor.

Azerbaycan Ordusunda Sovyet Etkisi ve Rusyanın Dağlık Karabağ'a Yerleşme Operasyonu

Azerbaycan Ordusu iki ekolden oluşuyor. Birinci ekol, şimdiki komuta kademesini oluşturan üst rütbeli subaylar. Bunlar Sovyetler Birliği döneminde Sovyet Askeri okullarından mezun.
Dolayısı ile zihinsel aktiviteleri Sovyet ideolojisinin formatladığı şekilde çalışıyor. Bunların akıl ve gönül kıblesi Moskova.
Diğer Ekol ise Türkiye'deki hava, kara deniz, Sahil Güvenlik, Jandarma vs. askeri akademilerinden 1993’ten itibaren mezun olan genellikle orta komuta kademesindeki askeri unsurlar.
Azerbaycan Repubblicası Prezidenti İlham Aliyev'in Ankara ile iştişare etmeden paldır küldür Moskova'dan gelen talimat doğrultusunda, Dağlık Karabağ’ın tamamının Azerbaycan'ın eline geçmesi mümkün iken bu fırsatı teperek ateşkesi kabullenmesi, Sovyet kalıntısı üst düzey subayların etkisine / baskısına bağlanabilir.
Eğer Azerbaycan Repubblicası Prezidenti İlham Aliyev iki gün daha ipe un serse, Azerbaycan Ordusu Dağlık Karabağ’ın tamamını Ernenistan işgalinden kurtarabilecekti.
Azerbaycan Ordusu Dağlık Karabağ’ı Ermeni işgalinden tamamı ile arındırmanın son aşamasında iken ne olduysa, Ermenistan'ın Yerash yerleşim yerinin yakınlarında Ermenistan hava sahası içinde, Rus yapımı Rus askeri helikopteri Mi-24 düşürüldü. Olayda iki Rus pilot hayatını kaybetti.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, olayı üstlendi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i arayarak özür diledi ve sorumluların cezalandırılacağı sözü verdi.
Anlaşılan o ki, Azerbaycan’ın yeniden Rusya'nın uydusu olmasını isteyen Ermenistan Nahcivan kliği bu helikopter faciasını tezgahlamış.
Amaçları Azerbaycan'ın bağımsızlığını pazarlayarak petrol ve doğalgaz gelirlerinden şahsi hesaplarına aktarılan zenginliklerini sürdürebilmek.
Nitekim Rus helikopterinin düşürülmesinden birkaç saat sonra Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ'daki çatışmaların sona erdirilmesine dair bir anlaşma imzaladığını duyurdu.
Bu ani gelişme Moskova' nın ateşini yükseltti ve Demir Yumruk Wladimir Putin Bakü ve Erivan yönetimlerine barış çağrısında bulundu. Her iki tarafta hiç itiraz etmeden kabul ettiler. İlham Aliyev yumruğunu göstere göstere yaptığı konuşmalara bir yenisini ekledi ve zafer ilan etti.
Aynı gece kimse ne olduğunu anlayamadan Güney Askeri Bölge Komutan Yardımcısı, Tümgeneral, Rusya Federasyonu Ulusal Kahramanı Rustam Usmanoviç Muradov'un yönettiği Rus Silahlı Kuvvetlerinin 15. barışı koruma tugayı, Dağlık Karabağ'da çatışmaların durdurulması ve ateşkesin sağlanması anlaşmasının uygulanmasını kontrol etmek için belirlenen bölgelere hareket ettirildi.
Ulyanovsk Havaalanı'ndan Ermenistan başkenti Erivan'da bulunan Erebuni Havaalanı'na, ardından 300 kilometrelik mesafedeki Goris yerleşim birimine sevk edilen Rus birlikleri Suriye deneyimli ve bazı kaynaklara göre paralı askerlerden oluşuyor.

Группа Вагнера Gruppa Vagnera

Wagner Grubu Rusya merkezli bir özel askeri şirket. Şirket, Doğu Ukrayna, Suriye ve Libya başta olmak üzere dünyadaki diğer çatışma bölgelerinde yer alan bir paramiliter örgüt formatında. İddiaya göre Laçin koridorunu bu paramiliter güçler kontrol edecek.
Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki anlaşmalara uyumu kontrol etmek için (Dağlık Karabağ'da oluşturulan) 'Kuzey' ve 'Güney' sorumluluk alanlarında 16 gözlem noktası kurulması planlanıyor. Bunlar, Dağlık Karabağ'daki temas hattı ve Laçın koridoru boyunca yer alacak.
Rus barış gücü Laçın koridoru ve geçici gözlem noktaları için Laçın-Lısogorskiy çiftliği yolunun bir kısmının kontrolünü aldı.

15. Barışı Koruma Tugayı Komutanı Rustam Usmanovich Muradov kimdir?

Adına bakıp Türk olduğu söylense de, Tabasaranlar - табасаранйир - Tabasaranyır denilen, Rusya'ya bağlı Dağıstan'ın Hazar Denizi kıyısındaki Derbent ilinin güney sınırlarında bölgede yaşayan Kabgan halkından.
Rus Ordusunun demirbaşlarından. Askeri istihbaratçı ve Özel Kuvvetler Komutanı. Dağlık Karabağ'da hiç şüpheniz olmasın Kremlin’in çıkarlarını en iyi şekilde koruyacaktır.
Ha sahi Dağlık Karabağ'da Azerbaycan Ordusunun ateşkes ilanı ile girmesinin engellendiği yerlerde Rus oligarklara ait ait işletilen altın madenleri vardı değil mi?
Onlara ne oldu bilen var mı? Kahrolsun sermaye dayanışması!
Rustam Usmanovich Muradov, 21 Mart 1973'te Derbent bölgesinin Chinar - Çınar köyünde doğdu. Aslen Dağıstan'ın Tabasaran bölgesindeki Khanak-Hanak köyünden.
Babası Usman, annesi Umizhat'tır. Ailenin üç oğlu var. Rustam önce Chinar Ortaokulunda, ardından Mahaçkale'deki 16 Nolu Okulda okudu.
Daha sonra Novocherkassk'taki öğrenci okulundan mezun oldu. 1990'dan beri orduda. SM, Kirov (1995), Birleşik Silahlı Kuvvetler Akademisi ve Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Askeri Akademisi'nden (2015) Leningrad Yüksek Birleşik Silahlı Kuvvetler Komuta Okulu'ndan mezun oldu.
İki Çeçen savaşında tecrübesi var. 1996'da Verkhny Chentoroy köyünü ele geçirme operasyonunda ve 2000'de Maskhadov'un Datoi'deki karargâhınn Tümgeneral Vladimir Shamanov liderliğinde ele geçirilmesi operasyonlarında yer aldı. İki Cesaret beratı ile ödüllendirildi.
242. Motorlu Tüfek Alayı Komutanı (2008), 17. Özel Koruma Motorlu Tüfek Tugayı Komutanı (2009'a kadar), Doğu Askeri Bölgesi 36. Özel Muhafız Motorlu Tüfek Tugayı Komutanı (2009-2012). 2012 yılında Tümgeneral askeri rütbesini aldı. 2013-2014 yıllarında Yelan Merkez Askeri Bölge 473. Lisichansk Bölge Eğitim Merkezi Başkanı olarak atandı.
Muradov'un Yelan Merkezine atanması, Ural askerler ve anneleri arasında sevinç yarattı. Garnizonda sıklıkla skandallar olduğu için, garnizondaki durumun bir an önce düzeleceğini umuyorlardı.
Muradov'un personeline göre, şefin kendisi astlarıyla çalıştı, kanun ve düzeni yakından izledi ve hatta memurları sıradan askerler için meyve almaya zorladı.
Muradov, 2014'ten 2017'ye kadar 41.Ordu Birinci Genelkurmay Başkan Yardımcısı ve Genelkurmay Başkanı olarak görev yaptı. 2016'da Donbas'taki Ateşkes Kontrol ve Koordinasyon Merkezi ve Sınır Çizgisinin İstikrarı için Rusya'nın temsilcisiydi.
5 Mart 2016'da Muradov, Yasinovataya yerleşim yeri yakınında RPG'ler, uçaksavar silahları ve ağır makineli tüfeklerle yaklaşık 20 dakika boyunca dört kez vuruldu.
2017 yılında Suriye'ye askeri danışman olarak atandı. Rustam Muradov komutasındaki birlikler iki hafta boyunca As-Sukhna'dan Deyrizor'a doğru yola çıktı ve düşmanın savunma hattını geçti. Günde 15-20 km, bazı günlerde 30 km'ye kadar yol kat ediyorlardı.
Dêrazor istikametinde başarılı bir operasyonun ardından 7. askerlik görevinde gösterdiği cesaret ve kahramanlıkla Rusya Federasyonu Kahramanı unvanına layık görüldü.
Aralık 2017'den Aralık 2018'e - 8 Nolu Merkez Askeri Bölge 2.Muhafız Kızıl Bayrak Ordusu Komutanı. 25 Aralık 2018 tarihinden itibaren 9 Nolu Güney Askeri Bölge Komutan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Rusya Dağlık Karabağ'a değil Azerbaycan'a Yerleşti

Azərbaycan Repubblicası Prezidenti İlham Aliyev, savaş başlayalı tv ekranlarına çıkıp bileğini yumruğunu göstere göstere, "Dağlık Karabağ Azerbaycandır" sloganı ile konuşmasını bitirmesine çoğunlukla tanıklık etmişsinizdir.
Doğrudur. Dağlık Karabağ, Azerbaycan'a aittir, Türk toprağıdır. Azerbaycan Repubblicası Prezidenti İlham Aliyev'in dediğine ve bizzat kendisinin onayladığı ateşkes mutabakatına göre Rus askeri güçleri Azerbaycana ait Dağlık Karabağa gelmiş olmakla Azerbaycan devletine ve ülkesine girmiş olmuyor mu?
Daha da acısı ister buna en kötüsü diyelim, Dağlık Karabağ'a konuşlandırılan 15.Barışı Koruma Tugayı askerlerinin tüm ihtiyaçlarının karşılanmasından Azerbaycan Repubblicası Prezidenti sorumlu.
Ancak Aliyev ailesinin sevmediğini her fırsatta tekrarladıkları merhum Azerbaycan Halk Cephesi (PFA) lideri, Azerbaycan Devlet Başkanı Ebulfez Elçibey döneminde, en son Rus askeri birliği 25 Mayıs 1993'te Azerbaycan topraklarından çıkarılmıştı.
Eğer 27 yıl sonra Rus Ordusu Azerbaycan topraklarına ayak basmışsa ve bu bir zaferse "eşk olsun sana Azerbaycan Repubblicası Prezidenti İlham Aliyev."

Hazarın Sultanı Arif qızı Mihriban Paşayev Aliyeva'nın Gence Mesajının düşündürdükleri

Kafkas Türk İslam Ordusu'nun Merkez Karargâhı Gence şehrinde Ermeni ordusunun attığı füzelerle onlarca sivilin hayatını kaybetmesi üzerine bir mesaj yayınlayan Hazarın Sultanı Arif qızı Mihriban Paşayev Aliyeva, gönülleri adeta feth etti.
"Gence - Tekçe Azərbaycan'ın medeni ırsidir. Gence kadim devletçiliğimizin beşiğidir. Bu sarsılmaz dözüm, mertlik ve yiğitlik remzidir. Gence Cevat Han yurdudur. Bu şehir şarkta ilk demokratik cumhuriyettir. Müstakilliği uğruna sonuna kadar Vuruşan şehirdir… "
Mihriban Aliyev’in bu sözlere canı gönülden katılmaması, inanmadan paylaşması ve kamuoyuna deklare etmesi mümkün değilse, Hazarın Sultanı Arif qızı Mihriban Paşayev Aliyeva'nın bir an evvel elini taşını altına koymalı, vakıf çalışmalarının ötesinde Anayasa gereği Azerbaycan halkının kendisine verdiği kurtarıcı ve kurucu başkan olma vazifesine dört elle sarıldığını tüm cihana göstermelidir.
Moskova'da mukim bir Azərbaycanlı dostumun dediği gibi, Eyyy Hazarın Sultanı Arif qızı Mihriban Paşayev Aliyeva, unutmaki sen sadece SSCB Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı olmuş, Haydar Aliyev'in oğlu İlham Aliyev’in karısı değil, aynı zamanda Azerbaycan Cumhuriyetinin anayasal başkan yardımcısısın.
Ya Aliyev ailesi ile birlikteliği Azerybaycan halkına ve devletine tercih edeceksiniz ki bu bir anlamda Azerbaycan tarihinde görüldüğü gibi Paşayev ailesinin de tasfiyesine gerekçe olur veya tarihi, kültürel ve yasal sorumluluklarınızı üstleneceksiniz.
Ya devlet başa ya kuzgun leşe!

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!