BİST

Dolar

Euro

Altın

İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
07.02.2020 16:48
Kaç zamandır Ankara Washington hattında stratejik ortaklık yerine üstü örtülü müttefiklik konusunda yol alındığını yazıp çizdim.

ABD ve Türkiye, NATO müttefiki iki ülke. Her iki ülkenin Ortadoğu’nun kriz bölgelerine birlikte müdahalesine ortam hazırlandığından Pentagon’un, bu operasyonda büyük rolü üstlendiğinden falan söz etmiştim.

Bu açıdan 1. Dünya Savaşında Berlin’deki Prusya disiplininden geçmiş Feldmareşallerin* köşe kapmaca oynadığı Alman Genelkurmayın savaş planlarının yerini, Pentagon mahreçli savaş planları almış gözüküyor.

Almanlar Osmanlı Devletine Enverland diyorlardı ve Osmanlı Ordusunun komutasına tamamen Alman Generaller atanmıştı.

Ordunun ihtiyacı olan silah ve mühimmat Alman savaş sanayisinin damgasını taşıyordu. Umarım benzer bir hataya düşülmez.

Acaba Amerikalılar Türkiye için Erdoğanland mı yoksa Akarland mı diyor?

Suriye Öncesi ve Sonrası Ankara Moskova İlişkileri

Evet ajanslara düşen haberlere bakılırsa TSK ile Rus Ordusu İdlip kırsalında her an çatışabilir. Bu ihtimali körükleyen gelişmelerden endişelendiğim için dünkü yazımın başlığını “İdlib’te Ruslar’la çatışmadan önce, Ayetullah Mike'ın Türkiye'deki akrabalarına dikkat!” koymuştum.


Bu çatışma ihtimaline rağmen daha önceki krizler nasıl atlatıldıysa bu son krizde atlatılır diye düşünüyorum.


Uluslararası ilişkiler bağlamında özellikle Rusya Suriye konusunda çalışmaları ile tanınan, 'Rusya'nın Suriye Politikası' kitabının yazarı Yaroslav Samoylov’a bu konuyu sorduğumda benzer cevap aldım, o da krizin sürdürülebilir değil yönetilebilir olduğu kanaatinde.


Ankara Hükümeti’nin en zorlu günlerinde Moskova merkezli Bolşevik rejiminin politik desteğini hatırlayalım.

Bu dayanışma, hiç aksamadan sürdürüldü. “Soğuk Savaş” döneminde dahi Türkiye, Atlantik ekseninde yer almasına rağmen, Sovyet Rusya’nın tekerine çomak sokmadı.

Sovyet Rusya da NATO üyesi Türkiye’yi diğer üyelerden farklı değerlendirdi. Türkiye’nin sanayi hamlesine teknolojik katkı sundu.

Demek isterim ki Türkiye; NATO içinde ABD ve Avrupa ile ilişkilerinin en sıkı-fıkı olduğu bir dönemde bile Rusya ile Cumhuriyet’in fabrika ayarlarını muhafaza ederek kuruluş hukukunu korudu.

Hem de bunu “Tam Bağımsız Türkiye” ilkesine sadık kalarak NATO konsepti içinde başardı.

Türkiye'deki Atlantikçi yapılanma, Washington ve Londra arasında med-cezir yaşıyor. Sahadaki asker kökenli politik aktörlerin NATO eğitimli olması ne kadar doğru ise Londra ile yollarının kesiştiği de o kadar doğru.

Gözlerden uzak kalmayı başarabilmiş ABD Türkiye yakınlaşmasının hiç şüphesiz mimarı, NATO görevlerinde bulunmuş yüksek askeri bürokratlar. Bu konuda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pentagon’un yeni bir nişanını fazlasıyla hak ediyor. Tabii ki Erdoğan - Trump dostluğu unutulmamalı. **


TSK Unsurlarının Gözlem Noktalarına İntikali Ruslara Haber Verildi mi Verilmedi mi?

Rusya Türkiye İdlib'teki operasyonla ilgili kendilerini uyarmadığı için birliklerinin Suriye hükümet güçlerinin saldırısına uğradığını açıkladı. Rusya’yı yalanlayan karşıt açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

Çelik "Rusya'ya bilgi verilmediği şeklindeki açıklama doğru değil. Türkiye, Rusya'ya düzenli ve anlık bilgi vermektedir." dedi ve "Rejim unsurlarının artık hedef olduğunu" duyurdu.

MSB'den yapılan açıklamada ise İdlib'de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlara, 'bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen' Suriye Ordusu (SAA) tarafından topçu atışının yapıldığı belirtildi.***

MİTin Topçu Unsurları Var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Ukrayna'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında "Türkiye bu saldırının cevabını vermiş durumda, vermeye devam ediyor" diyerek, "ilk belirlemelere göre "karşı taraftan 30 ila 35 Suriyeli etkisiz hale getirildi" ifadelerini kullandı.

Erdoğan; "F-16'lar da dahil olmak üzere fırtına öbüsleri ve toplarla arazide MİT'in belirlediği noktaların atış altında tutulduğunu ve bu sabah 46 rejim hedefine 122 fırtına ve 100 havan mühimmatıyla atış yapıldığını" söyledi.****

Milli İstihbarat Teşkilatının operasyonel birimlerinin olması ve bunların askeri unsurlarla koordineli şekilde sahada birlikte görev yapması doğaldır. Ancak teşkilatın Polatlı Topçu Okulundan farklı olması gerekmez mi?

Topçu ve Füze Okul Komutanlığı Ankara’nın Polatlı ilçesinde konuşlu, Eğitim ve Doktrin Komutanlığına bağlı bir askeri birlik. Sakarya Meydan Muharebesi de 1922’de ilçe sınırları içinde yaşanmıştı. Atatürk, İsmet ve Fevzi Paşalar savaşı düşmanın yaklaştığı en son nokta olan Üçpınar Köyü’ndeki Dua Tepe’den yönetmişlerdi. *****

Topçu birliklerinin isabetli atışlar için ileri gözcü unsurlarla irtibatlı olması gerekiyor. Aynı şekilde ileri gözcü unsurları, hava ve deniz araçlarından yapılan bombardımanın, düşman hedefe zarar verecek şekilde doğru koordinatları vermekle yükümlüdür. "Ateş Destek Uzmanı" veya "Fister" olarak bilinen, bir gözlemciye genellikle bir tank veya piyade manevra birimi eşlik eder.

Soru şu; Neden askeri unsurlar değil de sivil istihbarat görevlileri topçu birliklerinin veya savaş uçaklarının ileri gözetleme işini üstlendi?

Beş Asker Üç Sivil (MİT Görevlisi) Şehit

Son gelen bilgilerde şehit sayısı sekize yükseldi. Beş asker üç sivil Türk personeli çağa tanıklık yeminlerini tuttular. Ruhları şad mekânları cennet olsun!

Suriye ordusunun Türk konvoyuna yönelik saldırısının ardından sınıra giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin İdlib'deki faaliyetlerinin yönetildiği Harekat Merkezinde komutanlarla görüştü.

Toplantı sonrası açıklama yapan Akar, "54 rejim hedefi ateş altına alınmış, çeşitli kaynaklardan aldığımız bilgiye göre şu ana kadar 76 rejim mensubu asker etkisiz hale getirilmiştir. İdlib'de her türlü tedbir alınmıştır" dedi.******

Ruslar Suriye Rejim Ordusunda Kayıp Yok Diyor

Rus Savunma Bakanlığı flaş bir iddiada bulundu. Türkiye’nin İdlib’deki operasyonları nedeniyle Rusya’yı uyarmadığı öne sürülen açıklamada, rejim güçlerinin bu nedenle Türk askerlerini hedef aldığı belirtildi.

Rus Savunma Bakanlığı ayrıca Türk savaş uçaklarının Suriye sınırını ihlal etmediği ve rejim güçlerine herhangi bir saldırı olmadığını vurguladı. *******

Ukrayna ve Kırım Çıkışıyla Putin'i Baskılayan Türkiye Suriye’de Rusya’nın Astana ve Soçi Görüşmeleri Çerçevesinde Aradan Çekilmesini İstiyor

Astana ve Soçi Mutabakatları kapsamında görev yapan Türkiye’ye ait Gözlem ve Kontrol Noktalarının güvenliğini tehlikeye atacak her türlü girişime meşru müdafaa çerçevesinde en sert şekilde tereddütsüz karşılık vereceği ve mukabele edeceği sürece girilmiştir.

Varılan uzlaşma uyarınca, bölgede faaliyet gösteren düzenli ordular arasında çatışma yaşanmaması için askerlerin bulunduğu noktaları iletmeleri öngörülen bu sistem, Rusya'nın koordinasyonunda yürütülüyor.

Ukrayna'da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırım'ın 18 Mart 2014 tarihinde düzenlenen referandum sonucu yüzde 90'ın üzerinde 'evet' oyuyla Rusya'ya bağlanmasıyla ilgili "Kırım'ın yasa dışı ilhakını tanımadığımızın altını bir kez daha çiziyorum. Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne desteğimiz devam edecek" ifadelerini kullandı.********

Perşembenin Gelişi Çarşambadan Bellidir

Türk yetkililer Suriye’de dananın kuyruğunu koptu kopacak beklentisine çoktan girmişlerdir.

Nitekim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 29 Ocak’ta Senegal ziyareti dönüşünde yaptığı açıklamada, Rusya’nın İdlib konusundaki mutabakata uygun hareket etmediğini söylemişti.

Erdoğan, bugün TSK’nın can kaybı yaşadığı sıcak çatışmadan beş gün önce İdlib’te, Türkiye’nin tek başına hareket edebileceği mesajını vermişti.*********

Ankara Moskova Libya ve Suriye

Libya’da taraflar arasında istenilen anlaşma bir türlü sağlanamadı. Putin ile Erdoğan'ın görüşmesi de çözüm getirmedi.

Ankara Libya’da, Rusya’nın istediği çizgiye gelmesi için İblip seçeneğini masaya yatırdı denilebilir.

Çünkü Rusya el altından Ortodoksluk kartına oynayarak, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile birlikte hareket ediyor.

Libya'daki paramiliter Rus askeri varlığı Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum yönetimini cesaretlendiriyor.

Türk Ordusu Ruslara Diyor ki Aradan Çekil Bize Saldıran Suriye Ordusuyla Kozumuzu Kapışalım

Türkiye’nin F16 ve top atışlarında en çok kim zarar gördü dersiniz? İranlılar evet yanlış okumadınız İranlılar.

Çünkü Gözlem noktasına saldıran Suriye Topçu Birliği İranlı milis ve askeri uzmanlarla kaynıyor. Belalarını buldular, tez elden komutanları Kasım Süleymani’ye kavuştular.

Ruslara götürülen teklif

Öncelikle rejim unsurlarının İdlib çevresinden çekilmesi, Rus Uçaklarının İdlib bombardımanına katılmaması.

Sadece bunlar teklif edilmedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Rejim Ordusu ile kozlarını kapışacağı sert dille ve kararlılıkla ifade edildi. Ruslar Şam sakinlerine diyecekler ki,

"-Ukrayna Kırım mevzusu elimizi kolumuzu bağlıyor. Hem bu sefer Türkler yalnız değil. Amerikalılar ve Avrupalılar onları destekliyor. Dahası da var. Putin patron Türkiye’ye önemli yatırımlar yaptı. Türk Hattı, Akkuyu Nükleer Santralı. Türkler bizim iyi müşterimiz, S400 hava savunma sistemini NATO’nun itirazına rağmen Amerikalıları bağırta bağırta aldılar. Türklere karşı koyamayız. "

Tahran’ın Acem aklıyla Türk askerlerini şehit edenleri İran Ordusu gelsin kurtarsın.

Türkler ve Ruslar Suriye’de çatışmaz.Ama Ruslar Suriyeli sahte Acemleri Türk Ordusunun önüne atabilir. En kötüsü ne olur? İdlibteki kuşatma kaldırılır, bombardımana son verilir.

Bekleyelim görelim.

*

Alman, Avusturya, İngiliz, Rus ve İsveç askerî hiyerarşisinde en yüksek rütbe.


**
https://www.dikgazete.com/idlibte-ruslarla-catismadan-once-ayetullah-mike-in-turkiye-deki-akrabalarina-dikkat-makale,2118.html
***
https://tr.sputniknews.com/turkiye/202002031041313068-msb-suriyede-rejim-gucleriyle-catismada-4-asker-sehit-oldu/
****
https://www.dw.com/tr/idlibte-6-t%C3%BCrk-askeri-hayat%C4%B1n%C4%B1-kaybetti/a-52238233
*****
http://www.kkk.tsk.tr/EgitimBirlikleri/baglantilar/TOP.%20VE%20FZ.OKL.pdf
******
https://m.dw.com/tr/akar-76-rejim-mensubu-etkisiz-hale-getirildi/a-52245879
*******
https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/son-dakika-idlibde-4-sehit-verdigimiz-saldiri-sonrasi-rusyadan-skandal-aciklama-bize-soylemediler-5603759/?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle
********
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-51355155
https://tr.sputniknews.com/turkiye/202002031041319261-erdogan-kirimin-yasa-disi-ilhakini-tanimiyoruz/
*********
https://www.amerikaninsesi.com/a/turkiye-ve-suriye-rejimi-arasinda-idlib-te-sicak-catisma/5271206.html

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!
 • İsotcuların istediği oldu Ahmet Eşref Fakıbaba AK Parti'den istifa etti İYİ Parti'ye geçiyor
 • Atlantik/ Avrasya mücadelesinde Fener Rum Patrikhanesi ve Ortodoksluğun Ukrayna savaşındaki rolü!