BİST

Dolar

Euro

Altın

Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
19.02.2021 11:35
Kerameti Kraliçeden menkul yeni yetme siyasal İslamcıların beğenmedikleri Türk Dışişlerindeki Monşerler (!) Türkiye’yi zor dönemlerde her türlü küresel şer odaklarının musibet şimşeklerinden sarfınazar etmeyi başarabilmişlerdi.

Atlantikçi, NATO mermer kafalı, Neo Osmanlıcı kadroların Türkiye’yi getirdikleri durum ortada. Allah sonumuzu hayr eylesin.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Gara operasyonu şimdilik bitti ama tartışmalar sürüyor. Hükümetin alelacele muhalefet parti liderlerini ve TBMM'yi bilgilendirme gayreti, bazı şeylerin yolunda gitmediğini göstermesi açısından önemli bir parametre.
HDPnin günah keçisi (bızın) ilan edilmesi, iktidarın hedef tahtasına oturtulması, kapatılması çağrılarının ayyuka çıkması, adı geçen parti tabanının TBMM dışına itilmesi terör sorununu çözer mi bilemiyorum?
Sadece patinaj yaptırmakla kalmaz değil mi?
Açık söyleyeyim, iktidarın Kürt Silahlı propaganda harekatının sivil versiyonuna yönelik suçlamalarında takındığı tavrı samimi bulmuyorum.
Ha Marksist Leninist Maocu Kürtçülük ha TC ve Atatürk düşmanı İslamcı Kürtçülük. Al birini vur öbürüne.
Nasıl olsa oluklar çift birinden nur akar diğerinden kir, ikisi de aynı yalağa dökülür.
Çözüm sürecinde Kandilden gelen terörist grupları davul zurna ile karşılayanlar, Şivan Perver ile düet yapanlar, şimdi kalkmış kuru hamasete salya sümük tükürük karıştırarak şehitlerin intikamından söz ediyorlarsa, burada bir bit yeniği vardır diye düşünenlere ne diyebilirim?

Rehinelerin hepsi ölmedi bazıları yaşıyor olabilir mi?

Bir yazımda, Delinin birinden nakille “PKK'nın bir çok ismi Kuzey Irak'ı terki diyar edeli çok oldu. Hatta Murat Karayılan'ı Ankara'da aramak lazım. Yeni açılımı konuşmak için getirdiler, geliş o geliş!..” söylentisini aktarmış, yok daha neler? Birileri, aklımızla dalga geçiyor ama kim? sorusunu yöneltmiştim.
Bazı rehinelerin operasyon esnasında öldürülmediği, yaşıyor olabileceği iddiası da belki bazılarına deli saçması gelebilir.
Gara Harekatına katılan birlikleri, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın operasyon öncesi ve sonrası basın açıklamasından belirleyen müstafi Kara Harp Okulu talebesi Salih Zeki Tombak, yoğun hava saldırısını takiben helikopterlerle indirme / sızma harekatının başladığını, Özel kuvvetler, MAK (Muharebe, Arama, Kurtarma) ve bomba imha yeteneği yüksek SAT (Su altı taarruz) timlerinin indirildiğini ifade ediyor.
Ana akım medyanın 13 kişinin harekat esnasında hayatını kaybettiği iddiasını, iktidarın propaganda kampanyasının merkezine koyduğunu söylüyor.
Ancak resmi kaynakların ifade ettiği mağarada rehin tutulan 13 kişinin yakın mesafeden vurularak öldürüldüğü konusunun tahkik edilmesi gerektiğini ima ediyor ya da ben öyle anladım.
Operasyona muhatap olan terör örgütü PKKnın alt kolu Halk Savunma Güçleri/Hêzên Parastina Gel'in bombalama ve çatışma sonucu 13 kişiden bazılarının hayatını kaybettiğini bir kısmının hayatta olabileceği ihtimalini gündeme taşıdığı bilgisini paylaşıyor.
Eğer bu tahkike muhtaç bilgilerin zerre miskal doğruluğu söz konusu ise getirilen cenazelerin hepsinin defin işlemi yapıldı mı ona bakmak lazım?
Yanıtlanması gereken bir kaç soru da, cesedi bulunamayan rehineler kimlerdir? İnfaz edildikleri söylenen MİT mensupları bunlar mıdır?
Gara operasyonu öncesinde, çok yakın bir zamanda, üst düzey bir HDP yetkilisinin Gara dağında bulunan Terör örgütünün kampına gitmesinin veya gönderilmesinin infazı geciktirilen rehinelerle ilgisi var mı dır?
Hangi rehineler hangi gerekçeler veya pazarlıkla infaz sürecinin dışında tutulmuştur?

Erbil derbisinde ABD İngiltere Çatışması

Bizim yörede istenciye yani dilenciye hataen abdal derler. Abdallık üzerine hikayeler anlatılır, atasözleri aktarılır. Bunlardan biri de, "abdal abdaldan köy kıskanır" şeklindedir.
Buna benzer bir durum Irak'ta söz konusu. Irak'ın 1990'da Kuveyt'i işgaliyle başlayan krizin ardından ABD öncülüğündeki koalisyon gücünün 17 Ocak 1991'de Irak'a karşı düzenlediği harekatla bölgeye yerleşen İngiliz ordusu, şimdi hangi statü ve isimle Irak'ta konuşlu bilen var mı?
Acaba bu uzun bacaklı sarı çiyanlar hangi Şii örgütünün çatısı altında koloniyel geleneği yaşatıyor?
Türkiye'nin Gara Dağı operasyon bölgesinden çekilmesinin ardından ABD Dışişlerinin skandal açıklaması gündeme damgasını vurmuştu.
Bu süreçte Erbil Havalanı içinde yer alan ABD askeri kampı füze yağmuruna tutuldu. Havaalanında başlayan yangın gece geç saatlere kadar söndürülemedi.
Roketlerden biri havalimanının akaryakıt deposuna isabet ederken diğerleri Çin konsolosluğu, bir araba bayisi ve bazı sivil evler de dahil olmak üzere Erbil şehrinin çeşitli noktalarına düştü.
ABD üssüne doğru 24 roket fırlatıldığı, Amerikan istihbaratı tarafından kullanılan bir "Falcon" uçağının saldırı sırasında kısmen tahrip edildiği, en az bir MQ1C uçağının ciddi şekilde hasar gördüğü anlaşılıyor.
Milisler tarafından olay yerine bırakılan minibüse monte edilmiş iki Fadjr-1 107mm roket ve çoklu roketatar bulundu.
Kalıntılar, saldırıyı gerçekleştiren hücrelerin İran'da üretilen Haseb / Falaq-1 / Fadjr-1 107mm roketlerini kullanarak mobil rampaları hedeften yaklaşık 7 km uzakta konumlandırdığını gösteriyor.
Füze saldırısında bir tedarikçi müteahhit öldü, onlarca ABD askeri ve sivil personel yaralandı.
Kara taşıtları ile yaralı nakliyesi güvenli bulunmadıından, tüm yaralılar helikopterlerle Irak Silahlı Kuvvetleri ile ABD Silahlı Kuvvetleri tarafından ortaklaşa kullanılan, Anbar vilayetinde bulunan önceden Qadisiya/Kadisiye olarak tanınan Ayn'ül Esad Hava Üssündeki (Al Asad Airbase) askeri hastaneye götürüldü.

Erbil'e yönelik saldırının, Bağdat'ta Kasım Süleymani'nin ölümünün ardından vaat edilen intikamı çağrıştıran İranlı "Devrim Muhafızları" tarafından desteklenen, bölge manzarasında yeni bir tema olan "kan muhafızları" tarafından gerçekleştirildiği iddia edildi.

Kim bu Kan Muhafızları?

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin başkenti Erbil’de düzenlenen katyuşa füzeli saldırıyı, Şii “Seraya Evliya Ed-Dem” isimli grup üstlendi.
Bölgede konuşulan Sorani Kürtçesinde Seraye/ Şeraya savaşçı anlamında. Ayrıca özgürlük gibi başka kır manası da var. Bu sözcükten türetilmiş Sarya ismi Kız çocuklarına ad veriliyor.
Erbil'e füze dehşeti yaşatan “Seraya Evliya Ed-Dem” örgütü, 67 farklı örgütü bünyesinde barındıran Haşdi Şabi'ye bağlı.
Zaten Haşdi Şabi taburlarının konuşlandırıldığı Kerkük'ün Dibis bölgesinden, katyuşa füzeleri ile Erbil havaalanı hedef alınmıştı.
“Seraya Evliya Ed-Dem” örgütünün ismi ilk kez şubat başında Irak’ın güneyinde yer alan Basra vilayetine bağlı el Lehis bölgesi yakınlarında Amerikan askeri konvoyuna yapılan baskını üstlenmesi ile duyuldu.
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade'nin "İran, Irak'ın istikrarını ve güvenliğini bölge için kilit bir mesele olarak görüyor ve bu ülkedeki huzur ile düzeni bozan herhangi bir eylemi reddediyor" açıklaması, Tahran rejiminin bu saldırıdan hoşnut olmadığını ortaya koyuyor.
Demekki "Seraya Evliya Ed-Dem” Haşdi Şabi çatısı altında olmasına rağmen İran çıkarlarını iplemeyen bir örgüt.
Bu Haşdi Şabi kırk kat kırk kanat bir örgüt olmalı. Arap, Kürt, Türkmen hatta müslüman olmayan Ezidi Taburları bile var. İngilizler de kendilerine bu örgüt içinde yer bulmakta zorlanmamıştır.
Londra da Kraliçenin eteği altında yaşamayı şeref sayan mollalar ve diğer üst düzey Şii ruhbanlarının referansları işe yaramış olmalı. İnanmayan İngiltere'den yayın yapan Şii tv kanallarına baksın, Hanyayı Konyayı görsün!

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!