BİST

Dolar

Euro

Altın

Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
21.04.2020 18:36
Koca Yusuf İngilizleri Neden Korkuttu ABD HAARP Gemisi İstanbul'dan Hangi Siyasiyi Kaçıracak?

Başlık üç ayrı konu içeriyor ama aslında hepsi tek bir olguya, küresel sömürü sisteminin kafa karışıklığına ve Türk Budununa yönelik kumpaslara işaret ediyor.

Önce İngilizlerden başlayalım.

Hatırlayın! Türkiye pek çok Avrupa ülkesine olduğu gibi, Kovid-19'la mücadeleye destek amacıyla dünya genelinde salgından en fazla etkilenen ülkelerden olan İngiltere'ye tıbbi yardım malzemesi göndermişti.

Koca Yusuf' NATO Protokolü uygulandı

Sağlık Bakanlığınca hazırlanan, N95 maske ve tulumdan oluşan yardım malzemesi, Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait, A400M tipi, Koca Yusuf isimli kargo uçağına yüklenerek İngiltere'ye gönderildi.

Londra'nın yaklaşık 75 mil batısında yer alan, Oxfordshire'daki Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin (RAF) en büyük istasyonu Brize Norton’a iniş yaptı.

Maske, N95 maske ve tulumdan oluşan malzemeleri taşıyan Koca Yusuf, gerektiğinde 66 sedye ve 25 sağlık personeli ile kısa sürede "uçan hastane" haline getirilebiliyor.

Havadan personel atlatma ve malzeme atma gibi taktik görevler ile uzun menzilli birlik intikalleri, yolcu ve malzeme taşıma gibi lojistik görevlerde kullanılıyor.

İtalya, İspanya, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek ve Kosova'ya da tıbbi yardımda bulunmuştu.*

Koca Yusuf ve mürettebatı, RAM yani Hızlı Hava Hareketi İnisiyatifi olarak bilinen prosedürü uygulayan ilk yardım uçağı oldu.

Bu kod kullanılarak RAM inisiyatifi aracılığıyla askeri uçak ve araçlar ulusal hava sahasında rahatça ve sorgusuz sualsiz hareket edebiliyor.

Bürokrasiyi kaldırmak için hazırlanan inisiyatif daha önce askeri krizler için gündeme gelmişti.**

Türkiye İkinci Yardımda İngilizlere posta koyunca İngiliz sağlık personeli çöp poşetlerine sarındı

Koronavirüs salgını nedeniyle her geçen gün bulaşı, solunum yetmezliği ve ölüm vakıaları artan İngiltere’de, sağlık malzemelerine duyulan ihtiyac gittikçe büyüyor.

Kendilerini üzerinde güneş batmayan ülkenin sahibi gören İngilizler, kaderin cilvesine bakınki, bez maske, steril eldiven, sıhhi maske, özellikle iç üretimini gerçekleştiremedikleri, koruyucu önlükler konusunda, uluslararası tedarik zincirine muhtaç durumdalar ve bu tedarik konusunda ayakları yere basan tek ülke de Türkiye.

Türkiye olmasa halleri harap.

Türkiye’nin göndereceği ikinci parti 84 tonluk sağlık malzemesinin geçtiğimiz pazar günü İngiltere'ye teslim edilmiş olması gerekiyordu ancak nasıl bir sorun yaşandıysa İngilizler avuçlarını yalamakla yetindiler.

Sorunu Corona virüsüyle mücadele sürecinde, her gün bilgilendirme toplantısı yapan İngiliz hükümeti adına, İngiltere’deki göçmenlerden sorumlu Topluluklar ve Yerel Yönetimler Bakanı Robert Jenrick açıkladı.

İngiltere'ye kişisel koruyucu ekipman gönderimini yapan şirket ihracat izni için başvurusunu Pazartesi sabahı tamamlayabildi ve Sağlık Bakanlığı da ihracata onay verdi.

Aynı sözcü, İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin sevkiyatı gerçekleştirmek için hazır durumda bekletildiğini de söyledi.***

Türkiye'den yapılacak sevkiyat için İngiltere, Pazartesi akşamı İstanbul'a bir uçak gönderdi.

İngiltere'ye kişisel koruyucu ekipman gönderimini yapan şirket ihracat izni için başvurusunu Pazartesi sabahı tamamlayabildi ve Sağlık Bakanlığı da ihracata onay verdi.****

British Broadcasting Corporation/Britanya Yayın Kuruluşu BBC farklı sorun imasında bulunuyor

Her ne kadar İngiliz hükümetinin Türkiye’den tedarik ettiği sağlık malzemesinin gecikmeli olarak yola çıkması, İngiltere'ye kişisel koruyucu ekipman gönderimini yapan Türk şirketinin ihracat iziz evraklarında eksiklik olmasına bağlansa da asıl nedenin çok farklı olabileceğini bizzat BBC ima ve ifade ediyor.

Diyor ki, "İhracat izni alınan malzemenin sevkiyatının önünde başka bir engel olup olmadığı konusunda net bir bilgi yok."

Koca Yusuf İngilizleri Korkuttu

İngiliz İstihbaratı, Koca Yusuf nakliye uçağına NATO protokolü kapsamında ilk uçuşunda uygulanan, RAM yani Hızlı Hava Hareketi İnisiyatifi olarak bilinen prosedüründen rahatsız olmuştu.

Bu kod kullanılarak RAM inisiyatifi aracılığıyla askeri uçak ve araçlar ulusal hava sahasında rahatça ve sorgusuz sualsiz hareket edebiliyor olması onları korkuttu.

Belkide Türkiye’nin adada askeri operasyon yapabileceğini düşündüler. Şeytanın aklına gelmeyen bu uzun bacaklı çıyanların aklına geliyor.


Yunan istihbarat sitesi açıkladı: Erdoğan neden İstanbul'a gitti? neden Ankara'ya gelmiyor?

Daha önce gündeme getirmiştim. Yeniden hatırlatma yapayım. "Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süredir Ankara dışında. Neredeyse bir aydır İstanbul’da. Ankara’ya bir türlü gelmiyor.

Ancak bu konuda, hiç bir gazetecinin bu konuda haber yapmaması, hatta muhalefet partileri sözcülerinin bu konuyu hiç gündeme getirmemesi, birilerinin bu konuda bunların ağzını mühürlediğini göstermez mi,?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Katar Emiri tarafından hediye edilen ve değeri 500 milyon dolar civarında olduğu söylenen uçak da İstanbul Havaalanı’nda göreve hazır bekletiliyor.

Erdoğan şimdilik bilmediğimiz etkenlerden dolayı Türkiye'yi, başkent Ankara dururken, İstanbul’dan yönetmeyi tercih ediyor.

Televizyon ekranlarına yansıyan görüntülere bakıldığında Sözcü İbrahim Kalın ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun hep yanında.

Tam bir “SETA” dayanışması. Herhalde başkent Ankara, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a emanet.

“Ru be ru - yüz yüze" yapılan son Bakanlar Kurulu’nda askeri vesayet tartışmasının yaşandığı, kabineden bazı bakanların Olağanüstü Hal uygulaması için ısrar ettiği falan gündeme gelmişti.

Bu tür bir uygulamaya sıcak bakmayan Erdoğan, sonraki günlerde sağlık, güvenlik veya kırgınlık, kızgınlık her ne sebeptense Ankara’dan ayrıldı ve bir aydır İstanbul’da".

Yunan haber ajansı Pentapostagma sitesinde İstihbaratçı gazeteci Andreas Mountzouroulias, Erdoğan’ın İstanbul’da olma gerekçesini açıkladı. Ama baştan söyleyeyim durum hiçte iç açıcı değil!

İster inanın ister inanmayın. Yunanca bilen linkini vereceğim adrese gider okur.

Yunan haber ajansı Pentapostagma sitesi, Türkiye'nin bir iç savaş eşiğinde olduğunu, taraflar arasında bıçaklarım çekildiğini, kamplaşmadan dolayı çok kan akacağını, bazı askerler ve sivillerin kaçırılacağını, hatta öldürüleceğini, FETÖ terör örgütü ile Erdoğancılar arasında kaçınılmaz çatışma yaşanacağını falan yazıyor.

Ama bu haber yorumu dahada ilginç kılan, ekonomik kriz ve pandemiye ek olarak, çok yakın zamanda terör örgütü FETÖcüler ile Erdoğan arasında acımasız bir çatışma yaşandığını iddia etmesi. Yazının yayın tarihi 20.04.2020.

Bu Yunanlı bir kaç sene öncesinden değil çok yakın bir zamandan söz ediyor. Daha da ilginci, bu kurgusal olma ihtimali yüksek çatışma ile ilgili Türk kamuoyunun hiç bilgi sahibi olmaması.

Diyor ki, Son birkaç saat içinde sosyal medyada askeri cinayetlerle ilgili mesajlar dolaşıyormuş, önümüzdeki günlerde askerlerin kaçırılması ve öldürülmesi için bir plan varmış, Erdoğan'ın tutuklanması için başka bir fırsat olabilirmiş. *****

Bu haber analizi yayınlayan Andreas Mountzouroulias, siyaset bilimci, gazeteci, uluslararası ilişkiler analisti, tarih araştırmacısı ve politik gözlemci.

Uzmanlık Alanları : Orta Doğu-Türkiye Güvenlik ve Politika, Yunan Ulusal Güvenlik Politikası ve Stratejisi, Asimetrik savaş. *******

Haberin yanıltma ve yönlendirme amaçlı Yunan İstihbaratının analistlerine yazdırılan ısmarlama bir kurgu olabileceği yüksek olasılık dahilinde.

Adamların işi gücü fitne fücur. Ama ya mevcut iktidarı uyandırmak için İran Şahının Demirel hükümetine 12 Mart muhtırasını haber vermesi gibi böyle bir yola başvuruyorlarsa?

12 Mart'tan Demirel'in nasıl haberi oldu?

1971 yılbaşından birkaç gün sonra idi. Ankara’daki İran Büyükelçiliği’nden protokol dışı bir bilgi ulaştı: İran Şahı Rıza Pehlevi, Türkiye Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil’i acil olarak Tahran’a çağırıyordu.

Çağlayangil; Demirel’le görüştü ve Tahran’a gitmeye karar verdi.

Başbakan Süleyman Demirel’den başka hiçbir devlet yetkilisi Çağlayangil’in İran’a yaptığı - gayrıresmi - ziyaretten haberdar değildi.

Çağlayangil’i Tahran Havaalanı’ndan alan özel bir araç, onu şehrin dışında küçük bir köşke getirdi. Mütevazı bir salonda kurulu masada iki kişilik akşam yemeği için her şey hazırdı.

Şah Rıza Pehlevi yanında bir güvenlik danışmanıyla birlikte, küçük salonda misafiri ile tokalaştı ve dostane bir şekilde ‘-Hoş Geldiniz!’ dedi.

Hemen yemeğe geçildi, ama Türk Dışişleri Bakanı Çağlayangil merak içindeydi. Haberi öğrenmek için çok beklemesi gerekmeyecekti. Pehlevi '-Ordunuz birkaç ay içinde darbe yapacak!’ dedi.

Çağlayangil hemen Ankara’ya döndü ve Başbakan Süleyman Demirel’e haberi ulaştırdı. İki ay sonra, 12 Mart 1971’de, Türk Ordusu meşhur muhtırayı verdi ve hükümetin istifasını istedi. Şah’ın verdiği önemli bilgi doğru çıkmıştı.

ABD HAARP Gemisi Çanakkale açıklarına demirledi

Dünya’nın birçok coğrafyasında yapay depremler oluşturduğu, meteorolojik hava hareketlerini doğrudan etkileyerek iklim şartlarını bozduğuna ilişkin tartışmalarla sürekli gündeme gelen ABD'nin Sismik Araştırma Gemisi olarak kamufle ettiği Sismik Savaş - HAARP gemisi, Çanakkale açıklarına demirledi.

ABD envanterinde sismik araştırma gemisi olarak geçen ancak uluslararası kamuoyunda taşıdığı HAARP teknolojisi nedeniyle “Sismik Savaş Gemisi” olarak tanınıyor. *******

Bam telini bulduk galiba. Amerika'nın karasularımıza gönderdiği Sismik Savaş - HAARP gemisinin özel görevi , herhangi bir suikast ya da 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi başkaldırma durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın güvenliğini sağlamak mı?

Yoksa Erdoğan'a içeriden yönelebilecek tehditlere karşı gözdağı vermek mi? NATO konsepti kapsamında Erdoğan’ı tehlikeli bölgeden çıkarmak yani kaçırmak mı?

Aman Allahım ne kötü Senaryolar? Allah ülkemizi, milletimizi ve devletimizi ve dahi vatana hizmet yemini etmiş fedailerini, harici ve dahili musibetlerin şerrinden muhafaza buyursun.

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin. Ey Türk titre ve kendine dön?!

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!