BİST

Dolar

Euro

Altın

Gündem
Dua ve Birlik Zamanı
14.10.2019 11:18
Harekât başlamıştır, bu saatten sonra sadece dua edeceğiz.

Şehitlerimiz var... Onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Türk Milletinin başı sağ olsun ve Anne-babalarına Rabbimden sabır diliyorum.

Fırat’ın doğusuna başlatılan “Barış Pınarı” askeri harekâtı daha önce gerçekleştirilen; Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtları ile mukayese edildiğinde daha riskli ve çetrefil olduğu çok açık. İçişleri Bakanı Soylu; “Bu bir savaş değil, savaş devletlerle yapılır” diyor.

Sayın Soylu, ben bir askerim bu harekât da bal gibi bir savaştır.

Karşımızda devlet yokmuş!

Cumhurbaşkanı açıklamadı mı; ABD 10 bin tır dolusu silah ve mühimmat ile PYD/YPG ‘den müteşekkil bir ordu oluşturdu.

Elbette PYD/YPG azgın bir terör örgütü, bunu ABD ve Avrupa bilmiyor mu sanırsınız.

Türkiye yarım asra yakın bir zamandan beri PKK terör örgütü belası ile uğraşıp duruyor. Hiçbir terör örgütünün, arkasında büyük devletlerin desteği olmadan bunca yıl ayakta kalması mümkün değildir.

Amerika başta olmak üzere, İsrail ve Avrupa ülkelerinin PKK terör örgütüne sağladıkları; silah, mühimmat, eğitim, para ve propaganda desteğinin tüm belgeleri devletimizde mevcuttur. Hangi devletin ne kadar yardım yaptığının tüm belgeleri, çok sağlam delilleri ile Türkiye’nin elindedir.

PYD/YPG’nin de PKK’nın ta kendisi olduğunu bilmeyen var mı?

Küresel terörizmin geldiği bu boyuta kimileri, “asimetrik savaş” diyorlar, denilebilir de… Terör ve terörizmle ilgili daha önce yazdığım yazılarda da belirttim, “çağımızın yeni savaş yöntemi” olarak kabul etmediğiniz takdirde kaybedersiniz.

Gayrı, savaş meydanında yiğitçe dövüşmek devri bitmiştir. Daha az maliyetle kendi terör örgütünü kur, amacına yönelik olarak da istediğin ülkelerde eylem yaptır. Evet, güçlü ülkelerin yaptığı tam da budur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Bu terör örgütlerinin ve terör eylemlerinin arkasında, dost zannettiğimiz ülkeler var ve bize karşı bir savaş yürüttüklerinin farkındayız” mesajını yüksek sesle Avrupalı ve Amerikalı dostlarına!!iletmedi mi?

Birinci Körfez Savaşı dahil, ABD savaş meydanına öz evlatlarını mı gönderdi sanıyorsunuz. Araştırın bakın, çoğu suçlu, bir kısmı garibandan oluşan üvey evlatları… Amerika kamuoyu buna bile tahammül göstermedi.

ABD, daha evvel terör örgütü olarak ilan ettikleri PKK üzerinden değil de, PKK’nın Suriye kolu, PYD/YPG üzerinden bir ordu oluşturdu. Daha evvel PKK’yı el altından desteklerken, PYD/YPG’yi alenen destekleyip, onları müttefik ilan etti. O kadar ki Türk Silahlı Kuvvetlerine parasıyla vermediği silahları bu terör örgütüne ücretsiz verdiler. Evet, 10 bin tır dolusu silah ve mühimmat… Bu terör örgütünü eğitenler ise yine Amerikalı subaylar.

Evet, sözde PYD/YPG, PKK ve IŞID terör örgütleri ile savaşıyoruz. Esasında ise bu örgütlerin arkalarındaki devletlerle savaşıyoruz.

Bu harekâtın yapılması gerekli miydi?

Gerekliydi…

Zamanlaması ve planlaması doğrudüşünüldü mü?

Rusya ve İran’la mutabakat sağlandı mı bilmiyoruz.

ABD’leri ile ne konuşuldu bilmiyoruz.

Görünürde, Rusya ve İran tarafsız demek ki oralarla konuşulmuş. Ancak her iki devlete de sonuna kadar güvenmek yanlıştır.

Amerika ve Avrupa’nın bu harekâta karşı olduğu çok açıktır. Türkiye’nin kâğıt üzerinde müttefikleri, Ortadoğu’nun merkezinde besledikleri-büyüttükleri gayri meşru çocuklarına sahip çıkıyorlar.

Kardeş saydığımız Müslüman Arap ülkeleri ise, Katar hariç topyekûn karşımızda durdular. Bre gafiller, Allah(cc) korusun Türkiye’ye bir şey olursa topunuz toz olursunuz, Ortadoğu’nun tamamını içine alacak Büyük İsrail devleti kuruluverir. Siz kime hizmet ediyorsunuz?

Azerbaycan, Pakistan gibi kardeşlerimiz elbette yanımızda, onları belirtmeye gerek bile yoktur. Ancak Avrupa’dan Macaristan ve İspanya’yı da kutluyorum. Onlar da yanımızda yer aldılar.

Bizi koruması gereken NATO dahi; “Endişelerinizde haklısınız ama size destek veremeyiz” diyor. NATO bizi hiçbir zaman korumayacak da, zamanı geldiğinde bizi NATO’dan kim koruyacak.

Elbette bu topraklarda çok güçlü olmak zorundayız, Silahlı Kuvvetlerimizi de particiliğe kurban etmemeliyiz.

İnşallah bu harekât başarıyla neticelenir ki bölge üzerinde hayalleri olanların planları suya düşer.

Harekât başladıktan sonra aykırı sesler milletin birliğini zedeler, bu saatten sonra dualarımızla Mehmetçiğimizin yanında olmamız gerekiyor.
 • 12:22

  Kültürün Başkenti KAŞGAR

 • 12:47

  Suudi Arabistan'dan Türk Mallarına Boykot Çağrısı

 • 11:40

  Hatay'da Yangın!

 • 12:32

  Milli Vicdan Üyesi Hakkı Öznur Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu'nu Anma Etkinliğinde Konuştu

 • 12:12

  Milli Vicdan İlmî Düşünce Platformu Sözcüsü Emrullah Önalan MG TV'de Önemli Açıklamalarda Bulundu

 • 11:19

  3 Ekim Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Günü

 • 15:05

  Milli Vicdan Oluşumu'ndan Ermenistan'ı Kınama Mesajı

 • 14:36

  Azerbaycan'ın Ermenistan'la Olan Büyük Çatışması

 • 13:31

  DÜSODER'den Basın Açıklaması

 • 09:55

  Bakü'nün Kurtuluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun