BİST

Dolar

Euro

Altın

Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
08.06.2020 15:08
Akıl vermek gibi olmasın. Erdoğan ve yakın çevresi Brütüs sendromu yaşamak istemiyorlarsa, çok geç olmadan bir an evvel Mufassal İslam Tarihi, Hayatüs Sahabe okumalarına ara verip, acilen Roma ve Bizans tarihine yoğunlaşmalılar.

Büyük Selçuklu Devleti'nin veziri, Ebu Ali Kıvamuddin Hasan bin Ali bin İshak et-Tûsî yani bilinen adı ile Nizamülmülk'ün Siyâsetnâme'si olup biteni anlamada yetersiz kalabilir.

Niccolò Machiavelli'nin Prens kitabını önerebilirim.

Neden mi?

Çünkü Brütüslerle çepeçevre kuşatılmışlar. Bizans entrikalarının haddi hesabı yok. İktidar odağına biat eden her fani, güç ve servetten kendi payına düşeni kapabilmek için önce sadakatini sunuyor sonra ilk fırsatta Brütüslüğe soyunuyor.

Kendileri de Brütüs olanların başka Brütüslerin ihanet edecekleri Sezar olmaları belki bu nedenle kaçınılmaz. Nasıralı İsa'nın sözüne yeni bir yaklaşım şart. Sezarın hakkı ve Brütüs'ün hakkı yeniden tasnif edilmeli.

Günümüzde siyaset yapan kişilerde ahde vefa olmaması ne yazıkki yitik bir etik değer. Bazı siyasetçilerin verilen emeğe hiç saygı duymaması ne büyük trajedi?

Eğer vefa onlar için İstanbul’da bir semt adı ise demek ki şimdiye kadar akıntıya kürek çekmişler. Ve hep böyle mi olmalı?

Kendisi ile ters düşen herkesi Brütüs ilan edenlerin vakti zamanında kaç Sezarı sırtından hançerlediği gerçeği görmemezlikten geline bilir mi?

Siyasette vefa belki doğasına ters. Bununla birlikte siyasette vefa arayanların siyaset kurumunun seviyesinin yükseltilmesine ne tür bir katkı sunduklarına ve kişisel menkıbelerine bakmak gerekir.

Biat itaat ihanet

Siyaset sahnesinde yeni Dümbüllü kim olacak? Taliplisi çok. Onlardan biri de eski başbakan Davutoğlu.

Biat ve itaat sürecinde egosunu zorlayan hadiseleri, kol kırılır yen içinde kalır deyip içselleştirdi.

O günleri hatırlarsanız beyefendinin, başbakanlıktan alınmasına, deyim yerindeyse “gıkı dahi” çıkmamıştı.

Bahanesi hazırdı.

Kan kustu kızılcık şerbeti içti. Etrafındaki danışman sürüsü, "-Reise meydan okumayalım, konjonktür uygun değil, ortam oluştuğunda alanlara ineriz…” gibi suya-sabuna dokunmayan yol haritası önerdiler.

Başbakanlık görevinden alınmasını büyük bir başarı, özveri hatta siyasi etik gibi takdim etmişti. Külahıma anlatsın.

Başbakanlığa veda konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, 28 Ağustos 2014'te kutsal bir görev devraldığını belirten Davutoğlu, Partililere, ayrışmaya izin vermemeleri çağrısında bulunmuş, "Kim ki partimizde bir gedik açmaya, kim ki şu veya bu olay sebebiyle partimizden yolunu ayırmaya kalkarsa onun karşısında önce ben dururum.

AK Parti'nin neferi olarak yürütmekte olduğum siyaset ve demokrasi mücadelesini son ana kadar sürdüreceğim" demişti.

Sarımsağı gelin etmişler kırk gün sonra kokusu çıkmış. Konya Çelebisinin Mevlevi meşrep olması, ha bre dönmesinden belli.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile vefa ilişkisini son nefesine kadar sürdüreceğini vurgulayan Davutoğlu, "Ne gelişme olursa olsun ben verdiğim söze sadığım. Cumhurbaşkanımızla son nefesime kadar vefa ilişkisini sürdüreceğim.

Hiç kimse benim ağzımdan, benim dilimden, benim zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhine tek bir söz duymadı, duymayacak.

Bunun açık ve net bilinmesini isterim ve bunun istismar konusu edilmesine de izin vermem.

Cumhurbaşkanımızın onuru, hem Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başkanı olarak hem benim dava arkadaşım olarak, onun ailesinin onuru benim ailemin onurudur.

Onun ailesi benim ailemdir.

Kimsenin bundan sonra yeni fitne kapıları açmaya niyetlenmemesi icap eder." demişti. Peh Peh bir atım var alapaça.

Davutoğlu şimdi, kendi ağzından çıkan bu sözleri unutmuş!..

Eee boşuna dememişler yalancının mumu yatsıya kadar yanar diye. Bunların ne gecesi belli ne de feneri nerede söndürdükleri? Gitsinler Bektaşilerden Çerağ Uyandırma neymiş öğrensinler.

Numan'ın Harunluğu Soylu’nun Mevleviliği

Süleyman Soylu’nun AK Parti'ye hangi şartlarda hangi vaatlerle transfer olduğu kendi sırrı. Ne yaşandı, ne konuşuldu, kimler aracı oldu bizler bilmiyoruz.

Soylu AK Parti’ye geçmeden, Numan Kurtulmuş'un bir zamanlar Saadet Partisi Genel Başkanı olduğunda "Harun gibi gelip Karun gibi olmayacağım" şeklindeki eleştirilerine rahmet okutan konuşmalar yapıyordu.

Şimdi hatırlatsanız, Necip Fazıl Kısakürek'in, "Benim Geçmişim bir çöplüktür ve çöplüğü ancak kedi ve köpekler karıştırır." sözüyle size karşılık verir. Polemik ustası laf ebesi.

Süleyman Soylu zaman zaman siyasi lideri Erdoğan’a bağlılık açıklamaları yapıyor(du).

Birkaç yıl önce sanırım 2018'de CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40 programında "Emekli olmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna;

"Siyaset düşünmüyorum, mümkünse de var olan en kısa zamanda siyasetten farklı bir hayata geçmenin kendim için doğru olacağını düşünüyorum.

En kısa zaman ne zamansa. Mesela Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra siyaset yapmayacağım. Ama kendisi ne kadar yapar, kendilerinin kararıdır ama benim böyle bir kararım var." cevabını vermişti.

Soylu çıkış arıyor

10 Nisan 2020 Cuma saat 22.00'de paldır küldür, 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde gece yarısına iki saat kala hazırlıksız yakalananlar, sosyal mesafe falan gözetmeden fırınlara, marketlere koştular.

Ortaya çıkan görüntüler üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bir çırpıda harcadı.

Liderini hedef gösteren açıklamasında, "Cumhurbaşkanımızın talimatlarıçerçevesinde’ deyiverdi.

Pandemi salgını sürecinde ilk sokağa çıkma yasağı kararını vermesi sonrasında eleştiri bombardımanından sersemleyince istifasını velinimetine pardon reisine danışmadan açıkladığında, kendisine sadık trol ordusu ortalığı yangın yerine çevirdi.

İstifası restti. Reisi resti gördü, reste rest demedi. Soylu’nun istifasını sunmasıyla yaşananlar Erdoğan’ı zora sokmasına rağmen devam dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağırmasıyla İstanbul'a giden Soylu’nun, Erdoğan’a “Hayatımın sonuna kadar size sadık kalacağım” dediği biliniyor.

Durup dururken neden böyle deme ihtiyacı hissettiği sorulmaz mı?

Acaba Erdoğan bakanının sadakatinden şüphe ettiğini yüzüne vurdu da muhatabı biat tazelemek zorunda mı kaldı?

Gerçi Süleyman Soylu, bu konuda Yiğit Bulut'un eline su dökemez. Kiminin jölelisi Bulut, “İki silahım yüzlerce mermim var, ben ölmeden cumhurbaşkanına kimse dokunamaz” demişti.

Allah var Soylu'dan böyle bir şey duymadık!

Yapılamayan Bakanlar kurulu toplantısı ve Ortaoyununda son evre Sokağa çıkma yasağı

Cumhurbaşkanının iki aylık İstanbul gezisinden Ankaraya dönmesinden önce sözcüsü, amirinin önce Milli Güvenlik Kuruluna sonrada kabine toplantısına başkanlık edeceğini açıklamıştı.

İlki yapıldı. İkincisinin yapılıp yapılmadığı meçhul. Yapıldığına dair bir haber yok.

Kamuoyu, Pandemi sürec takvimine bakarak hafta sonu sokağa çıkma yasağı beklemiyordu. Çünkü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Çarşamba günü Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle bu hafta sonunda sokağa çıkma yasağı uygulanmayabileceği yönünde kamuoyunda güçlü bir kanaat oluşmuştu.

Ancak 4 Haziran Perşembe günü ne olduysa ne yaşandıysa, İçişleri Bakanlığı, büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya ve Samsun'un yanı sıra Zonguldak'ta hafta sonunda sokağa çıkma yasağı uygulanacağını, yangından mal kaçırır gibi duyuruverdi.

67. Hükümetin bakanlar kurulunda Kabine savaşlarının başladığı bu şekilde anlaşıldı. 67. Hükümetin Sağlık Bakanı, yasak masak yok diyor, 67. Hükümetin İçişleri Bakanı yasak var diyor. Belirsizliğe son noktayı Cumhurbaşkanı Erdoğan koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanlığı'nın hafta sonu için aldığı sokağa çıkma yasağı kararını iptal ettiğini açıkladı.

Şimdi bu de facto durum, yönetim zaafiyeti değil de ne? Soylu açıkça kazan kaldırdı. Erdoğan'a kafa tuttu. İlk değişiklikte gitmeyi garantiledi.

Yerine Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri 1960 Trabzon Çaykara doğumlu Seyfullah Hacımüftüoğlu mu atanır, yoksa MİT Başkanı Hakan Fidan mı atanır hep birlikte göreceğiz?

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!