BİST

Dolar

Euro

Altın

CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
03.10.2020 10:30
Ermenistan NATO ülkelerinden Yunanistan’a zimmetli. O nedenle Doğu Akdeniz’de yaşanan kriz ve Azerbaycan Ermenistan arasında patlak veren sıcak çatışma rastlantı sayılmaz.
Ermenistan’ın jeostratejik hamlelerine bakıldığında bir taraftan Karabağ sorununu çözerek, şimdiye kadar dışlandığı bölgenin bir parçası olarak gelişmişlik düzeyini yükseltmek ve Rusya’nın yörüngesinden kısmen çıkmak istediği görülebiliyor.
Ne var ki, Rusya’nın desteğini kaybetmeden Azerbaycan ve Türkiye’ye karşı ulusal çıkarlarını koruma refleksiyle hareket ettiği defacto durum nedeniyle söylenemez.

Ermenistan üç yıldır Rus etkisini kırmak için çabalıyor.

Nitekim bu çabaya en net örnek, Eylül 2017’de Ermenistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Levon Mkrtchyan’ın, ülkede Rus dilinin artık yabancı dil statüsünde olacağını belirtmesiydi.
Mkrtchyan, Rus dilinin Sovyet döneminde de, Ermenistan’da yaygın olarak kullanıldığını ancak resmi statüsü olmadığını sözlerine eklemiş, “Örneğin, üniversiteye girme sınavlarında yabancı dil olarak Almanca, İspanyolca, İtalyanca İngilizce ve ya Fransız dillerinde sınav var, ama Rus dilinden yok” diyen bakan, “Bundan sonra Rus dili Ermenistan’da yabancı bir dil statüsüne sahip olacaktır” açıklamasında bulunmuştu.

Ermeniler Rus askeri üslerini kapatmaya çalışıyor

CIA güdümlü Ermeni yöneticilerin asıl amacı Sovyetlerin dağılmasına rağmen Rusya Federasyonunun tahliye etmediği askeri üslerini kapatmak, ama işleri çok zor.
Çünkü Rusya buradaki üslerde yerleşik asker sayısını artırdı, silah ve mühimmat takviyesi yaptı. Rusya’nın Güney Kafkasya da tek askeri üssü Ermenistan’da bulunuyor.
1995’te kurulan, Erebuni hava üssü ile Ermenistan’ın Gümrü şehrinde bulunan diğer bir Rus üssünde; S-300 savunma füze sistemleri, MiG-29 savaş uçakları ve yaklaşık 4 bin 500 Rus askeri var. 102. Gümrü askeri üssü ve aynı üsse ait olan ve başkent Erivan’daki Erebuni askeri havaalanında yer alan 3624. hava üssü.
Rusya tüm bunlardan haberdar ve Ermenistan’ı kendi başına bırakmaya pek gönlü yok! Kaderin cilvesine bakın, yıllar önce Hocalı katliamını gerçekleştiren Ermeni çeteleri destekleyen Rusların sopası da Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri. Erme bulursun dünyası.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan neden “the West’s man- Batı’nın adamı” görülüyor?

Armen Sarkisyan; Ermenistan’ın yeni rotasının anlaşılması açısından ikon bir isim. Armen Sarkisyan/ Արմեն Սարգսյան, 23 Haziran 1953, Revan/Erivan/ Yerevan doğumlu. Yani Dağlık Karabağlı Ermeni politikacılardan değil.
ABD ve Fransa’nın desteğini arkalayan Ermenistan’ın, Rusya Federasyonunun yörüngesinden çıkma girişimleri, Armen Sarkisyan’ın Ermenistan Cumhurbaşkanı seçilmesiyle daha bir hızlandı.
Erivan’da faaliyet gösteren Kafkas Enstitüsü (Caucasus Institute) Başkanı Alexander Iskandaryan’ın; Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan için, Rus yanlısı Ermeniler için o bir ” the West’s man” yani “Batı’nın adamı” değerlendirmesine bakılırsa, yaşanan süreç daha iyi anlaşılabilir.
Armen Sarkisyan’ın İngiliz Petrol (BP), Alcatel, Telefonica, Bank of America Merrill Lynch ve diğer çokuluslu şirketler şirketlerinin kıdemli danışmanı. İngiliz Petrol şirketi British Petroleum (BP) Ermenistan-İngiltere siyasi diyalogunda kilit rol oynuyor. 2011’de Ulusal Meclis Avrupa Entegrasyonu Daimi Komitesi başkanı Naira Zohrabyan, İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndaki Güney Kafkasya işleri sorumlusu Josephine Gold ile konuyla ilgili görüşmüştü.
BP plc; Merkezi Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’da olan Britanyalı ve çok uluslu enerji ve petrol şirketi. Şirket dünyadaki en büyük özel enerji şirketlerinden ve dünyanın en büyük altı enerji şirketi arasında yer alıyor. 1908 yılında Anglo-Persian Oil Company olarak kuruldu. 1954’te British Petroleum adını aldı.
Armen Sarkisyan’ın danışmanlığı yaptığı Bank of America Corporation, merkezi Kuzey Carolina, Charlotte’da bulunan çokuluslu bir bankacılık ve finansal hizmetler şirketi ve ABD’deki en büyük bankalar listesinde 2. sırada yer alıyor.
2008’de Merrill Lynch’ı satın alması, onu dünyanın en büyük servet yönetimi şirketi ve yatırım bankacılığı pazarında önemli bir oyuncu haline getirdi.
Bank of America, ABD’nin 50 eyaletinde, Columbia Bölgesi’nde ve 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.
Danışmanlık yaptığı şirketlere bakılırsa Armen Sarkisyan sırtını iyi yere dayamış. Ama Türkçede bir atasözü var, “Ağaca dayanma kurur insana dayanma ölür”

Ermenistan devlet kademesinde Sovyet Döneminin izlerini siliniyor

Ermenistan devlet bürokrasisinde yaşanan tasfiye hareketi yeni dönemin ruhuna uygun ip uçları içeriyor.
8 Mayıs 2020 Cuma günü, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakan Nikol Paşinyan’ın müşterek imzaları ile yayınlanan kararname ile üç önemli atama yapıldı.
Ermenistan Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Արտակ Մաթևոսի Դավթյան / Artak Matevosi Davtyan’ın yerine, Rusya Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Askeri Akademisi'nden mezun Onik Gasparyan/Օնիկ Գասպարյան atandı. Onik Gasparyan Başbakan Paşinyan ile aynı kasabadan.
Erivan'ın Kentron idari bölgesinde Nalbandyan St. , Building 104, Yerevan 0001, Ermenistan adresinde faaliyet gösteren ulusal güvenlik ve istihbarattan sorumlu Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi -Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Անվտանգության Ծառայություն Başkanı Eduard Aşot Martirosyan’ın görevden alınması ile boşalan göreve, 1991 Gegharkunik ilçesi, Yeranos köyü doğumlu Argişti Elbeky Kyaramyan/Արգիշտի Քյարամյան atandı.
Emniyet Müdürlüğüne ise Tavush bölge polis departmanının başkanlığında bulunan. 15 Haziran 1974'te Ijan doğumlu Vahe Ghazaryan getirildi.

Eski Genelkurmay Başkanı Artak Davtyan Oğlunun düğününde darbe mi planladı?

Bu atamaların perde arkasında, Ermenistan yönetimde yaşanan ABD- Rusya çekişmesinin izleri görülebilir.
Ancak bu toplantıya katılanların tasfiye gerekçeleri Ermeni basınına, Eski Genelkurmay Başkanı Artak Davtyan’ın oğlunun düğününde pandemi önlemlerine riayet etmediği için görevden alma olarak yansıtıldı.
Ermeni basını pandemi önlemlerine uygun olmayan düğün için skandal başlıkları attı. Artak Davtyan'ın oğlunun nikah töreni, askeri daire üst düzey temsilcilerinin de katıldığı Savunma Bakanlığı merkez binasına yakın lüks özel evinde gerçekleşti.
Milli Savunma Bakanlığı ait resmi plakalı araçlar, Artak Davtyan'ın özel evinin yakınına park edildiler.
Ancak kulislerde Davtyan’ın istifası haberi ortaya çıkmadan önce kışlalarda olağanüstü hareketlik olduğu konuşuldu. Eğer söylentiler doğruysa, Artak Davtyan' oğlunun düğün töreni bahanesi ile konuğu bazı askeri, emniyet ve istihbarat yetkilileri ile askeri darbeyi tartışmış.
Darbe söylentilerinin gölgelediği, görevden almalar ve yeni atamalar süreci, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakan Nikol Paşinyan’ın alelacele atama kararnamelerinin yayınlaması ile tamamlandı.

Ermenistan İstihbarat Başkanı Argishti Karamyan Kotayk piskoposluğu Başpiskoposu Arakel Elbek Karamyan’ın gayri meşru çocuğu

Gegharkunik ilçesine bağlı Yeranos köyü, Sevan Gölü kıyısında yer alıyor. Türklerin Gökçe/Göyçe Gölü dedikleri bu göl, yaklaşık 78 km uzunluğu, 56 km genişliği ile sadece Ermenistan'ın değil, Kafkasya'nın da en büyük gölü. Azerbaycan’a oldukça yakın bu göl Basarkeçer (Vardenis)rayonu sınırları içerisinde kalıyor.
Bu reyona bağlı Taşkent, Goşabulak, Sarıyakup, Baş Şorca, Aşağı Şorca, Soğankulu-ağalı, Ağkilise, Zod, Kulu, Ağalı, Büyük Karakoyunlu, Küçük Karakoyunlu, Zerzibil, Edli, İnekdağı, Karaiman, Kesemen, Başkent, Bala Mezraa, Şişkaya, Baş Hacı, Karipkaya köylerinin isimlerine bakıldığınfa Türklerin yerleşim merkezi olduğu rahatlıkla söylenebilir.
Genellikle Terekemelerden oluşan Basarkeçer rayonunda günümüz itibarı ile bu bölgede yaşayan Türk nüfustan eser yok. İşte Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi başkanı 29 yaşındaki Argishti Karamyan ve kamuoyundan gizlediği babası Kotayk piskoposluğu Başpiskoposu Arakel Elbek Karamyan bu bölgeden.
Belki birkaç kuşak öncesi Terekeme kökenli olabilir. Çünkü ön adı Elbek, Anadolu Türkçesine göre Elbey.
Resmi biyografiye göre Argishti Karamyan 22 Mayıs 1991'de Gegharkunik ilçesi Eranos köyünde doğdu. Erivan Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden lisans derecesi ile mezun oldu.
2015 yılında Adalet Bakanlığı Akademisi'nde savcılık adayları için mesleki eğitim kursunu tamamladı. 2013-2017 yılları arasında Erivan'da Kanaker-Zeytun İlçe Emniyet Müdürlüğü Tetkik Şubesi'nde çalıştı.
2016 yılında Shirak İlçe Savcılığı'nda savcı olarak çalıştı. 2016'dan 2018'e kadar Erivan Şehri Savcılığı'nda savcı olarak çalıştı. 2018 yılından itibaren Ermenistan Cumhuriyeti Devlet Gelir Komitesi soruşturma dairesi başkanı, ardından soruşturma ve operasyonel soruşturma dairesi başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 1 Mart 2019 tarihinden itibaren Devlet Kontrol Servisi Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.
2018 yılında, vergi hizmetinin özel yarbay rütbesine layık görüldü. Devlet Kontrol Teşkilatı'nın resmi internet sitesinde yayınlanan biyografide Argishti Karamyan'ın babasının adının geçmediğine ne demeli?

Sadece babası değil annesinin ismi de yer almadığı biyografiye en büyük katkıyı Ermeni gazeteciler Karine Kirakosyan ile Sjada Gazaryan sundu.

Bu iki gazeteci Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Başkanı Argishti Kyaramyan'ın eksik mal bildirimi soruşturması sırasında annesinin ismine ulaşmayı başardılar. Ayrıca İstihbarat başkanının mal varlığı onun yaşındaki birisi için dudak uçuklatan sayıda.

Argishti Karamyan'ı dünyaya getiren Larisa Rubeni Grigoryan, Ermeni Kilisesi kurallarına göre evlenmesi yasaklanan ruhani lider ile kilise kuralları açısından gayrimeşru olarak nitelendirilen beraberliğinden, Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Başkanı Argishti Kyaramyan'ı doğurmuş.

Daha önce gazeteciler Argishti Karamyan'a babasının kim olduğunu sormuş, ancak Argishti Karamyan bu soruya cevap vermemiş ve ailesi ile ilgili soruları cevaplamak istemediğini söylemişti.

Ancak basında çıkan haberlere göre, Argishti Karamyan'ın babası Ermeni Apostolik Kilisesi Kotayk piskoposluğunun başı Başpiskopos Arakel Karamyan. Asıl adı Elbek olan başpiskopos, Argişti Karamyan'ın oğlu değil uzak akrabası olduğunu söylese de Ermenistan kamuoyu gerçeği çoktan öğrendi.

Argişti Karamyan'ın Ermenistan bürokrasisinin tepe noktasında görev yapması rastlantı falan değil. En büyük şansı babasının üst düzey bir din adamı ruhani olması. Adam kripto ama neyin nesi anlayamadım.
Kısacası Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Başkanı Argişti Karamyan, Teolojik jeopolitik ve teolojik istihbarat eskilerin deyimi ile mabet istihbaratının biyolojik ürünü. Kim bilir daha ne ürünler var piyasada ah bir bilseniz?

Hüdaferin Köprüsü ve Avrupa Birliğinin Otoyol projesi

Kuzey Azerbaycan ile İran arasında bağlantıyı sağlayan ana geçiş yollarından birisinin ve Aras nehri üzerinde bulunan bu köprü stratejik önemde.
Hüdaferin/Khodaafarin Köprüleri, Aras Nehri boyunca İran'ı Azerbaycan'ın Jabrayil ilçesine bağlayan, Ermeni ordusu tarafından işgal edilen ve Dağlık Karabağ Cumhuriyeti tarafından yönetilen fiili olan iki kemer köprüsüdür.
Ermenistan bu tarihi geçiş yolunu, Avrupa Birliğinin projesi kapsamında otobana dönüştürdü. İran’ın velayeti fakih rejiminin de bu şer plana örtülü finans sağlaması maalesef esef vericidir.
Ayrıca büyük kısmı Azerbaycan sınırları içerisinde kalan Aras Nehri üzerinde büyük bir baraj yaptılar.
Amaç Azerbaycanı çepeçevre kuşatmak, muhasara altına almaktı.
Umarım Azerbaycan Ordusu bu hain planı boşa çıkaran bir operasyon gerçekleştirmiştir.

Ankara Moskova görüşmeleri kapsamında Azerbaycan Ermenistan Savaşı nereye gidiyor?

Bu savaş uzun zamandır devam eden düşük yoğunluklu çatışmaların biriktirdiği negatif enerjinin boşalmasına yol açtı. Her iki tarafta hazırlıklı olduğundan, beklenilmez değildi. Geçtiğimiz aylarda patlak veren Tovuz çatışmaları bugün yaşanan savaşın habercisi idi.
Bu savaşa her ne kadar Ermenistan saldırısı start versede şimdiden kazananı Azerybaycan olmuştur. Her şeye rağmen Türkiye ile Rusya Fedarayonunun mutabakatı altında kontrollü bir savaştır.
Rusya, Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'a girmesini şimdilik görmezlikten geliyor. Ancak Azerbaycan ordusunun cephede çok ciddi başarısı yok.
Beklenen, TSK eğitimini almış, bu yazın birlikte tatbikat yaptıkları Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'ın tamamını işgalden kurtarmak ve onbinlerce gaçkının geri dönmesini sağlamak olmalıydı.
Bu gidişle uma uma döndük sarı muma şarkısını söylerler.
Alınan bir kaç köy için şu söylenebilir, Azerybaycan ordusunun attığı taş ürküttüğü kurbağalara değmedi gibi.
Ankara Moskova ile yakaladığı görüşme zeminini kaybetmek istemiyor.
Libya ve Suriye krizlerinin atlatıldığı süreçte her iki tarafın konuşulabilir pozisyonunu devam ettirme kararlılığı, Dağlık Karabağ içinde sözkonusu.
Ayrıca İsrailin Azerbaycana açıktan desteği ve silah sevkiyatı Rusları bu konuda daha temkinli davranmaya itiyor.
Uzun lafın kısası Azerbaycan Ordusu Dağlık Karabağ'da sadece Hocalı katliamının sorumlusu Ermeni çetelerini değil, bu katiller sürüsüne destekleyen NATO Üyesi, Amerikalıları, Fransızları ve dahi İngilizleri dövüyor.
Kılıcınız keskin, Gazanız mübarek olsun!

Azerbaycan Repubblicası Prezidenti İlham Aliyev’den tarihi çarpıtan konuşma

27 Eylül'de Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Aliyev başkanlığında Güvenlik Konseyi toplantısı yapıldı. Prezident Aliyev, ne acıdır tarihi gerçekleri çarpıtan bir konuşma yapmak ihtiyacı hissetmiş.
Demekki Azerbaycan halkının Nahcivan kliğinin yönetimine duyduğu tepkiyi gidermesi için Aliyev Yoldaşa bu konuşma yaptırılmış. Ancak Yoldaş Aliyevin açıklamalarının yangını körüklemekten başka bir işe yarayacağını sanmam.
Aliyev Yoldaş diyorki “Mücadelemiz bir adalet mücadelesidir ve bugün Azerbaycan vatandaşları devlete tam destek veriyor ve biz bu desteği hep hissediyoruz. Dağlık Karabağ sorunu bizim ulusal sorunumuzdur. Dağlık Karabağ sorununun çözümü bizim tarihi görevimizdir.
Ben defalarca söyledim ve bugün şunu söylemek istiyorum ki, bu meseleyi Azerbaycan halkı memnun kalacak şekilde çözmemiz gerekiyor.
Tarihi adaletin yeniden tesis edilebilmesi için bunu çözmeliyiz. Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü yeniden sağlamak için bunu yapmalıyız.
Çatışmanın ilk yıllarında dünya Ermenileri Azerbaycan'ı saldırgan olarak tanıttı. Maalesef o dönemde Azerbaycan'ın önderliğinde bulunanlar bu propagandaya karşı seslerini yükseltemediler.
Azerbaycan o kadar zor bir durumdaydı ki topraklarımız kaybediliyordu ama dünya Azerbaycan'ın saldırgan olduğunu düşünüyordu.
Karabağ topraklarının kaybedilmesinin nedeni Azerbaycan Halk Cephesi, Müsavat Partisi'dir. Onların zamanında topraklarımız işgal edildi. Onların haince, eksik faaliyetleri sonucunda bu toprakları kaybettik. Her zaman geçici olarak kaybolduğumuzu söyledim, bu topraklara dönmeliyiz.
Şuşa'nın satışı ancak o dönemdeki iktidar mücadelesinin bir sonucu olarak gerçekleşti. Kelbecer ve Laçin'in işgali doğrudan Azerbaycan Halk Cephesi hükümetinin sorumluluğundadır.
Bu işgalden sonra bir sonraki işgalin neredeyse kaçınılmaz olduğu ortaya çıktı. Çünkü Laçin, Kelbecer ve Şuşa'nın işgali Dağlık Karabağ ile Ermenistan arasında coğrafi bir bağlantı oluşturdu.
Bu durumda elbette o bölgelere, Dağlık Karabağ'a silah temini ve ardından diğer maddi kaynakların temini kolaylaştı. Bugün Azerbaycan Halk Cephesi Partisi ile Müsavat Partisi'nin gönülsüz eylemlerini, Azerbaycan üzerindeki bu lekeyi siliyoruz.”
Bu sözler birlik ve beraberlik olunması bir günde edilecek laf değil. Oysa Azerbaycan topraklarının büyük kısmı Haydar Aliyev Yoldaşın zamanında Ermeni işgaline terk edildi.
İspatı işte:
Laçin, Ayaz Mutallibov döneminde 18 Mayıs 1992 'de
Kerbecer, Elçibey döneminde 2 Nisan 1993'te
Agdam, Haydar Aliyev döneminde 23 Temmuz 1993'te
Yine Cebrail ve Fuzuli 23 Ağustos 1993'te, Kubatlı 31 Ağustos 1993'te, Zenginan ise 29 Ekim 1993'te Hepsi Yoldaş Haydar Aliyev döneminde Ermeni çetelerine bırakıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kardeşim diye hitap ettiği İlham Aliyev Yoldaş görüldüğü gibi babası Haydar Aliyev'in kötü mirasını temizliyor.
Rahmetli Elçibey'e pislik atmakla tarihi gerçekler örtbas edilemez. Güneşi balçıkla sıvamaya çalışmak ahmakların işidir.
İlham Aliyev Yoldaşa çağrım, Halep orada ise Arşın buradadır.
Azerbaycan halkının umudu, bir an önce Nahcivan kliğinin sultasından kurtulmak için Hazarın Sultanı Arif qızı Mihriban Paşayev'in anayasa gereği Azerbaycan Repubblicası Prezidenti olmasıdır.

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

 • Türklerin Fendi Amerikalıları Yendi!
 • İngiltere'nin IŞİD Planı
 • Türk Casusu Erje Ayden’in ABD'de İstihbarat Faaliyetleri!
 • MHP'ye Ölümlü Mesaj! IŞİD Avrupa Başkentlerine Saldıracak!
 • Kabine Değişikliği
 • Önce Medya Sonra İktidar Değişikliği Kapıda!
 • İngilizler Hindistan'ı Parçalıyor!
 • Türk İstihbaratının Hindistan’da Bağımsızlık Faaliyetleri
 • Salih Kallab Açıklaması ve Bağdadi'nin Estetik Ameliyatı
 • Cem Uzan Türkiye’ye Dönerse Bir Bilen mi Olur Bir Bölen mi?
 • PKK Terör Örgütü Kerkük, Musul ve Telafer’e Konuşlandırılırsa Misakı Milli Gerçekleşir mi?
 • Nazi Sağlık Suçlarının Hesabını Almanya Eski Cumhurbaşkanının Oğlunu Öldürerek Kim Sordu?
 • Türkiye’nin Suriye’de Oluşturduğu Güvenli Bölgeye İngiliz Çomağı!
 • Türkiye Cumhuriyeti'ne Atlantikçi Eksen Arayışı
 • Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
 • Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
 • Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 • Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
 • MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
 • Kanal İstanbul'un Yüzü ve Sinan Aygün İddiaları
 • MİT'in İzlediği Film
 • Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
 • İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
 • Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
 • Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
 • Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
 • CIA Ajanı Ayetullah Mike Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
 • İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
 • Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
 • Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
 • FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 • Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı Bir Faktör!
 • İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
 • Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
 • ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
 • Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
 • Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı: Kraliçeyi Konuşturdu, Borisi Hastalandırdı
 • Tesla’nın Türk Soylu Patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
 • Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
 • Erdoğan Ankara'ya Neden Dönmüyor? ABD HAARP Gemisi Istanbul'da Kimi Bekliyor?
 • İktidarın Namusu Eşcinsel Lobiye mi Emanet?
 • Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u Türk Doktorlara Emanet Etti!
 • Fuat Doğu MİT'i ve FETÖ’yü Irak ve Suriye'de Nasıl Kullandı?
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı Atatürk ile Görüştü Mü !
 • Cihanşümul Kadim Türk Devlet Aklı ile Atatürk Görüştü Mü?
 • Soma Faciasının Yıl Dönümünde AK Parti ve Mason Locaları!
 • Cihat Yaycı Paşa'nın Merkeze Çekilmesi İç Hesaplaşma mı, Terfi mi, Yoksa Darbe Karşıtı bir Önlem mi?
 • Kim Bu Paşa
 • Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
 • Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
 • Amerika'daki İsyanların İç Yüzü
 • Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 • Tanrının Kırbacı Attila'nın Torunları Sekeller
 • Hazar'ın Sultanı Mihriban Aliyeva
 • Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
 • Erdoğan Kabine Değişikliği İçin TBMM Başkanlık Seçimi ve Yüksek Askeri Şura'yı bekliyor!
 • Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
 • Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
 • Azerbaycan, Irak, Suriye ve Libya'daki Krizin Cevabı Kırım Olamaz!
 • ABD'nin Gayri Nizami Harp Unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı Öldürmüş Olabilir Mi?
 • Doğu Akdeniz'deki Küresel Hesaplaşma: Üç Harfliler Fransa'yı Beyrut'ta Çarptı!
 • Bulgar Ordusunda Bir Arnavut Yüzbaşı Ustiyanov Türk İstihbaratında Bulgar Sadık!
 • Milli Eğitim Bakanı'ndan Oyalama Boyalama Eğitimi
 • Boşnak Katliamı ve Bosna Hersek Düş Kırıklığı ve Bilgisiz Kral!
 • CIA destekli Erivan Yönetimi Rusları Amerikalılara Sattı Mı?
 • Putin; Albay Sergei Melikov’u Neden Dağıstan'a Başkan Vekili Atadı?
 • Kars Sınır Kapısı Açılıyor İngiltere Ukrayna'da Askeri Üs Kuruyor!
 • İzmir Depremi ve Katar Suudi Arabistan Savaşında Türk Ordusunun Pozisyonu Ne Olur?
 • İlham Aliyev 27 yıl önce Azerbaycan Topraklarından Çıkarılan Rus Askerini Geri Getirmeyi Başardı!
 • Kokain Müptelası ve Pedofili Sapık ABD’nin Müptezel Başkan Adayı Joe Biden!
 • Türk-Rus Askeri İttifakının Trans Kafkasya Asya Afrika Açılımı ve Küresel Yansımaları
 • Küresel Ekonomik Krizde Rusya, Türk-İngiliz İlişkilerini Yakından İzliyor!
 • İngiliz Merkez Bankasının 50 Milyar Sterlin Tutarındaki Kayıp Banknotu Türkiye’de mi?
 • Hıfzıssıhha Kapatıldı Ülke Koronavirüse Teslim Edildi!
 • ABD Kanada'yı Neden Bombaladı Ve Hakan Fidan'a Yönelik Operasyonlar
 • Sınovac Aşı İşi Yılan Hikâyesi
 • 16 Şehidin Sorumlusu Kim?
 • Yurtdışında Türkçe Eğitim Yapan Üniversiteye YÖK Düşmanlığının Bir Nedeni Olmalı!
 • Gara Dağında Bazı Rehineler Sağ Mı?
 • Kimin Yanında Olmalı?
 • Yaşasın Türk Dostu Nikola Tesla!
 • Kongo'da İtalyan Büyükelçi Neden İnfaz Edildi?
 • Roboski'den Gara Operasyonuna Yaşanan Süreçte MİT Neden Devre Dışı Bırakıldı?
 • İstihbarat Savaşlarında Metafiziksel Varlıklar
 • Elektronik Taarruz ve Şehitlerimiz
 • Erdoğan, Turgut Özal Gibi Yalnızlaştırılıyor
 • Türk Mısır İstihbaratları Korona Teşhisli Beşar ve Esma Esat Çiftini Kahire’de mi Saklıyor?
 • Bill Gates’e Türkiye'de Satılan Trakya Toprakları!
 • Türkmen Köyünden Bakanlığa Bir Türkmen Kızının Başarı Öyküsü :Derya Yanık
 • Ankara'nın Kürt Bozkurtları
 •  MİT'in 2023 Hedefi ve Çorbacı Sedat Peker!
 • Halkın Düştüğü Durum
 •  Dubai'de Fidanlar Fırtınalarla Büyüyor mu?
 • Türkiye’deki Derin Vatikan
 • Kaşif Kozinoğlu’nun mirası Afganistan Türk Devleti Nasıl Kurulacak?
 • MİT'in Kafasında Ne Var Elektronik İstihbarat mı İnsan Kaynaklı İstihbarat mı?
 • TSK Düğmeye Bastı! ABD Destekli PKK'ya Askeri Operasyon
 • İran tehlikede! Sınırdaki mayınlar temizleniyor, savaşa ve yeni göç dalgasına hazır olun!
 • Türkiye'de Siyaset Resetlenmeli 
 • Uluslararası Enerji Piyasasının Ekonomik Yapısı ve Türkiye’nin krizdeki rolü ?
 • Ezberbozan Bakan Derya Yanık ve Tarde Sed Tute
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • Ey Akşener! Kürtlerin yaşadığı yere Kürdistan denmez?
 • MİT Operasyonları ve İsrail Türkiye’siz Yapamaz!
 • Türkiye'den yolu geçmeyeni Fransa'da İstihbarat Başkanı bile yapmıyorlar!
 • Bir yalanı kırk doğruya saklarlar ASELSAN’ı yalandan satarlar!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağrı
 • Dolar darbesinin arkasında CIA var!
 • Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 102. Yıldönümünde Türk Hareketi Başkanından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a Çağr
 • CIA’nın maaşlı Türk paydaşları ve Abdullah Öcalan’ı 'Mercedes Operasyonu'nda suikastten kim kurtardı?
 • İsrail, ABD’yi ikna ederse İran’ın nükleer tesislerini vurur mu?
 • Mossad'ın suikast birimi Kidon!
 • Lübnan'da Hizbullah - İsrail çatışması kapıda!
 • Kazakistan'daki karmaşanın sponsoru İngiliz istihbaratı mı?
 • Putin’e kim fısıldıyor! Henry Kissinger mi Nikolay Patrushev mi?
 • 7 Şubat 2012'den günümüze İstihbaratta derin hesaplaşma!
 • Ukrayna'ya geçmiş olsun! Luhansk ve Donetsk'i gitti sırada Mariupol ve Slavyansk var!
 • Emperyalizmin kirli yüzü tekelleşme ve Suudi sermayesinin ayçiçek yağı üzerinden kriz denemesi!
 • MİT dikkat etsin! MI-6 Türkiye’de School of African and Oriental Studies ‘SOAS’ mezunlarını kullanıyor!
 • Türk İstihbaratı, darbe öncesi Pakistan’da kimlerle temas kurdu?
 • Türk Ordusu, Irak’ın kuzeyinde Kandil’i söndürmeye gidiyor!
 • Ankara - Tahran arasında Suriye restleşmesi sonrasında İran’a Albay suikasti ile mesaj!
 • Yunanistan Komünist Partisi, ABD emperyalizmine başkaldırıyor!
 • Levent Göktaş vatansever mi sermayenin tetikçisi mi gladyo muhafızı mı?
 • Erdoğan’ın kritik Ukrayna ziyareti ve Volodymyr Zelensky’i bekleyen trajik son!