BİST

0,00

%0,00

Dolar

0,00

%0,00

Euro

0,00

%0,00

Altın

0,00

%0,00

Gündem
Erzurum Alperen Ocakları Çocuklar İçin Ziya Gökalp'in Altın Işık Kitabını Çıkardı
Gündem - 15.01.2020 13:36
""Milli Vicdan İlmi Düşünce Oluşumu Kurucusu Emrullah Önalan Bey'in de desteklediği ve Önsözünü yazdığı çocuklara yönelik böyle güzel bir çalışmayı yapan Erzurum Alperen Ocakları'na Milli Vicdan Oluşumu Adına Teşekkür Ederiz..""

ÖNSÖZ
Sevgili Çocuklar;
Bir zamanlar sizler gibi çocuk olan bilge ruhlu, alperen karakterli ablalarınız, abileriniz altın bir fikirle sizlere ışık tutacak bir çalışmaya imza atarak, milli kahramanımız Ziya GÖKALP’i gönül dünyanıza misafir ettiler.
Okuyacağınız bu kitap, sizlerin tertemiz hafızalarına zaten sizlerin tertemiz yaratılışınızda var olan sevgi, hoşgörü, merhamet, çalışkanlık, paylaşma, vefa ve vatanseverlik gibi temel değerlerimizi canlandırarak, kalıcı hale getirecektir.
Dilini kaybeden toplumlar bütün temel değerlerini kaybeder. Orta Çağ’ın düşünce mücevheri Türkistanlı Farabî dedeniz, “İlimlerin Sayımı” isimli kitabında dil ilmini, ilimlerin ilk sırasına koymuştur.
Aynı şekilde, yakın tarihimizin düşünce mücevheri Ziya GÖKALP dedeniz de dil konusunda hassasiyet sahibi aydın bir kişidir.
Biz ebeveyniler (anne/babalar) için çocuklarımız topağımızdaki bir gül, gözümüzdeki ışık gibidir. Toprağından koparılmış gül, nasıl kurumaya mahkûm ise dilinden, tarihinden koparılmış bir nesil de yozlaşmaya mahkumdur.
Toprağımızdaki güllerimiz solmasın diye bizi ve sizleri düşünen abla ve ağabeyleriniz elinizde bulunan ALTIN IŞIK isimli bu şirin kitap ile sizlere hayatın tabii akışı içerisinde yaşanmış doğal olayları sizlerin anlayabileceği şekilde hazırlamış bulunuyorlar.
Bu vatan toprağı öylesine verimli, öylesine güzeldir ki; sizler gibi rengârenk güllerin yeşermesine vesile olan Ziya GÖKALP gibi dedeler, bu vatan toprağında, o dedelerin eserlerini sizler okuyasınız diye çalışan çabalayan ALPEREN ruhlu gençler büyüttü.
Şu an elinizde bulunan heyecanla okumaya başlayacağınız ALTIN IŞIK isimli bu kitabın nesilden nesile siz sevgili çocuklarımız tarafından okunan, hayatlarınıza anlam katan, sizleri aydınlatan bir eser olacağına inanıyorum.
Gözlerinizdeki altın ışığın, bu kitaptaki her bölüm, her sayfa, her satır, her cümle ve her kelimesinin uçsuz bucaksız karanlıklara ışık saçmasını dileyerek her birinizi gözlerinizden sevgiyle öpüyorum.
Bizler için altından daha kıymetli sizlerin düşünce dünyasına ışık saçacağına inandığım bu harikulade eserin hazırlanmasında, yayınlanmasında emeği geçen genç kardeşlerime de şükranlarımı sunuyorum.
Emrullah ÖNALAN
Millî Vicdan İlmî Düşünce Enstitüsü Kurucusu
01 Ocak 2020 Palandöken / ERZURUM
 • 11:22

  Virüs İle Mücadelenin Türk Tarihinde İbn-i Sina Dönemi

 • 13:04

  Büyük Dava Adamı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Ölüm Yıl Dönümünde Rahmet ve Özlemle Anıyoruz

 • 09:43

  Çanakkale Zaferinin 105. Yıl Dönümü

 • 13:58

  Sağlık Bakanlığı'nın Çabaları Taktire Şayan

 • 12:57

  Diyanet'ten Açıklama: Cemaatle Namaz Kılmaya Ara Verildi

 • 10:27

  300 İtalyan Doktordan Korona Virüsle İlgili Açık Mektup

 • 09:49

  Prof. Dr. Atilla Bitigen'den Hipertonsiyon İlaçlarının Virüse Etkisi Hakkında Bilgilendirme

 • 09:06

  Tıp Bayramı Kutlu Olsun

 • 12:10

  12 Mart 1918 Erzurum'un Kurtuluşu

 • 12:05

  İstiklal Marşı'nın Kabulünün Yıl Dönümü Kutlu Olsun