BİST

0,00

%0,00

Dolar

0,00

%0,00

Euro

0,00

%0,00

Altın

0,00

%0,00

Gündem
İran Bir Türk Yurdudur
08.01.2020 07:59
İran bir Türk Yurdudur. Selçuklular, İlhanlılar, Safeviler,Afşarlar, Kaçarlar Iran'ı yönetmişlerdir. Bugün de Iran'da Farstan çok Türk vardır. İran Türkleri, alışveriş islerinde baskın durumdadırlar.

Yonetimin tüm basamaklarında Türkler vardır. Rehber Ali Hameney bir Türktür. İran Türklüğü için eksiklik ana dilde eğitim yapılmaması ile Türkçenin İki resmi dilden biri olmamasıdır. Kitap, dergi basımında bir sıkıntı yoktur.

Tebriz'de ilk gidişimde birtek Farsça konuşan görmemiştim. İlginç geldi sordum.Birisi dediki : BURDA BİRİ FARİSİ DANIŞSA ONA DİYERLER : - AYA SEN ÖZÜN FARSSAN (Fars mısın ?) NİYE TÜRKİ DANİŞMİSAN DA FARSİ DANIŞİSAN ? BURDA HEÇ KİM FARSİ DANIŞABİLMEZ ! Iran Türkleri tüm İran'dadırlar. Dolayısıyla İran'ı bölmeğe ya da Türkiye'de Türkiye-İran düşmanlığını körüklemeye yardımcı olmak ABD'nin amaçlarına katkı olur. Unutmayalım ki ATATÜRK Sadabat Paktını kurarak Iran'a verdiği önemi ortaya koymuştur.

Çaldıran ile benzeri savaşlar sanıldığı gibi TÜRK- FARS savaşları değil, TÜRK ile TÜRK' ün savaşlarıdır. Şah İsmail'in Ordusunun Padişah Selim'inkinden daha yüksek oranda Türk olduğu da ilginç bir gerçektir. Türkiye ile İran'ın kardeşliği inançlardan,siyasi sistemlerden bağımsız bir gerekliliktir. Bugünkü Yeryüzü Gerçekleri açısından bakarsak İran'ın Global Kapitalist Emperyalizm'e karşı direnişin bayraktarı olduğunu görürüz.Öyleyse Türkçüler, Iran düşmanlığı yapmaktan kaçınmalıdırlar. İslam Devleti konusu ise İran'ın iç sorunudur. Türkiye bugün olduğundan daha seķüler olmalır. Bununla birlikte İran'ın rejimine karışmamalıdır.

En büyük Türkçü olan ATATÜRK'ün Türkiye'nin çıkarları öyle gerektirdiği için KOMÜNİST SSCB ile de MONARŞİST TEOKRATİK Iran ile de yakın olduğunu da esimize getirirsek bu konularda bilimlik yaklaşımın ne olduğunu daha iyi anlarız. Yine söylüyorum : Türkiye ile Iran dost değil kardeştir. Tahran'da dükkanların camlarında " burada TÜRK MALLARI SATILIR " diye yazılar çoktur. Gazetelerin " Güzellikler Ülkesi Türkiye" diye resimli uzun yazılar çıkar. TÜRK AYDINLARI BELLEKLERİNE SOKULAN BATI YALANLARIN KURTULMALIDIRLAR.
 • 13:09

  İki Bankaya Büyük Ceza

 • 09:55

  Elazığ Depremi

 • 13:44

  Milli Vicdan Oluşumu Kurucusu Emrullah Önalan 23 Ocak'ta Aras TV'de

 • 10:44

  Milli Vicdan Yazarlarından Abdulnasir Kımışoğlu Bey'in Kitabı Çıktı

 • 14:19

  Milli Vicdan Yazarlarından Prof. Dr. Orhan Kavuncu Bey'in Kitabı Çıktı

 • 09:46

  Rahşan Ecevit Hayatını Kaybetti

 • 13:36

  Erzurum Alperen Ocakları Çocuklar İçin Ziya Gökalp'in Altın Işık Kitabını Çıkardı

 • 13:10

  Milli Vicdan Yazarı Av.Dr. İrfan Sönmez’in Self-Determinasyon, Ayrılma Girişimleri ve Kürtler İsimli Kitabı Yayınlandı

 • 09:56

  Libya Gündemi ve Süleymani Suikasti

 • 09:42

  Milli Vicdan İlmi Düşünce Oluşumu Kurucusu Emrullah Önalan Bugün Saat 13:00'da Türkiyem TV'de